Fero11
09.05.19,12:30
Mile zienky,
chcem kupit mame nejaky roboticky vysavac. Takychto vysavacov je po nete na mraky, ako televizorov. Preto chcem vediet ake vysavace (samozrejme roboticke) mate a ako ste s nimi spokojne.
Ked som vyhladaval vysavace, tak nasiel som aj vysavace, ktore dokazali podlahu stierat (cize ak vysavac zijde z koberca, zacne stierat (ak prejde na koberec, zacne vysavat)).
Roboticky vysavac by bola fain vec, ale musel by vediet dobre vysavat, pripadne stierat podlahy.
Dolezite je to, aby po vysavani, nebolo potrebne dalsich 5-10 minut zbierat smeti, ktore nepovysaval. Dalsia dolezita vec je, povysavat (resp. vytriet, ak je tam podlaha) aj kuty.
Mate pre mna nejake pekne linky ?
vicktor
09.05.19,12:15
Stiera - to znamena ze ma aj nadrzku s vodou, navlhci podlahu a utrie?
Aky objem ma vrecko na smeti / prach ?
Pod jedalenskym stolom a prirazenymi stolickami nie je problem?
Ked vojde do miestnosti vie zatvorit dvere, povysavat aj za nimi, potom otvorit a stradovat inde?
Ing. Ľubomír Janoška
09.05.19,12:17
Neato Botvac. Pred vysávaním musíme povykladať stoličky na stôl. aby sa nevybil pri obchádzaní nôh stoličiek (v jednej várke vysáva asi 70 m2). Povysáva všetko okrem sokla pod kucynskou linkou, ktorý je schovaný pod skrinkami, to musíme predtým odtiaľ vymiesť ručne. Filtre kupujem na ebay z Číny. Keď odíde baterka, tak nová tiež bude priamo z Číny. Po každom vysávaní mu vyprázdňujem filter.
Stieranie podláh to podľa mňa zbytočne predražuje, vymopovať sa dá za pár minút.
afrikánka
09.05.19,18:07
A navari kto...to mas ako vyriesene?
Nandrolon
09.05.19,18:43
mama :-)))))
pepsikova
09.05.19,19:45
...chceš kúpiť mame..veľmi dobrý a chvályhodný nápad...ale čo keby si posedel s mamkou, ukázal jej, čo by si chcel, vysvetlil jej princíp a či to chce?..chce, možno, ale nie isto..lebo to čo ty chceš, nemusí chcieť tvoja mama..
..mám robotický vysávač, a je to veru úžasný pomocník..ten jednoduchší, čo iba vysáva, poberie všetko, čo nájde..ten, čo aj stiera, poumýva..ale-po každom vysávaní a umytí je potrebná údržba, ono sa to samo neurobí..ber ohlad aj na to, čo tvoja mama chce a čo zvládne..čo sa jej páči..ostatné rieš potom..
pepsikova
09.05.19,19:48
..afri, no však sklokeramický sporák..nie?..:)
afrikánka
09.05.19,19:55
A kuchárka je nafukovacia?
buchač
09.05.19,20:36
Lesop (Dnes 22:29) Zatial ....
Pred odchodom do fitka pustim Robota, pracku a umyvacku riadu.
==================
Zatiaľ si ešte nikoho nevytopil ?
Zatiaľ si neplatil za škodu ?
Ale ono sa to môže veľmi rýchlo zmeniť...zatiaľ sa vo fitku popri cvičení modli, aby nedošlo k opaku.
Fero11
09.05.19,21:02
Ja si s mamkou neposedim, lebo ona sa do toho nevyzna. Jej vek je uz taky, ze nechcem ju nechat vysavat, lebo vidim, ze je to pre nu co raz namahavejsie.
A ako som spomenul, dolezite su pre mna tieto parametre a pridavam dalsie
- kvalitne vysavanie kobercov (aby nebolo po vysavani potrebne rucne zbierat smeti)
- vysavanie rohov
- prip. ak by bolo stieranie, je to OK, ale ak nebude, tak nevadi
- co sa tyka baterie, tak to ma ani nenapadlo, ze mozno by sa zislo aj viac baterii
- taktiez cistenie, alebo vymena filtrov, aby nebola narocna.
Ako uvadza pepsikova ... aby udrzba vysavaca nezabrala viac casu a namahy ako klasicke rucne vysavanie, lebo potom sa to neoplati.
Toto co vidime na youtube, tak vsetko vyzera perfektne, lenze neukazu nam tu udrzbu :(
buchač
09.05.19,21:11
Lesop (Dnes 23:06) Zatial nikto neponuka servis. Som zvedavy, ked sa naplnia 2 roky predaja. Stieranie nepouzivam. Zvykol som si na tento rezim. Pred odchodom do fitka pustim Robota, pracku a umyvacku riadu. Ked sa vratim je vsade cisto, vyprane a riady umyte
=====================

