maramara
12.05.19,20:20
misoft
12.05.19,18:29
Keďže FIO banka má u nás aj pobočky - musí mať aj bankovú licenciu od NBS. Takže - asi má dosah.... Ak banka môže iniciovať vykonávanie exekúcii na svojich klientoch, tak môže i exekútor vykonať zablokovanie účtu vo FIO banke.
buchač
12.05.19,18:53
Na banku asi ťažko ;) ...tam sa to rieši inak.
No na účty v banke v pohode...šak ako aj v iných bankách.
vicktor
13.05.19,09:19
Podla toho aku ma dlhu ruku. Saxana by dosiahla.
Na klientske ucty rovnako ako v ktorejkolvek inej banke / pobocke zahranicnej banky.
besttracker
13.05.19,16:52
fio banka v pohode,skoro vsetko zadarmo (vedenie,platby,.....) lepsia bola zuno,ale ta je zrusena...niekto nechce platit svoje dlhy ?
buchač
13.05.19,17:20
Skoro NEZNAMENÁ automaticky ZADARMO...;)

Zadal som si svoje údaje do kalkulačky.
https://www.fio.sk/bankove-sluzby/bankove-ucty/kalkulacka-poplatkov?step=1

...a si predstav, že by som bol na tom rovnako, ako u mojej banky (SLSP), kde zaplatím za vedenie účtu.


Počet výberov hotovosti z bankomatov
(2 výbery v mesiaci zadarmo)
Vyberiem viac krát a hneď je tam suma = 4.8 €

....ja viem, ja viem...môžem vybrať len 2x vyššiu sumu a bol by som v pohode. ;)

P.S.:
Neexistuje...proste neexistuje, aby banka niečo poskytla zadarmo.
buchač
13.05.19,19:34
Lesop (Dnes 21:19) Vyberat viackrat = 5 x za mesiac z bankomatu, ked vsetko je mozne platit kartou je padle na hlavu.
P.s.len pre dokazanie, ze SLSP je lepsia ako Fio ?
====================
Amstradko...a vieš ty, že by som stavil milión na to, že sa ozveš ?
Veď tie svoje pindy ohľadom banky Zuno si už produkoval v patričnej téme...síce pod iným nickom, ale zasral si ju statočne.

SLSP som síce dal, lebo mám v nej účet a preto môžem dôvodiť.
Ak by som mal účet v inej banke, tak by som dôvodil argumentami danej banky.
Sa nauč čítať a hlavne pochopiť písaný text...čiže ešte raz.
Ja rozhodne netvrdím, že SLSP je lepšia ako Fio a či iná banka. Ja iba konštatujem, že žiadna banka nedá nič zadarmo.

Koľko vyberám z bankomatu ?
Tak to láskavo, kuwa, nechaj na mňa...do toho je ťa hovno.

Všetko je možné platiť kartou...kuwa, no nehovor !
To akože vážne ? Pfúúúúú....
Skús ísť do nejakej krčmy, či zaplatíš kartou...
Skús ísť do nejakej malej dedinky, do potravín...či zaplatíš.
Skús si zaplatiť v stánku za noviny, časopisy...
Mám pokračovať ?


