mary1
28.08.06,20:21
Dobrý deň. Som zamestnankyňa a súčasne SZČO. Mohol by mi, prosím Vás, niekto poradiť, ako je to v takomto prípade so stravnými lístkami? Zamestnávateľ lístky neposkytuje, nakoľko zabezpečil stravu v jedálni (túto možnosť nevyužívam). Mám nárok na stravné lístky ako SZČO? Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem.
Tweety
29.08.06,10:08
Dobrý deň. Som zamestnankyňa a súčasne SZČO. Mohol by mi, prosím Vás, niekto poradiť, ako je to v takomto prípade so stravnými lístkami? Zamestnávateľ lístky neposkytuje, nakoľko zabezpečil stravu v jedálni (túto možnosť nevyužívam). Mám nárok na stravné lístky ako SZČO? Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem. § 19 Zákon o dani z príjmu
p) výdavky (náklady) na stravovanie vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a2 za každý
odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených pre zamestnancov
podľa osobitného predpisu,89) ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie
podľa osobitného predpisu89) v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje
výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e).