Raz niekoho vytopíš...a umyje ti spotenú a zasranú držku v tom bordeli, ktorým si mu zadrbal byt.
pepsikova
10.05.19,05:49
..zabúdaš na jednu dôležitú vec,lebo si sa už rozhodol ..a to je veta "synko mi prišiel povysávať",ktorú mama povie s láskou a vďakou..píšeš, že si s ňou neposedíš, lebo jej vek je taký, kedy sa do robotov nerozumie..a tak si myslím, že ani hluk,ani práca toho stroja jej vyhovovať nebude..ale to je len môj názor..
buchač
10.05.19,06:23
Fero11 (Včera 23:02) Ja si s mamkou neposedim, lebo ona sa do toho nevyzna. Jej vek je uz taky, ze nechcem ju nechat vysavat, lebo vidim, ze je to pre nu co raz namahavejsie.
========================
Ja som si s mamou tiež niekedy neposedel...
Alebo poviem inak...posedel pri káve až potom, čo som povysával.

Ergo inak povedané ?
Tie robotické vysávače sú podľa mňa solídna blbosť.
Nikdy nedosiahne hentá mašina taký výkon ako klasický vysávač. Batéria bude čoraz slabšia a bude ju potrebné časom vymeniť. Hentá mašinka je len na tie plávajúce podlahy alebo iné hladké plochy, na koberec je to nevhodné.

...a z Číny kupovať elektroniku ? Noooo, ono sa tam jej veľa vyrába....ale je rozdiel kúpiť čínsku produkciu na Slovensku alebo priamo z Číny.
buchač
10.05.19,06:29
TAKTO typicky vie komunikovať len jeden.

