Soňašv
18.05.19,08:16
Zdedila som € ktorymi som vyplacala časť hypoteky konketne 33ooo € .rozvadzam sa.ako sa v tomto prioade bude delit nehnutelnost ak ju predame.ci na 1/2 .alebo tych 33ooo€ bude patrit mne a zvysok na 1/2.dakujem
Soňašv
18.05.19,06:44
Aj ked som to investovaa do hypoteky ktora je na oboch?
Soňašv
18.05.19,07:13
Dakujem
Mária27
18.05.19,15:30
To, čo si zo svojho vynaložila na spoločný majetok, sa ti má vrátiť, zvyšok napoly.

§ 150 občianskeho zákonníka

Pri vyporiadaní sa vychádza z toho, že podiely oboch manželov sú rovnaké. Každý z manželov je oprávnený požadovať, aby sa mu uhradilo, čo zo svojho vynaložil na spoločný majetok, a je povinný nahradiť, čo sa zo spoločného majetku vynaložilo na jeho ostatný majetok. Ďalej sa prihliadne predovšetkým na potreby maloletých detí, na to, ako sa každý z manželov staral o rodinu, a na to, ako sa zaslúžil o nadobudnutie a udržanie spoločných vecí. Pri určení miery pričinenia treba vziať tiež zreteľ na starostlivosť o deti a na obstarávanie spoločnej domácnosti.
Soňašv
11.07.19,19:59
Dakujem, mozem este jednu vec? Byt sme nadobudli pred manzelstvom.nesmor sme sa brali. Terajsi ex bral uver ja ako spoludlznik.na liste vlastnictva som uvedena.patri mi polovicka z tohto bytu? Tvrdi ze nie nakolko on ziadal o uver, no si myslim ze lvečko nepusti. A mam pravo na polovicku.dakujem
Mária27
11.07.19,20:12
Nemôžem povedať jednoducho napoly, keď neviem, ako ste platili.
Z ceny bytu sa odpočíta tvojich 33tisíc.
Potom sa z celkovej ceny odpočíta suma, ktorú uhradil on pred manželstvom z úveru. Ak by vložil do bytu aj iné svoje peniaze (nezarobené počas manželstva), odpočíta sa mu aj to.
Zvyšok ste asi hradili za manželstva - to sa delí napoly, aj kěd to bolo splácanie úveru, lebo počas manželstva nezáleží na tom, kto koľko zarobí, ani či platí úver z jeho výplaty, ale všetko je napoly.
Soňašv
14.07.19,12:59
Pred manzelstvo sme mali memsi byt tiez som bola na liste vlastnictva.kupoval sa vylucne z hú.bez hotovosti.tento sa predal a ostao 2o ooo€. Za tie + hú sa kupil tento byt vacsi byt.ktory sa predava teraz.
misoft
14.07.19,14:58
Ten prvý byt - bolo to vtedy tvoje výlučné vlastníctvo? Ak áno - suma z predaja toho bytu a následne vložená na kúpu nového sa tiež pripočíta k tým 33tis. (teda 53tis). A potom ako Mária27 popísala.
Soňašv
14.07.19,17:17
Nie nebol, bol spolocny tiez bez hotovoti kupuvany cey na uver.