fachman
18.05.19,16:55
Poprosím o názor.Na aute som stál na križovatke,na vedľajšej ceste,autá prešli.iba z ľava prichádzala Ávia,mala smerovku že odbočuje do ľava,tak som vyšiel na cestu,ale on neodbočil a vrazil do mňa.Že vraj mám čakať či úkon naozaj robí a teda odbočuje.Vo vyhláške som čítal že nesmiem ohroziť autá z oboch smerov.
misoft
18.05.19,14:56
A aká je v tomto prípade otázka? Inak - vďaka za informácie.
Mila123
18.05.19,14:57
ty si urobil chybu, mal si sa presvedčiť, či "nezabudol" smerovku
Martuk
18.05.19,15:15
Zalezi na tom, co povedali policajti, ak vobec boli volani. Pokial tam neboli, tak je to slovo proti slovu a nemas v ruke noc. Krom toho, ci uz tam boli policajti alebo nie, spisali ste spravu o nehode? Ak hej, kto je v nej urceny ako vinnik?
kopretinka
18.05.19,15:32
Stojim pred prechodom,auto blika,ze odbocuje,tak idem na prechod.ale on neodbocil,isiel stale rovno a zrazil ma.takze ja som zmrzacena alebo mrtva a vinna,lebo on blikal ale neodbocul a ja som mala presvedcit,ci nezabudol blinker??? To je co za sprostost?
Mila123
18.05.19,15:35
chodec a prechod nemôžeš dávať do pomeru vedľajšiu cestu....
si vodič? máš VP?
buchač
18.05.19,16:34
Daj nákres tej križovatky a pohyb vozidiel.
pavol54
18.05.19,16:43
tebe sa ešte nestalo že si zabudol vypnúť smerovku? vodič má predvídať vývoj na komunikácii ,ak avia nespomaľovala čo je potrebné pri odbočení, je zrejmé že mal v úmysle ísť rovno niekedy to relátko nepočuť. A to si mohol predvídať, ale mieru zavinenia posúdi polícia. Inak si nájdeš schémy križovatiek, tak aj keby odbočovala doľava, tak si bol povinný čakať až kým ukončí úkon odbočenia.
fachman
18.05.19,17:55
Policajti boli,zápis sme spísali o nehode,policajt to určil ako spoluúčasť.
fachman
18.05.19,17:56
Ono nakoniec som ja viac mal podiel na nehode
pavol54
18.05.19,18:36
mal si sa hlboko klaňať policajtom a dakovať
kopretinka
18.05.19,19:58
Ale tu ide o princíp,že niekto vrazí do mňa a ja som vinnã,lebo ja mám kontrolovať jeho? To je čo za logiku
ivka70
19.05.19,05:52
ide o princip, ze ak ides z vedlajsej cesty alebo mas davat prednost sprava, nemozes sa spoliehat na zapnutu ci vypnutu smerovku, musis predvidat a pockat, kym ten druhy, co ide po hlavnej, zacne robit cosi (napr. odbocovat alebo ist peso) - o tom hovori aj zakon
buchač
19.05.19,06:40
ivka70 (Dnes 07:52) - o tom hovori aj zakon
==================

Cez vozovku prejdeš bezpečne, len ak budeš dodržiavať nasledovné pravidlá a povinnosti vyplývajúce zo zák. č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke..:

pri prechádzaní cez cestu je chodec povinný prednostne použiť priechod pre chodcov, nadchod alebo podchod,
na priechode pre chodcov sa chodí vpravo,
chodci, ktorí prechádzajú cez priechod pre chodcov, musia brať ohľad na vodičov prichádzajúcich vozidiel najmä tým, že neprechádzajú jednotlivo, ale v skupinách,
chodec nesmie vstupovať na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť,
pred vstupom na vozovku sa chodec MUSÍ PRESVEDČIŤ, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva,
chodci smú prechádzať cez vozovku mimo prechodu pre chodcov, len ak s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich vozidiel nedonútia ich vodičov na zmenu smeru alebo rýchlosti jazdy,
mimo prechodu pre chodcov sa smie cez vozovku prechádzať len kolmo na jej os,
chodec nesmie prekonávať zábradlie ani iné zábrany.

Chodci pamätajte:

za daždivého počasia sa brzdná dráha vozidla zväčšuje,
vodič nedokáže ihneď zastaviť svoje vozidlo,
za zníženej viditeľnosti mimo obce musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.
pavol54
19.05.19,08:05
a ešte náhle technické závady vznikajú z ničoho nič (pri poruche materiálu počas jazdy napríklad zhrdzavená brzdová trubka v kombinácii s tlakom brzdovej kvapaliny spravia svoje raz naraz)
vicktor
20.05.19,08:40
Potom naco su smerovky ked nemaju "vypovednu hodnotu"?
Skoda penazi za vyrobu a montaz.

Tiez som mal takmer nehodu. Prichadzajuci zlava po hlavnej ZAPOL (t.j. nezabudol vypnut) smerovku vpravo, tak som vyrazil dolava. On ale neodbocil ani do prvej, ani do "mojej" ulice, ale az do dalsej. Minuli sme sa tesne, on trubil a nadaval, ja tiez.