Prečo ty radšej nedržíš hubu, keď hovno vieš a z riti si vypadol ?
besttracker
13.05.19,20:37
mam ucet aj v slsp ale z bankomatu som este nevyberal...som to nepotreboval....... a SLSP si uctuje za vystavenie potvrdenia tusim 2 e za 1 a4 ........ tiez na zamyslenie
buchač
13.05.19,20:55
Nerieš...
misoft
13.05.19,21:03
Žiadna banka - opakujem ŽIADNA banka - nedá NIČ ZADARMO. Stále je tam to ALE! Buď budeš dodržiavať tie ich VOP do bodky, budeš mať zadarmo, ale budeš OBMEDZENÝ, alebo sa nebudeš obmedzovať, zato zacáluješ oveľa viac.
vicktor
14.05.19,06:47
A mozno nejaka da.
Uni - jedina podmienka aby ti mesacne prislo na ucet aspon 400e a mas vedenie uctu, platby a neobmedzene vybery z bankomatov po celom svete zadarmo.
mBank - jedina podmienka aby ti na ucet prislo aspon 500e mesacne a vedenie uctu, platby, kreditka a vybery z bankomatov po celom svete zadarmo. Ale vybrat treba aspon 70e - banka nechce platit za vela malych vyberov
365 - asi podobne, ale isty si nie som.
Katy a R
14.05.19,09:24
Exekútor má dosah na účty vo všetkých bankách .
priložímlink - pozri : Môj syn má účet v FIO, neplatí žiadne poplatky - bežné operácie ako platby cez IB, kartou, občas výber robí. Len teraz si dal poistiť kartu - tak za to už je poplatok. ale to nemusíš mať. Ja napr mám v inej internetovej banke - tiež bez akýchkoľvek poplatkov (samozrejme exekútorovi by som sa neschovala)
https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjG1-qL2JriAhXZ53cKHXBMDOsYABADGgJlZg&ohost=www.google.com&cid=CAESEeD2J489LfXtNFcd0u5x2Vhy&sig=AOD64_2Mk6Dr7VRdHqSuOvabiGf8PXsQtA&adurl=&q=&ved=2ahUKEwjTrOOL2JriAhWJJ1AKHTIEDUwQqyQoAXoECAoQB g
Katy a R
14.05.19,09:36
chlapci, dobre by bolo pozrieť si podmienky, ak nemáte vlastné skúsenosti - a nemýliť zbytočne zadávateľku! ja roky rokúce neplatím bankám žiadne poplatky (ani cent - robím bežné veci)... a ani som nikdy nemala podmenky nejakého príjmu, či čo tu píšete, ani platby kartou za 70. akonáhle by zaviedli nejaký poplatok - idem inde.
jediný raz som platila poplatok - ale to bola platba do banky v Chorvátsku - dovolenka. Domáci mal nejakú čudnú banku, ktorá nebola v systéme SEPA. keby mal bežnú chorvátsku banku - tak Sepa platba by bola tiež bez poplatku ..
Katy a R
14.05.19,09:41
asi tak, že sa opýta vo všetkých - či? No keď máš exekúciu na krku - tak je hádam aj lepšie nemať účet v banke ... mysím, že to tak aj robia (aspoň som počula;))
Katy a R
14.05.19,11:53
načo by obehoval banky? ... neviem síce, ako to konkrétne robia (možnolen rozošle príslušný formulár??? - určite dokto doplní) - ale v dnešnej dome nemusíš päty vystrčiť, všetko vybavíš "z domu" banky majú povinnosť poskytovať info súdnym exekútorom .
na banky pôsobiace v zahraničí neviem - tam asi nemajú dosah.
Dodkoo
14.05.19,12:41
Obchodné podmienky pre zriaďovanie a vedenie účtov
https://www.fio.sk/o-nas/manualy-dokumenty-cenniky/vzory-zmluv
Banka si vyhradzuje právo obmedziť dispozíciu speňažnými prostriedkami na účte (príp. s určitou výškou peňažných prostriedkov), a to najmä z dôvodu výkonu rozhodnutia či z dôvodu exekúcie.
--
Prvým z úkonov exekútora po tom, ako ho súd poverí vykonaním exekúcie, je zisťovanie, či povinný má účet v niektorej z bánk.

Ak je výsledok pozitívny, exekútor vydá príkaz na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke a následne upovedomenie o začatí exekúcie týmto spôsobom. Príkaz sa doručuje banke, v ktorej má povinný účet, upovedomenie oprávnenému a povinnému. Príkaz má blokačné účinky, čo znamená, že banka zablokuje na účte peňažné prostriedky do výšky pohľadávky, jej príslušenstva a trov exekúcie, avšak tieto peniaze neodosiela ani exekútorovi ani oprávnenému. Sú stále na účte povinného (prípadne na vinkulačnom podúčte, vytvorenom bankou), avšak povinný s nimi nemôže disponovať – okrem prípadu, ak by sa rozhodol exekúciu uhradiť.