Lesop (Dnes 00:05) este sa ti nevratila stara z bordela
afrikánka (Dnes 00:12) Tvoja vyfučala?!
Lesop (Dnes 00:14) este sa ti nevratila stara z bordela
Lesop (Dnes 00:17) este sa ti nevratila stara z bordela ?
afrikánka (Dnes 00:18) Tvoja vyfučala?!
Lesop (Dnes 06:57) este sa ti nevratila stara z bordela ?
Fero11
10.05.19,08:00
Ja mam napr. tiez xiaomi mobil uz asi 3 roky. Som s nim velmi spokojny, bateria aj po troch rokoch drzi 5-6 dni. Poznam ludi co maju media boxy, routre od xiaomi a su s tym spokojny.
Vysavac vsak nie je mobil, alebo router, cize uz to take spolahlive nemusi byt.
Ak by som kupil, tak na slovensku, neriskoval by som cinu, kvoli zaruke (radsej par 10-tok € priplatim).
Ide mi hlavne o tie veci ktore som spomenul vyssie.
Na cene velmi nezalezi, ale pri vyssej investicii, to musi par rokov vydrzat bez dalsich investicii
alaya1
10.05.19,09:40
Mame Samsung VR10M703CWG/GE WiFi - je vyborny, da sa ovladat aj cez telefon, vysaje aj podlahu, aj dlazbu aj koberce.
kopretinka
10.05.19,11:03
Táto téma zaujíma aj mňa,a som zvedavá na reálne skúsenosti,nie na nejaké žvásty o vytopení.Keď nemáš buchač realne vysávač doma,tak sa nedrb do témy.
afrikánka
10.05.19,11:59
Dám skúsenosť, postreh...syn si kúpil tohto pomocníka hneď, ako to vybehlo, že ako bude olalaaa.
Nie nebolo, čoskoro sa zistili nedostatky, že to nevošlo pod niektoré skrinky, za dvere, pod sedačku a nekonečne dlho trvalo, kým povysával.... takže teraz zase klasika-vysávač.
Osobne si neviem predstaviť, aby u mňa takýto pomocník pracoval...240 štvorcov + schodište?! Asi dookola nonstop, nie ďakujem, radšej portviš + mop.
Nandrolon
10.05.19,12:03
Je to dobré pre tých, ktorí majú minimum nábytku a holé podlahy...
afrikánka
10.05.19,12:06
U syna aj mňa takéto podmienky sú, ale aj tak to trvá nekonečne dlho.
afrikánka
10.05.19,12:14
viktor, správne otázky...
afrikánka
10.05.19,12:28
Uvádzaš, že vysávanie je pre maminu čoraz namáhavejšie...lepšie už zrejme nebude.
V takýchto prípadoch je nutné pouvažovať, či robotický vysávač je pre ňu dobré riešenie. Poznám staršie dámy, ktoré majú zabezpečené upratovanie, nielen vysávanie, ale aj umývanie okien, hygienických zariadení, utieranie prachu a podobne, cestou najatej dievčiny, či ženy na materskej, alebo vitálnej dôchodkyne. Vykonávanie prác podľa potreby, cena na hodinu cca 3€.
Skôr by som pouvažovala nad takýmto riešením.
buchač
10.05.19,12:34
kopretinka (Dnes 13:03) Táto téma zaujíma aj mňa,a som zvedavá na reálne skúsenosti,nie na nejaké žvásty o vytopení.Keď nemáš buchač realne vysávač doma,tak sa nedrb do témy.
==================
Reagoval som na toto :

Lesop (Dnes 23:06)Pred odchodom do fitka pustim Robota, pracku a umyvacku riadu. Ked sa vratim je vsade cisto, vyprane a riady umyte

Takže žvásty ?
Žvásty o vytopení ? No ja teda neviem, či si už bola niekedy vytopená...ale ja už aj hej.
Bývam na 3 podlaží...a voda drbla na piatom...a veselo si tiekla až do pivnice.
Nik z tých dotknutých nemal poistený byt ... teda až na mňa....horko zaplakali všetci do jedného...teda až na mňa.

...a nejaký bazmeg, čo sa hraje na vysávanie ?
Sorry ale nemusím mať robota, aby som si vedel dať dve a dve dokopy....viď.
https://techbox.dennikn.sk/temy/5-robotickych-vysavacov-za-800-e-v-nekompromisnom-suboji-na-zivot-na-smrt/
Najväčší výkon v porovnávacom teste je 130W...to je strašne málo.


...tú poznámku o drbaní sa do témy nechávam momentálne na pokoji...
Fero11
10.05.19,14:06
Ano pozeral som aj nejake youtube (testmagazin a nejake testy na techpedia) ale testovali sa vysavace v roku 2014. Dnes je rok 2019 a pochybujem, ze sa nic nezmenilo. Ak by tie vysavace boli zle, vysavali by dlho, alebo nekvalitne, tak by sa zrejme nepredavali a zakaznici by sa na nich stazovali
Tweety
10.05.19,14:23
buchač
10.05.19,15:02
Robotický vysávač je skvelý pomocník, ale nenahradí ten klasický
Dôležité je však povedať, že robotický vysávač je vhodný predovšetkým pre moderné domácnosti, kde nie je veľa nábytku a kde nie sú na seba navrstvené koberce.
Ak sa opýtate výrobcov, tak v momente, kedy na robotické vysávače prestanú spievať ódy, zistíte, že nikdy nenahradia tie klasické. Prvý problém je sací výkon.
Ak si chcete urobiť radosť a mať doma stále vyzametané, tak si ho kúpte. Nezabudnite, že raz za týždeň budete musieť povysávať klasickým vysávačom, ktorý vysaje prach zo všetkých kútikov.
Platí to pre všetky robotické vysávače, či už boli lacné, alebo drahšie. S tým si jednoducho neporadia.
Nezabudnite však, že robotický vysávač je iba výborným doplnkom toho klasického.
------------------------------------
Robotický vysavač zcela určitě nenahradí klasický vysavač. I když vám prodejce bude tvrdit opak (má z vás provizi), není to tak. V testech se jasně ukazuje, že robotický vysavač perfektně splní svou práci v případě, že pracuje na ploše, kde nemá žádné překážky – misky s vodou, vázy, květináče, kouty místnosti, atd.
lujza.j
10.05.19,15:03
3e....fíha, ale ake mesto...
afrikánka
10.05.19,15:05
Plný súhlas, prax to dokazuje
alaya1
10.05.19,19:33
U nas od 5.50. Ja to nevyuzivam. Cudzich nerada do sukromia.
afrikánka
10.05.19,19:50
Banska Stiavnica...aspon tak mi bolo povedane. Pani je vozickarka, ale ciastocne chodi, dava si upratovat
vicktor
13.05.19,07:41
...ale ziadne odpovede
Este by som sa opytal ci vie prejst prahy, ci ma rameno, ktore strci do skary za skrinou, na schody sa radsej pytat nebudem.
Ale uznavam jednu velku vyhodu - clovek moze ist do fitka a neunavi sa pri vysavani.

