luuckka
15.05.19,12:17
Neviete mi prosím vás niekto poradiť, ako to je keď skončím teraz v máji II.stupeň VŠ s cestovaním vlakom zadarmo? 5. júna idem do BA a neviem, či mi bude platiť ISIC...Bohužiaľ, nemám kde teraz zistiť na termináli dokedy mi platí nakoľko som doma a do školy mám ďaleko...Ďakujem
ivka70
15.05.19,10:41
https://www.umb.sk/preukazy-umb/studentske-preukazy/informacie-o-preukazoch-po-ukonceni-studia.html

Dňom úspešného absolvovania štátnic (riadne skončenie štúdia) prestávate byť študentom našej univerzity.
Dňom zaevidovania iného skončenia štúdia v systéme AiS prestávate byť študentom našej univerzity.

Z toho vyplýva:
Od tohto dátumu nemáte nárok na štátom garantované zľavy do veku 26 rokov v doprave. V systéme preukazov UMB sa nastaví deň ukončenia štúdia ako dátum konca platnosti preukazu denného študenta UMB pre dopravné aplikácie.
Pri platnej ISIC známke (predtlačenej alebo nalepenej na zadnej strane preukazu s vizuálom ISIC) zľavy a benefity u partnerov CKM SYTS platia až do konca septembra uvedeného roka.
misoft
15.05.19,10:41
ISIC ti platí len počas štúdia. A kedy je štúdium ukončené?
Pozri si Zákon 131/2002 - §65, 66
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-131
A len tak mimotemy
Nemáš ako zistiť? Informácie máš predsa na nete - nevieš hľadať?
https://online.syts.sk/overenie/



Niektorí sú už tak leniví, že si to ani nevyhľadávajú, len rovno to chcú ako na striebornom podnose!
luuckka
15.05.19,11:01
myslím si že od toho je tu tento portál, aby sa človek mohol spýtať a ochotní ľudia mu mohli odpovedať...ak medzi nich nepatríš tak sa nevyjadruj ;-)
misoft
15.05.19,11:11
Nedurdi sa! Ak niekto potrebuje nejaké informácie - tak najskôr HĽADÁ tam, kde sa dá - a Google nemá nikdy prestávku, stačí mu zadať relevantnú otázku a vyhodí množstvo údajov. Ty si sa však ako prvé opýtala tu, ale si NEHˇADALA, pretože (vo svojej naivite, alebo vypočítavosti) vedela, že tu na Porade to za TEBA budú hľadať.

A mimochodom - informácie a odkazy si odo mňa DOSTALA!!!!!
Tu radíme z dobrej vôle a zadarmo, informácie na nete sú tiež zadarmo, keby si musela za toto platiť - tak to radšej si to cestovné zaplatíš, lebo to bude lacnejšie.
luuckka
15.05.19,11:17
snáď je to moja vec či si zjednoduším život a rovno sa spýtam, ako to či budem hľadať :D :D...ide o princíp, že ak má s tým niekto skúsenosti alebo má tu informáciu tak sa o ňu podelí a ja nikomu nekážem hľadať to kvôli mne na internete a ak tak niekto spraví tak z dobrej vôle...a to či som naivná alebo vypočítavá určite vieš lebo ma poznáš :D :D asi to nie je z dobrej vôle keď pri pomoci inému musíš pridať ešte uštipačný komentár :D
buchač
15.05.19,12:08
Z toho vyplýva:
Od tohto dátumu nemáte nárok na štátom garantované zľavy do veku 26 rokov v doprave.
================
Chváááálabožku......
ivka70
15.05.19,12:14
aka si ty vtipna, takze ty mozes, len vsetci ostatni nie ..... zvlastna filozofia vysokoskolaka, ved to v zivote/v zamestnani prejde :D
luuckka
15.05.19,12:14
čo z toho keď po nás prídu aj tak len ďalší a ďalší študenti :) tak ako robili na nás budeme teraz robiť my na iných :)
misoft
15.05.19,13:43
Veď to ona pochopí, až nastúpi k prvému zamestnávateľovi a bude sa ho niečo pýtať a ten jej odsekne - Nájdite si to sama na nete, ja nie som informačná kancelária.....
luuckka
15.05.19,14:57
neviem čo môžem len ja a všetci ostatní nie ale dobre :D a viete o mne veľké hovno....porovnávať otázku na nejakom portáli a reálny život :D :D ja som už stihla pochopiť čo je to mať zamestnanie a to popri dennom štúdiu... ja viem čo je realita, lenže tú zas asi nepoznáte vy :) lebo ste si popri vysokej nikdy nezarábali na život, alebo ste tú vysokú ani nerobili :)
buchač
15.05.19,16:09
Tí dôchodcovia odviedli do štátnej pokladnice solídne peniaze....

Tí študentíkovia VŠ si vyvážajú rite po celom Slovensku po rôznych akciách...a po skončení štúdia (mimochodom zadarmo) odídu za hranice.
Nandrolon
15.05.19,16:22
Nie je to jedno, ci to ukradne Robo alebo XYZ? Ved stale sa tu bohuzial vdaka nasej nature bude iba kradnut a podvadzat...
Cestni ludia tu odjakziva tahaju za kratsi koniec ..
luuckka
15.05.19,16:41
keď je tu tá možnosť, prečo to nevyužiť? keď prestanem ja chodiť vlakom zadarmo, začnú všetci študenti? :) a ak to nezrušia, budú si rite jedného pekného dňa vyvážať aj vaše deti...