rorie
10.05.19,08:53
Dobry den,

mala som rezervacnu zmluvu na kupu bytu platnu do 30.04. Vyziadala som si predlzenie RZ, no tato zmluva este stale nie je podpisana majitelom. Kedze som zaplatila aj kauciu, mala mi byt vratena do 5 pracovnych dni, ak nepodpiseme kupnu zmluvu v danom termine.

Prioritne mam zaujem o kupu bytu, takze by som nerada poukazovala na vyplatenie kaucie. Zacinam mat pochybnosti o korektnosti zo strany realitky aj majitela, takze by som sa rada spytala, ake dalsie kroky mam podnikut/ ako formulovat emailovu komunikaciu, ak by mi odmietli predlzit RZ alebo vyplatit kauciu.

Dakujem za pomoc!
buchač
10.05.19,11:50
ak by mi odmietli vyplatit kauciu.

Začni týmto :

Otčenáš

Otče náš, ktorý si na nebesiach,
posväť sa meno tvoje,
príď kráľovstvo tvoje,
buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi.
Chlieb náš každodenný daj nám dnes
a odpusť nám naše viny,
ako aj my odpúšťame svojim vinníkom,
a neuveď nás do pokušenia,
ale zbav nás zlého. Amen.
misoft
10.05.19,12:11
Asi takto: zmluva s realitkou asi obsahovala klauzulu o tom, dokedy MUSÍ byť uzatvorená a podpísaná zmluva. Zaplatila si kauciu, ako požadovali. Kaucia je viazaná na túto podmienku. Realitka teda NESPLNILA a NEDODRŽALA ustanovenia rezervačnej zmluvy - stáva sa táto zmluva NEPLATNOU. Teba teda s realitkou už právne nič neviaže, musia ti vrátiž kauciu do posledného centu. Avšak zároveň ti rozviazali ruky - ty môžeš už rokovať PRIAMO s predávajúcim o podmienkach kúpy a predaja jeho nehnuteľnosti. Realitka totiž nemôže potom na teba tlačiť niečo v ohľade nejakého porušenia zmluvy s nimi, pretože zmluva bola ukončená.
Má to i výhodu - nebudeš platiť realitke provízie a skôr sa dohodneš aj na nižšej cene nehnuteľnosti.
alaya1
10.05.19,13:04
Tieto skutocnosti by mali byt uvedene v rezervacnej zmluve a postupuj podla nej.
buchač
10.05.19,14:21
Pre alayu (pokryteckú katolíčku prvého rangu) uvádzam :

- kupoval som cez realitku
- zaplatil som zálohu/kauciu
- v zmluve bola aj zmienka o kaucii
- realitka nedodržala podmienky
- došlo k odstúpeniu predajcu od zmluvy
- realitka mi nevrátila nazad kauciu
- dal som to na súdy ... tie som vyhral
- exekútor dodnes ani cent nezískal

Takže sa len modlím, aby ma Pán neuviedol do pokušenia, zlého myslenia....
Ono to asi aj pomáha, nakoľko by som dotyčnej osobe už dávno rozbil hubu...

Znova zopakujem...ono sa nie jeden len modlí, lebo mu nič iné neostáva, nakoľko štát nevie-nedokáže pomôcť oprávnenému....takýchto prípadov je v médiách plno.


P.S.:
Serem ja na tvoje hodnotenie...a na teba dvojnásobne.