emisia
14.05.19,11:13
Dobrý deň, poradíte mi prosím čo s tým? Naše dve 1ročné mačky asi pred dvomi mesiacmi začali chodiť do autoprístrešku kadiť na dlažbu POD auto. Máme rodinný dom,18 árovú polodivokú záhradu, kde rastú len stromy, kríky a pod,. Dlažbu máme okolo celého domu, i na terase, tam sa nevykadili ani jediný raz, chodia len do prístrešku pod to auto. Prístrešok máme spojený s domom a ten smrad, aj keď sa to snažím čistiť, je už strašný. Nechápem. 20 rokov chováme vonku mačky, vždy sa len nažrali a behali kade-tade, ale nikdy v živote ich nenapadlo kadiť pod auto, keďže majú eldorádo v záhrade. Skúšala som tú dlažbu postriekať "sprejom proti mačkám", striekala som tam aviváž, ocot, dokonca aj diavu. Nič nezabralo. Chodia tam stále. Už som z toho zúfalá. (Inak, máme aj psa, ten je s našimi mačkami kamarát, cudzie mačky celkom drsne zaháňa.) Nemá s tým niekto skúsenosť?
afrikánka
14.05.19,09:19
Mas blbe auto, vymen ho!!!
Chobot
14.05.19,09:55
Alebo skús vymeniť dlažbu, možno ich priťahuje.



Ale jednoduchšie by bolo dať im von mačacie WC.
bodliak
14.05.19,10:13
Po vykonaní potreby mačku chytiť a namočiť jej do toho nos. Ale fest, nech sa olizuje aspoň pol hodinu. Odskúšané, overené.
pavol54
14.05.19,10:27
ak ich chceš odučiť od miesta, tak polievaj podlahu, mačky nemajú radi mokré nohy, a vždy vyhľadávajú na vykadenie suché miesto kam to môžu zahrabať, takže im ponúkni suché pieskovisko v beničke hoci aj pod prístreškom pri aute
pavol54
14.05.19,10:28
aj to bývalo účinné
afrikánka
14.05.19,10:49
Vazeni poradcovia tato otazka je bluf...macka na eee potrebuje priestor, eee nerobi zasadne v polohe skrcmo, nehovoriac o zahrabavani.
Jedine pod starou vetrieskou, alebo kamionom...
bodliak
14.05.19,11:00
Odporúčaš zaobstarať si monopost F1, pod ktorý by sa mačka preukázateľne nezmestla ?
afrikánka
14.05.19,11:05
Urcite...!!!
vicktor
14.05.19,11:47
hahaha, ze zahrabat - mam pred domom velky gulaty kamen, aby auta pri vyhybani sa mi nejazdili po dlazbe. Ten kamen je pre ne lakadlo, vyskocia a vyseru na nan. Zahrabanie neprichadza do uvahy.
Polievat bude treba kazdu hodinu a v horucom lete kazdych 5 minut. V noci bude stacit kazdych 10 minut.
vicktor
14.05.19,11:48
Preco bluf? Myslis ze volakto sa zaregistroval aby po desiatich rokoch zadal vymysleny problem?
afrikánka
14.05.19,11:56
Uz netrpezlivo ocakava odpovede...
Oliwa
14.05.19,12:07
Samozavlažovanie to vyrieši. :D
afrikánka
14.05.19,12:23
Ak ti to robia macky, tak si vymedzuju pachove pravo na tvoj pozemok...paci sa im u teba.
Vtedy nezahrabavaju, ale urcite v polohe vzpriamenej, iny postoj neprichadza v uvahu, potrebuju na vylucovanie "stahy konecnika"
pavol54
14.05.19,12:27
no tak to je beznádejné sú dementné a ako hovoria bratia moraváci liečba roxorom pomôže (nie že ma zoberiete vážne)
vicktor
14.05.19,12:28
Znackuju si kocuri mocom (ochcavaju mury a dvere), ale nie preto ze sa im u mna paci, lez aby dalsi jedinci vedeli ze toto je obsadene uzemie.
Nic nepomoze, len redukovat premnozene stavy.
pavol54
14.05.19,12:28
to vtedy očúrava (väčšinou kocúr), najhoršie je to vtedy keď to na mačky príde.
afrikánka
14.05.19,12:43
Ved o to ide...ich uzemie, teritorium, to je znackovanie mocom u kocurov. Ale mocom znackuju aj macky, tiez v stoji, so zodvihnym chvostom.
Kakosenie vonku je tiez druh znackovania, vtedy macky nezahrabavaju,
Ak kakosia doma po kutoch, to je znamenie zmeny zdravotneho stavu-upozornenie, alebo vyjadrenie nesuhlasu voci zmenam v domacnosti
topogan
14.05.19,13:03
Ja by som ich asi nejaky cas bral do ulohy psikov. Jednoducho by som im dal voditka, priviazal ich len na nejaky vybeh max.10metrov (len odhadujem) a spravil im budu, a co najdalej od auta. Kam by asi spravili svoje nutne eee potom ?
Usetris za postreky co si robila a aj za vodu ak mas vodomer :D
vicktor
14.05.19,13:25
...aj za psa.
pavol54
14.05.19,14:19
Mačka mala ruju a keby si videla ako sa prihovárala miestu postriekanému od kocúra
afrikánka
14.05.19,14:37
Prihovárala? Prečo nie, asi to bolo od "alfa samca"

