vivienkatka1987
19.05.19,21:53
Ahojte stalo sa nám že bývame v byte . A v byť pod nami sa predal kúpila ho nejaká firma ktorá byť prerobí a predaju drahšie . Ide o to že vypratavali byt všade v bloku bol bordel pracovníci ktorí vypratavali boli drží na obyvateľov dvovernicke vynadali potom zničili zrkadlo vo výťahu my sme šli domov a pred našimi očami vyhadzovali rovno z výťahu dole po schodoch bordel . Nič neupratovali. Dcéra šla hore s dedom vo výťahu ja som čakala dole s druhým dieťaťom a susedov prídem hore a staršia dcéra už plakala v nohe mala zapichnuty klinec čo bol vo výťahu . Museli sme na pohotovosti do nemocnice tam jej museli narezať a dať drenaz. Má sadrovu dlahu až po koleno. Keď sme odchádzali z nemocnice silné hej to začalo krvácať krv tiekla až cez sadru tak znova jej museli ošetriť a znova tu sadru . ked som zašla za tými robotníkmi povedali že mala pozerať kam slape.a boli vulgárny. Bola som aj za domovou dovernickou sama povedala že takých pracovníkov nezažila. Dcéra má 55 kíl je ju čo dvíhať lebo nohu nesmie zaťažiť. Otázka znie dá sa niekde na nich sťažovať .alebo ako postupovať .
veronikasad
19.05.19,20:14
Kolko rokov na dcéra?
vivienkatka1987
19.05.19,20:16
Má 10 rokov
veronikasad
19.05.19,20:22
Kontaktovala si majitela firmy? Kedy sa uraz stal? Bol spisany zaznam o uraze? Je dcera poistena?
buchač
19.05.19,20:23
Oprav si názov zadania otázky...správne by malo byť :

" Dcéra mala úraz kvôli slabej pozornosti matky. "

Že robotníci boli hrubí, to je momentálne vedľajšie...lebo hrubí mohli byť len z pohľadu sťažovateľky...no rozhodne mali pravdu = Sorry...ale 10 ročné dieťa by už aj mohlo vedieť, kam šlape. Prípadne ju mala na situáciu upozorniť dospelá doprovod.

Sťažovať sa v podstate ani nedá...veď v čase sťahovania a prerábky vzniká určitý neporiadok.
Ten sa upratuje po skončení pracovného dňa, v prípade hrubšej špiny aj priebežne.
Je faktom, že to zrkadlo sa určite nerozbilo samo, no pri sťahovaní vznikajú aj vyššie škody ako je hentá maličkosť.
Škody na majetku si je potrebné uplatniť u firmy...ale ten klinec je pasé.

-------------------


v nohe mala zapichnuty klinec čo bol vo výťahu

Museli sme na pohotovosti do nemocnice tam jej museli narezať a dať drenaz.

Toto je tiež zaujímavé.

Predpokladám, že vo výťahu nebola žiadna doska alebo niečo iné, z ktorého by vytŕčal klinec...lebo potom by dupľom bolo potrebné dávať pozor alebo do výťahu nenastúpiť vôbec.

Žeby klinec bol v pozore a dcéra naň stúpila, to sa mi tiež nejak nezdá...to by museli byť na nohách nejaké žabky.

Narezať, drenáž...takže podľa popisu slušná rana.
Lenže klince sú klince a pri takýchto poraneniach sa zvykne zvyčajne prásknuť aj tetanovka.
vivienkatka1987
19.05.19,20:28
Áno dole vo vchode bol vyveseni oznam že prerába bol tam kontakt volali sme s domovnickou jemu prišiel dokonca ma zobral s dcérou na pohotovosť a odišiel nečakala som že dajú dcére sadrovu dlahu potom som mu volala ako dopadla dcéra domov sme šli taxíkom . V sobotu bol u nás videl dcéru a povedal že nám taxík preplatí že mu je ľúto čo sa stalo a ten čo mu vypratava byt tak on tam mal nejakých pomocníkov že netreba robiť z toho haló že dcéra bude ok. Ja som mu povedala že sám lekár povedal že mám dať oznámenie . No ja som bola v šoku dcéra vyklepana vyrevana . Zajtra ideme na kontrolu . Som zvedavá čo nám povedia
vivienkatka1987
19.05.19,20:29
Nemá dcéra poistenie úrazové
vivienkatka1987
20.05.19,06:26
Ja za to nemôžem že jej to rezali . A dali dnu drenaz o tom rozhodol lekár nie ja . Chápem dieťa malo pozerať kam slape vo výťahu boli aj zemi papiere . A na ten klinec bol zapochnuty na takom tvrdomkartone alebo ako sa to volá tak tenká drevotrieska v Tom bol klinec a dcéra s celou silou na to slapla . Ja nemôžem za to že oni sú nezodpovedný . Ja som šla s dcérou k lekárovi on rozhodol že akú dá liečbu .
bodliak
20.05.19,06:30
Buchač, nejak nie si vo forme, žiadne ručne stručne, roboš by mal klinec v zadku aj s doskou a podobne... Alebo chrániš svojich ? Výťah nie je pri vypratávaní bytu stavba, aby si domov chodil s prilbou na hlave.
kopretinka
20.05.19,06:32
Vivienkatka,jaworanka to píše buchačovi,nie tebe,je to pod jeho odpoveďou.
buchač
20.05.19,07:32
...ach jo...

A to vy kde žijete ???
misoft
20.05.19,09:09
Buchy - ale v tomto prípade má pravdu nájomník/majiteľ bytu v bytovom dome.
A) Výťahy nie sú určené na vynášanie bordelu,stavebného materiálu.
B) Pri rekonštrukcii má firma postupovať tak, aby zbytočne neznečisťovala okolie, neznehodnocovala, nepoškodzovala a neznečisťovala iné zariadenia.
C) Ak sa vynáša stavebný odpad, majú ho ukladať do na to určených nádob - na to sú veľkoobjemové kontajnery, žiadne vyhadzovanie len tak vonku.

Pokiaľ by však obyvatelia boli dôraznejší - už by volali správcu bytového fondu, už by volali zástupcu z mestskej samosprávy (pretože ak to nie je na súkromnom pozemku a paneláky väčšinou stoja len sa fliačiku pozemku v spoluvlastníctve, okolo je často mestský pozemok), volali by hoci aj mestskú políciu.... a staviteľ by sa nedoplatil.

A keďže tento úraz sa stal aj "vďaka" lajdáckosti stavebníka - ZODPOVEDÁ za neho! Bez rozdielu, či dieťa bolo, alebo nebolo poistené (ak bolo - poisťovňa preplatí a bude vymáhať od stavebníka, čo ho asi nepoteší).