P.S. po odoslani sa zobrazila vymazana odpoved "NEVYSKUSAS - NEVIES" - ozaj velavravne...
bettylou
13.05.19,08:51
dmc
13.05.19,12:08
co by si chcel.......... ved na detailne vysavanie mas predsa doma manzelku...alebo ineho domaceho sluhu. (sarkazmus - brat s rezervou)
misoft
13.05.19,14:23
mimotemy
Istá hudobná skupina (Kraftwerk) mala takúto skladbu:
https://www.youtube.com/watch?v=okhQtoQFG5s
Я ТВОЙ СЛУГА Я ТВОЙ РАБОТНИК
Ing. Ľubomír Janoška
17.05.19,16:03
Kukám, že túto úchylku sme mali všetci rockeri :)
loksik.lubos
25.05.19,04:56
Ak mozem odporucit tak.znackoi xionic alebo LG ja mam osobne irobot verziu 9 a niesom s nim vobec spokojny ako ho.kazdy chvalil tiez bybuz nabuduce riesil inu konkurenciu ako irobot
bettylou
25.05.19,05:07
čo konkrétne robí zle? rohy alebo sa "motá" prípadne niečo iné? Vďaka
loksik.lubos
25.05.19,11:37
co sa tyka robota:
1: velakrat nepovysava miestnosti zacne vysavat a po 5 min je uz v doku a toto urobi aj viac krat inac mu to ma trvat cca 40 min a bateria plno nabita
2: strasne naraza do vsetkeho ine znazky maju dorazove cidla a tym sa iba priblizia.Robot ma iba naraznik
3:po 3 vysavaniach uz sviety nadoba ktora je takmer prazdna
4:robot mi pride dost hlucny a to vysava na poschodi


co sa tyka aplikacie:
1: uplne o nicom
2:nedokaze robota poslat len na urcene miesto/miestnost a zvlolit tip vysavania
3:neda sa nastavit viac casov na den
4:problem nastavit slovencinu v robote
5:nedokaze manulane pohybovat robota
6:takmer ziadne funkcie ako ma konkurencia
kopretinka
08.01.20,20:09
Tie testy robil kto?
buchač
08.01.20,20:45
Hentie "recenzie" je potrebné brať s veľkou rezervou. Zvyčajne je to znôška zosmolených a pozbieraných infošiek.
Osobne neberiem v úvahu "recenziu" produktu, ktorú mal niekto k dispo maximálne jeden deň...
kopretinka
08.01.20,21:54
Ako ty vieš,kto konkrétne robil hentie testy?
Chcem vedieť,odkiaľ má dotyčný tie testy,odkiaľ ich stiahol/ukradol.
Inak to je iba blbá reklama na jeho stránku.
Na recenzie a testy sú iní machri,a nie nejaká stránka,o ktorej doteraz nikto ani nechyroval.