Spomenula som si na príhodu...mala som už kastrovanú svoju mačku a na záhradu sa priplietla vychudnutá, drobná mačička, bolo mi jej ľúto, tak som jej niečo pohodila a mačka už pravidelne sedávala na balkóne a žobronila. Asi po týždni, dvoch bola rujná a začali "námluvy". Okolo nej okruh chtivých kocúrov asi dva dni...potom dorazil statný kocúrisko, nijako sa neunúval a hneď začal párenie. Keď už mal toho dosť, prišli na radu ostatní...pekne podľa statnosti. V rade čakali aj takí dvaja pomenší, tých vyfackala a odmietla párenie.

Každá kočka si vyberá podľa kvality samca, tie dvojnohé tiež.
vicktor
14.05.19,14:42
Dvojnoha uprednostni pomensieho, postarsieho, plesateho, pupkateho, ale musi mat dobre auto, vilu a pristup k eurofondom.
Stvornohe toto vobec nezaujima.
afrikánka
14.05.19,14:45
Spávaš už dobre?!
marleau
14.05.19,14:46
lepšie, ale snívajú sa mi hlúposti
afrikánka
14.05.19,14:49
Keby len snívanie, ty ich aj občas píšeš
pavol54
14.05.19,16:45
okrem poslednej vety, ale že kecáš. Ktorý prvý príde v pravý čas ten jede ale nikdy sa nechovajú ako psy čo očumujú. to znamená že niektorí čakajú, ale to ešte nie je ten jej správny čas.
afrikánka
14.05.19,17:43
Myslíš mňa, že kecám?
emisia
14.05.19,17:58
Skúsim polievať a dám im tam piesok, toto bude asi najrozumnejšie.
A keďže som nenašla, ako vložiť koment zvlášť, týmto sa chcem poďakovať vám všetkým, ktorí ste reagovali a skúsili mi pomôcť. Aj za úsmev pri srandistoch.:-)
Ešte dodám pre niektorých vysvetlenie:
Písala som, že mačky sú 1ročné, majú presne 13 mesiacov, takže pod auto sa vojdú v pohode. Robia to len posledné 2 mesiace, 11 mesiacov zahrabávali v záhrade, to je na tom to čudné. Autá máme dve, často ich v prístrešku meníme, takže nemajú preferencie na značku.:-) Aj by som im do toho ten nos namočila, ale cez deň sa okolo len obšmietajú, nakadia tam len v noci. Možno si budem musieť dať nočnú.:-)
Ak niečo zaberie, dám vedieť. Možno pomôžem ďalšiemu mne podobnému zúfalcovi.:-)
afrikánka
14.05.19,18:13
Mám sa ospravedlniť?
Kľudne, ja to dokážem...nožíky nebrúsim, mačičkám neubližujem, neklamem. Ja som fakt slušné dievča.
Takže...to eee je značkovanie teritória. Mačky s obľubou vysedávajú pod autami, sú tam v úkryte, v bezpečí, majú dobrý výhľad a tie tvoje si to miesto pod autami ochraňujú.
Ak nas teda neťaháš za ňufáčik...lebo 13 mesačné mačky už majú dospelácku veľkosť a akosi si to ich kakošenie v takom priestore neviem predstaviť.
misoft
14.05.19,18:21
Predtým zahrabávali na záhrade, teraz na voľno pod autom?
Nie som odborník na mačky (i keď mám kocúra-najdúcha adoptovaného) - ale to znamená, že záhradu si "privlastnil" niekto iný z mačacieho rodu, označkoval a tvoje majú rešpekt. Preto idú tam, kde sú chránené a ten "votrelec" tam asi ešte nebol.
afrikánka
14.05.19,18:53
Hmm...ak zoberieme v úvahu, že mačky predtým zahrabávali, určite upozorňujú na nejakú zmenu, žeby nočný návštevník?! Ale zase, majú labky, môžu ísť inam...ak sú to mačky a nie kocúri, môžu sa báť ísť ďalej od domu. Jednoznačne majú s niečím problém.
Inak flek pod autom je ten naj, môžu si ho takto chrániť.
Jedine teda ten piesok do krabice.
kukučka
14.05.19,19:04
Presne, pred sto rokmi ľudia nemali internet, ale rozum áno.
