Qorosius
15.05.19,10:17
Ahojte, v starom dome idem izolovať podlahy a mám k dispozícii niekoľko vedier gumoasfaltovej hydroizolácie. Keď ju natriem na betónovú vrstvu, budú sa dať na ňu nataviť asfaltové pásy? Vrstvy by boli: betón, gumoasfalt, asfaltové pásy, igelit, polystyrén, betón.
vicktor
15.05.19,08:21
Nie som stavbar, ale podla mna tam gumoasfalt nepatri.
IPA sa nahrieva horakom, aby sa prilepila na beton. Zo zaschnuteho gumoasfatu zasa spravis blato.
Inak nerozumiem ani tomu igelitu.
Qorosius
15.05.19,08:33
Igelit sa dáva pretože asfaltové pásy reagujú s polystyrénom. Chcel som pôvodne penetračný náter, ktorý sa používa pod lepenie asfaltových pásov nahradiť tým gumoasfaltom. Zo zaschnutého penetráku sa blato neurobí?
vicktor
15.05.19,08:42
Jasne ze nie.
Qorosius
15.05.19,08:48
Máš to overené? Pýtam sa pretože penetračný lak pod asflastové pásy je elastická bitúmenová hmota modifikovaná syntetickým kaučukom, a gumoasfalt je bitúmenová pasta modifikovaná syntetickým kaučukom.
vicktor
15.05.19,12:58
Pouzivanie penetraku je desatrocia overene, to je tekutina, ktora po nahriati moze "stekutiet" a spoji sa s "rozleptanym" asfaltom z IPA, ale gumoasfalt je kasa.
lubko6394
16.05.19,06:38
Ja som to riešil inak. Stará izolácia z IPY bola rozpadnutá a nefunkčná - prečo by som to mal zopakovať ? Po celej podlahe som natiahol PVC a horákom pozlepoval, podrezal som múry, vložil PVC a spojil s podlahovým PVC - takže vznikla vaňa po celej ploche domu. Na to som dal polystyrén igelit a betón s karirohožami.