nikula
14.05.19,10:18
Firma nakupuje stravné lístky pre zamestnancov avšak v nedostatočnom počte, nakoľko to išlo z mesiaca na mesiac rovnaký počet a aj keď sa prijal zamestnanec, tak sa to neupravilo. Nejak sa to neriešilo účtovne, iba mu zamestnávateľ dal tie peniaze na ruku?!
Teraz konečne sa navýši faktúra od ďalšieho mesiaca. Moja otázka znie: ak budem mať nejaké stravné lístky naviac, môžem tomu zamestnancovi spätne zaúčtovať za tie mesiace, ktoré nemám vykryté??? viem, že spätne by nemalo, ale či náhodou sa to nejak nedá vyriešiť.... cez výplatné pásky sme to neriešili, iba na konci mesiaca mi zamestnanec zaplatil za jeho podiel stravného lístka.
Tweety
14.05.19,08:23
U zamestnancov je možnosť vydať SL aj spätne. Obmedzenie platí len pre samotných živnostíkov. Ale píšeš, že tie peniaze dostali na ruku. Takže, ak už dostali namiesto SL finančný príspevok, potom už SL nedávaš. Vo všeobecnosti dať peniaze na ruku ak je možnosť zabezpečenia stravy nie je v súlade so zákonom.
nikula
14.05.19,08:30
to viem... preto by som to takým spôsobom chcela podložiť v účtovníctve... finančne si to vysporiadam
Tweety
14.05.19,08:33
Tak prečo to takto robíte?