petronela01
16.05.19,17:29
Dobrý deň,prosím Vás,bude mojim hosťom preplatená v práci faktúra za uskutočnený pobyt v mojom penzióne v rámci turistického projektu,ak nemám s portálom zmluvu,niesom tam prezentovaná ani nemám ich rezervačný systém?Ďakujem za odpoveď.
ivka70
16.05.19,15:30
S akym portalom?
misoft
16.05.19,15:35
A za ďalšie - čo má portál (nejaký) s vykonaným pobytom? Portál je len sprostredkovateľ. Ty predsa poskytneš službu hosťom, vystavíš faktúru, oni zaplatia a zamestnávateľ preplatí.
https://nationaltourism.sk/
https://trip.slovakia.travel/
Prečítaj si niečo o nich - ako som písal, len sú sprostredkovatelia.
petronela01
16.05.19,15:35
S národným turistickým systémom
petronela01
16.05.19,15:40
Na stránke národný turistický systém alebo Slovakia travel sú prezentované ubytovania...ak tam ja niesom a nezapojila som sa do programu ako poskytovateľ ubytovacích služieb,neodpísala som zmluvu s NTS a prídu hostia z firmy XY ktorej vyplýva zo zákona preplatiť zamestnancovi pobyt tak môže byť tento pobyt uskutočnený u mňa alebo hocikde na Slovensku?
vicktor
16.05.19,15:51
Sluzby poskytujes legalne alebo na cierno? Tak sa pytas, ze mam pochybnosti.
Precitaj si cosi z legislativy o "rekracnych poukazoch" ci sa tam pise o NTS.
ivka70
17.05.19,08:13
Nemusis byt zapojena v ziadnom, systeme, pobyty tvojich hosti a tvoje faktury/potvrdenia musia len splnat podmienky definovane v zakone, aby si oni mohli uplatnit narok.

PRÍSPEVOK NA REKREÁCIU ZAMESTNANCOV A REKREAČNÉ POUKAZY (https://blog.stranaspolu.sk/2019/02/14/prispevok-na-rekreaciu-zamestnancov-a-rekreacne-poukazy/)
O akú rekreáciu môže ísť a čo sú oprávnené výdavky?
Základnou podmienkou je, že musí ísť o rekreáciu spojenú s ubytovaním najmenej na dve prenocovania na území Slovenskej republiky. Podmienkou je, že tieto služby museli byť poskytnuté na území Slovenskej republiky. Nie je možné uznať napríklad dovolenkový pobyt zaplatený v slovenskej cestovnej kancelárii ale realizovaný v zahraničí.

Ubytovanie môže byť v hoteli, penzióne, priváte… alebo aj v kempingu vo vlastnom stane, vo vlastnom alebo prenajatom karavane…

Pod prenocovaním sa myslí v súlade s § 2 písm. d) zákona č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu prenocovanie fyzickej osoby v zariadení prevádzkovanom ekonomickým subjektom poskytujúcim služby prechodného ubytovania, za ktoré odviedol obci miestnu daň za ubytovanie.

Kto je majiteľom zariadenia je je dôležité. Môže to byť i zahraničný subjekt. Majiteľom zariadenia môže byť samotný zamestnávateľ (pozor, ten však nesmie nútiť zamestnancov, aby rekreáciu absolvovali výlučne v tomto zariadení, resp. podmieňovať vyplatenie príspevku pobytom v tomto zariadení). Majiteľom zariadenia môže byť i samotný zamestnanec alebo jemu blízka osoba.

Pokiaľ zamestnanec preukazuje výdavky účtovným dokladom vystaveným v ubytovacom zariadení, z dokladu musí byť zrejmé, že v tomto zariadení zamestnanec strávil minmimálne dve prenocovania.
petronela01
17.05.19,08:15
Pochybnosti nemusíš mať. Ďakujem za odpoveď a rady.