olga88
28.08.06,18:03
Prosim o radu.Akym sposobom sa uplatnuje vratenie dane z urokov vkladu. Viem ze podanim DP, ale co predlozit ako doklad, neviem ci penazne ustavy vystavuju doklad o zrazke dane z urokov. Som invalidna dochodkyna a myslim, ze na vratenie zrazkovej dane z urokov vkladu mam narok. Nie som zamestnana a ani SZCO.
Dakujem za odpoved.
ajobs
28.08.06,19:14
Prosim o radu.Akym sposobom sa uplatnuje vratenie dane z urokov vkladu. Viem ze podanim DP, ale co predlozit ako doklad, neviem ci penazne ustavy vystavuju doklad o zrazke dane z urokov. Som invalidna dochodkyna a myslim, ze na vratenie zrazkovej dane z urokov vkladu mam narok. Nie som zamestnana a ani SZCO.
Dakujem za odpoved.

Áno, máte na to nárok, ale až v termíne podania daňového priznania dane z príjmu fyzických osôb v marci 2007 (ak ide o úroky za rok 2006). Ako doklad stačí predložiť fotokópie výpisov z bežných ( termínovaných )účtov, v každom rozpise je uvedená aj čiastka zrazenej dane. Rovnako aj pri vkladných knižkách.
durisovad
29.08.06,05:18
Ja som sa stretla s poziadavkou danoveho uradu na potvrdenie banky, v ktorom by bolo uvedene, kolko bolo vyplatenych urokov a kolko bola zrazena dan. Potvrdenie banka vyda za cca 300 Sk.
olga88
29.08.06,06:40
Velmi pekne dakujem.