wegamizi
13.05.19,17:18
Dobry den, dlhodobo odstaveny autokaravan na mojom vlastnom pozemku sa posudzuje ako stavba? dakujem
bettylou
13.05.19,17:24
stavba je definovaná tak, že musí byť pevne spojená so zemou. t.j. zabetónovaná napr. Ak je karavan mobilný, aj keby bol na špalíkoch postavený, tak to stavba podľa SZ nie je
Chobot
13.05.19,17:27
Nie, môžeš ho tam mať odstavený aj 20 rokov a nebude to stavba.
wegamizi
13.05.19,17:29
Dakujem, pytam sa hlavne aj preto, ze v cechach to tak nie je. Tam sa musi vyjadrit SU.
wegamizi
13.05.19,17:30
Dakujem, tiez som toho nazoru, len co sa nieco nezmenilo, kedze v cechach potrebuju povolenie zo SU
besttracker
13.05.19,18:49
stavbou to nie je,ale podľa noveho usmernenia nemoze byt taketo zariadenie umiestnene na TTP,ornej pode,...... porusujes tym zakon.... ak to chces odstavit tak musi na to byt dany pozemok urceny......
taktiez to plati pre maringotky a unimobunky ....... ale sme v SR vymozitelnost prava je taka aka je....
marjankaj
13.05.19,19:15
Aký zákon? Aké usmernenie? Tvoje?
Mária27
13.05.19,19:25
nesmie byť napojený na verejné siete
wegamizi
13.05.19,22:37
Dakujem, takze bez napojenia mozem stat neobmedzene?
besttracker
13.05.19,22:43
ustanovenie § 56
písm. c) a d) zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku ,si najdi vyklad pojmou v googli to najdes......
marjankaj
13.05.19,23:48
Paragraf 56
Stavebné povolenie ani ohlasenie sa nevyžaduje....
Ako to súvisí tvojou odpoveďou?
buchač
14.05.19,00:08
Čo je to vlastne v tomto konkrétnom prípade ten "vlastný pozemok" ?
wegamizi
14.05.19,12:04
pozemok v osobnom vlastnictve
marjankaj
14.05.19,17:55
Aký pozemok? Orná pôda, pasienok, stavebný pozemok?
wegamizi
15.05.19,00:29
Je to definovane ako luky a pasienky