Xanti
14.05.19,20:22
Afrikánka,
neviem aké mačky máš ty doma. No my máme doma odhadujem skoro 2 ročnú, máme ju od septembra 2017 a je maličká. Je to vonkajšia mačka, a je malá na dve dlane. A ak si myslíš, že je to stále len mača, tak to mača vrhlo v nedeľu 4 mačence. Až nechápem kde sa to do nej zmestilo, lebo tie sú na rozdiel od nej pomerne veľké.
A kedže máme na dvore aj psa, tak dnes utekala od svojej búdky pod auto (najbližšie kryté miesto pred psom) urobiť potrebu, a vrátila sa nazad k mladým do búdky.
Xanti
14.05.19,20:24
Náhodou nemáš v okolí kuny? Tie majú radi autá a strechy, a nemajú radi predátorov, čo mačky sú. A tak možno tie výlučky pod autom ti ho chránia ale to je len také moje zamyslenie.
bettylou
15.05.19,06:02
Daj na priestor kde ti oné, konáriky s ostňami - ruža, trnka, bodliak... micky to nemajú radi, a pôjdu inam, len treba pozorne zaparkovať, aby si si konáriky kolesami neporozhadzovala.
vicktor
15.05.19,06:25
:)
bodliak
15.05.19,09:42
Mínuskovač pôjde kupovať mačacie WC, spreje na odpudzovanie mačiek, a iné serepetičky ... a tradičné riešenie zadarmo niééééé.
Oliwa
15.05.19,09:53
A hlavne, pred sto rokmi ľudia riešili úplne iné problémy. A mačiek bolo určite viac ako áut...:D
korela
15.05.19,20:16
Ja si to nemyslím, jednoducho mladé sa obyčajne jednoducho topili. Dnes je iná doba.
Dvojnohých bolo určite viac ako áut. :-)
afrikánka
16.05.19,10:36
Čo to má spoločné s dlažbou?!
To si daj do obedov...dobrú chuť
kopretinka
16.05.19,10:41
Kukučka to fakt myslíš vážne,že súhlasíš s tým,že namáčať im do toho papuľku?
afrikánka
16.05.19,10:49
Pred sto rokmi takto ucili deti chodit na nocnik...ak ho vobec mali
PotPalo
16.05.19,12:06
Mačky majú zvyk to po sebe zahrabať, aby to nesmrdelo. Pokiaľ im spravíš niekde na blízku miesto kde sa ľahko zahrabáva, napríklad pieskovisko, budú chodiť tam. Že majú k dispozícií celú záhradu ešte nič neznamená, zem môže byť tvrdá, alebo sa im lepí na packy, skrátka im to nevyhovuje.
vicktor
16.05.19,12:14
Tvrdsiu podu v zahrade ako je betonova dlazba si neviem dost dobre predstavit.
Ja nemam vlastnu macku, ale po zahrade sa spaciruju aj seru od susedov. Este som nevidel ani jednu ze by zahrabavala.
PotPalo
16.05.19,12:29
Tak to máte nejaké zdegenerované mačky. Klasická mačka má vždy snahu to zahrabať. Mám podozrenie na sprej proti mačkám, môže obsahovať nejaké (možno psie) hormóny alebo čo, a keď sa nejako dostane ma mačku (stačí aby po ňom prešla), oblíže sa, ktovie... vznikne mačkopes! :D A psi nezahrabávajú, jasné....
pavol54
16.05.19,12:48
viktor, vždy zahrabávajú, a dovtedy chodia dookola a oňuchávajú kým sa nepresvedčia že je to dobre,ale stane sa že nemajú inú možnosť aj vtedy hrabú ako by to chceli zahrabať až rezeignujú
afrikánka
16.05.19,13:10
buchač, ty si jeden pomstivý človek, človek, ktorý neuznáva humor, hlavne ten cudzí.
Dala som "žartovný" komentár k tvojmu vrcholne nevkusnému obrázku, nemínuskovala som ťa, mohla som aj pritvrdiť, taká bola totiž úroveň tvojho príspevku.
Pokračuj vo svojej chorej nenávisti, mňa to nezožiera, iba teba...
buchač
16.05.19,13:34
Humor uznávam, pokiaľ je humorný...
Nevkusný obrázok ? Šak samozrejme, že bol nevkusný.

