siSKA33
16.05.19,18:54
Zdravím vás a žiadam???? o OBROVITÁÁÁNSKU pomoc …
Prosím vás som žena po vážnej auto-nehode, a trpím neskutočnými bolesťami tvárových nervov…, potrebujem MRI hllavy. Žiaľ nikde neviem nájsť MRI pod narkózou… Teda u malých detí to možné je, žiaľ nikde som henašla takúto možnosť aj u dospelých :((
Dakujem Vám veľmi krásne za radu ;)
buchač
16.05.19,17:07
Len tak na rýchlo, citácia z jednej českej stránky...

" Co v případě, že trpím strachem z uzavřených prostorů (klaustrofobií)?

V tomto případě je možné vyšetření provést za použití zklidňujících léků, v případě těžké klaustrofobie je možné vyšetření provést při celkovém uspání (narkóze) pod dohledem lékaře anesteziologa – tuto skutečnost je nutné náhlasit předem – je nutné vyšetření anesteziologem a domluvení termínu uspání a vyšetření. "

Takže podobne to bude s vysokou pravdepodobnosťou a aj výsledkom na Slovensku.
Na nete nie je proste vždy všetko, komplet info...a toto je dosť špecifická.
Takže záver vidím v tom, že je potrebné sa informovať priamo na pracovisku...a že sa tam budeš musieť unúvať osobne, to ani nevravím...na objednanie cez telefón nejak neverím. ;)
Taktiež vyšetrenie pod narkózou niečo obnáša...viď v citácii o anestéze.
veronikasad
16.05.19,17:32
Skus sa informovat na novom pracovisku v kosickej nemocnici v Saci. Ujo google pise ze robia MR aj s narkozou (neviem pridat z tabletu odkaz)
siSKA33
16.05.19,17:50
Ďakujem Vám za Vašu odpoved, avšak netrpím klaustrofóbiou ;)
Mám len nekľudné telo :( spazmyy=kŕče …a obvolali sme dnes už cez 35 tel.čísel… žiaľ márne, preto sa obraciam o radu… :)
siSKA33
16.05.19,17:55
Jééjda ďakujem moc zo svojho ❤️
Asi to budem musieť riešiť v KE ????, aj keď je to neskutočne ďalko cca 270km ????
veronikasad
16.05.19,17:59
Vygoogli si tu Sacu, maju tam nejaky novy otvoreny magnet, mozno ani narkozu nebudes potrebovat
veronikasad
16.05.19,18:06
Z vlastnej skusenosti, pokial sa len trochu da, skus zvladnut vysetrenie bez narkozy. Nie je to bolestivy zakrok ako kolonoskopia...
buchač
16.05.19,18:28
siSKA33 (Dnes 19:50) Ďakujem Vám za Vašu odpoved, avšak netrpím klaustrofóbiou
=================
Hm...to som teda asi fest naivný, keď som očakával, že ten link je potrebné nie iba čítať, ale aj pochopiť...
buchač
16.05.19,18:31
siSKA33 (Dnes 19:55) Jejda ďakujem moc zo svojho ❤️
Asi to budem musieť riešiť v KE ????, aj keď je to neskutočne ďalko cca 3770km ????
========================
Nemusíš do KE - Šaca...veď si ZAPLAŤ vyšetrenie tam, hen ďaleko ... asi 3770 km.

P.S.:
Ale to ty samozrejme nechceš...lebo tá pálka v zahraničí by bola drahšia, ako vyšetrenie samoplatbou plus doprava dohromady.
siSKA33
16.05.19,19:03
Ups! Došlo k preklepu ????*♀️ :D nie 3770 km, ale 370 km ;)
siSKA33
16.05.19,19:10
veľmi pekne ĎAKUJEM ❤️, avšak nikde tam nevidím info o prispatí ????