filipovaM
12.05.19,11:58
Som po "úspešnej"(po ubezpečení onkochirurga, ktorý ma operoval), operácii rakovinového nádoru prsníka. Nasledovali ožiare, ktoré ma dosť oslabili. Potom som dostala liečbu Tamoxifenom. Možno zhodou náhod, kdeďže nežijem v sterilnej bubline, som dostala bakteriálny zápal pľúc. Liečenie bolo zdĺhavé a pretrváva až doteraz. Pri onkokontrole som to spomenula lekárovi, či existuje aj iný liek a doporučil mi Letrozol. Samozrejme ako každý liek aj tento má vedľajšie účinky. Po ich prečítaní som s nervami v koncoch. Zdajú sa mi ešte horšie ako pri Tamoxifene.
Moja otázka? Ak máte niekto s podobným osudom rakovinou prsníka skúsenosti s týmito liekmi, prosím Vás o Vaše postrehy pri liečbe. A ak sa v danej problematike vyznáte poraďte, ktorý liek užívať.
Čítala som aj príspevky založené na tejto stránke pre onkopacientov, no o takomto sa nik nezmieňoval. Poteší ma každá odpoveď.
veronikasad
12.05.19,11:25
Vsetky lieky na pooperacnu liečbu karcinomu prsníka maju vela neziaducich ucinkov. Sleduj kontraindikacie s inymi liekmi, ktore užívaš a ako sa tieto neziaduce účinky prejavuju u teba. Spolupracuj s onkologom...

Treti rok uzivam Anastrozol, pravidelne ročne kontroly hustoty kosti...

Pri kazdom inom ochoreni treba lekára upozorniť na užívanie onko liekov a rovnako pri kontrole u onkologa na prip. vedlajsie ucinky
filipovaM
12.05.19,16:55
Práve pre tie účinky na moje pľúca som o tom hovorila ńa kontrole. Lenže ešte mám aj problémy s bedrovým kĺbom, ktorý mám postihnutý už na IV. stupeň a mávam dosť veľké bolesti a problémy s pohybom. Takže preto sa bojím užívania Letrozolu. Tamoxifen som užívala jeden rok. Na kontrolu hustoty kostí ma zatiaľ neposlali.
A ďakujem za povzbudivú odpoveď.
veronikasad
12.05.19,17:24
Citujem z príbalového letáka :
Letrozol Sandoz 2,5 mg môže spôsobiť zrednutie alebo oslabenie kostí (osteoporózu) znížením hladín estrogénov v tele. Váš lekár sa pred liečbou, počas nej a po nej môže rozhodnúť pre meranie hustoty vašich kostí (spôsob sledovania osteoporózy).

Ak ťa lekár nepošle na vyšetrenie kostí, treba sa ho dožadovať. Onkolog mal byť informovaný aj o tvojich problémoch s bedrovým klbom.