LENŽE tie tvoje stupídne a prijebané obrázky mačiek, ktoré dávaš pomaly do každého príspevku a do nie jednej témy sú už trochu priveľa.
Zaujímavé, že iní majitelia zvierat tu nedávajú fotky svojich...pritom sa vie, že ich majú.
Napríklad si dala obrázok, keď pripravuješ obed...a ten tvoj albínsky mačkoš sa okolo potravín ma linke poneviera.
Ono doma si rob, čo len chceš, ale zverejňovanie takého je už choré...na grc.

Kurňa...sa čudujem, že to nikomu nevadí...dokonca moderátori nereagujú...

P.S.:
Sa neposer, trhni si.....a choď do mačacieho pekla.
afrikánka
16.05.19,13:36
Prskám monitor...
Tebe totiž nevadia len moje mačacie obrázky...ale šeckooooo
buchač
16.05.19,13:41
...a ozaj....na čo tu vlastne na mňa pindáš ?

Veď si tvrdila :

afrikánka (14.05.19 12:49) Vazeni poradcovia tato otazka je bluf...macka na eee potrebuje priestor, eee nerobi zasadne v polohe skrcmo, nehovoriac o zahrabavani.
Jedine pod starou vetrieskou, alebo kamionom...
afrikánka (14.05.19 13:05) Urcite...!!!
vicktor (14.05.19 13:48) Preco bluf? Myslis ze volakto sa zaregistroval aby po desiatich rokoch zadal vymysleny problem?
afrikánka (14.05.19 13:56) Uz netrpezlivo ocakava odpovede...

Ale hlavne, že sa tu predvádzaš s tými komentmi.
Ženská, ženská....teba je málo nakopať do riti.
afrikánka
16.05.19,13:51
Aspoň po sebe nemažem stopy, ako to robíš ty, keď sa netrafíš...
Tu je dôkaz, že sa viem aj ospravedlniť, na rozdiel od teba!!!!
--------------------------------------------------
afrikánka (14.05.19 20:13) Mám sa ospravedlniť?
Kľudne, ja to dokážem...nožíky nebrúsim, mačičkám neubližujem, neklamem. Ja som fakt slušné dievča.
----------------------------------------------------

A nevyhrážaj sa tu kopaním do ....,bude poľovka a do tej prdele, aj po papuli sa môže ujsť tebe, už si dovoľuješ priveľa