Roman804
08.05.19,16:41
ahojte vie mi niekto poradiť ,chcem vymenit detektor pohybu a neviem ako prepojiť nanovo drôty,kedže v novom je to inak, stary mi spúšta falošné poplachy-asi,prvý obrázok je starý , druhý ten v ruke nový,ktorý chcem dať,dakujem
misoft
08.05.19,18:11
A čo takto aspoň dodať sem typové označenia a značky detektorov? Potom na nete vyhľadať schémy?
danno177
08.05.19,20:13
Trochu teorie na zaciatok, pokial je EZS triedy 2 povinne prehliadky od licwncovanej firmy raz za rok, t.j. aj vymena snimaca ma realizovat firma a vykonat zapis o vymene a preskusani, za druhe aby to zodpovedalo triede 2 snimač sa neumiestňuje na držiak plastovy ale priamo na stenu aby sa s nim nemohlo hybať. Pri kupe treba pozrieť aky typ vyvažovacich odporov sa použije, A teraz k zapojeniu pre napajanie PIR + a - dva vodiče nasledne jeden vodič vstup tamper z vystupu vyvažovaci odpor na alarm a z neho vodič do ustredne. Ale presnejši popis je dodavany ku konkretnemu typu PIR. Pribalovy letak.
Roman804
09.05.19,05:48
myslel som že kto stým robí bude vedieť, na tom starom vidieť označenie a nový je paradox,napriklad tamper vidno že na starom je modobiely a na novom je to napravo,ešte na novom je plus minus, tak si myslím kto to zapaja, bude vedieť bez schem
sosak
09.05.19,10:40
Keď nevieš zapojiť nový snímač takého istého typu, čo je pripojený na slučku, tak to nechaj na odborníkov. Predsa Paradox, ktorý držíš v ruke je zapojený na farebné vodiče. Nový Paradox zapojíš úplne rovnako ako ten, čo držíš v ruke. Na starý snímač sa vôbec nepozeraj,nie je podstatné, v akom poradí sú tam zapojené farebné vodiče, prevedenie snímača je iné od každého výrobcu. Samozrejme vyvažovacie odpory dáš rovnaké aké sú v Paradoxe, rovnaké hodnotou, nie vzhľadom, alebo farbou. Inak falošné poplachy môžu vyvolávať aj zle dotiahnuté vodiče a snímaču nemusí nič byť. Ja by som podoťahoval všetky vodiče a čakal, či to nepomôže.
Roman804
11.05.19,08:15
dakujem za poučenie a rady, chcel som iba odpoved ako to vymeniť,nič iné ,ale plastový držiak išiel preč, a prečo by som dával robiť prehliadky,ked to mám zapojené iba na môj mobil, je to myslím iba na mne,a mojom riziku. Poradil mi človek ktorý mi montoval, v inom priestore poplasné a nemusí chodiť pre tri minúty, roboty ku mne, modro biely ,a modrý dať tam ako je zeleno biely a zelený, orandzové nechať ako sú a aj odpory. ešte raz dakujem majte sa