123Iva
21.05.19,07:33
Dobrý deň, chcem sa opýtať, akú máte skúsenosť s čítačkou na elektronický občiansky.
Moja skúsenosť je taká, že mi na polícii v Poprade vydali nefunkčnú čítačku a podľa slov šéfa odboru osobných dokladov nedá sa reklamovať, vymeniť.
Prípadne akú čítačku by ste mi odporučili?
ďakujem veľmi pekne
Žabinka
21.05.19,06:33
a ako vieš že nefunkčná? a aká čítačka?
ja som mala problém od počiatku s čítačkou gemalto,. kvôli tomu som aj zrušila elektronické podpisovanie s eID na FS a prešla som na dohodu, lebo to jednoducho nefungovalo..
raz som sa neplánovane zastavila na polícii a mmch som spomenula čo je to za ......, čo som dostala k eID, a pani bez slova vstala od stola, a dala mi čítačku minilector.. s tou už problém nemám žiadny..
ale naopak známy, ten je spokojný s gemalto a nadáva na minilector..:)
takže čím to je..:rolleyes:
Mária27
21.05.19,07:19
Kde čítaš tie názvy? Ja tam nemám nič len made in China :)
misoft
21.05.19,07:34
Všetko je Made in China... :D .... v lepšom prípade Made in Taiwan, prípadne Made in Korea
Žabinka
21.05.19,07:43
Majka..:D názvy mám na spodu čítačiek..;)
123Iva
21.05.19,08:07
Zabinka,ďakujem za odpoveď.moja čítačka je minilector a ze je nefunkčná viem z toho,že nesvieti zelená dioda,nesvieti ani na inom Pc, ani ďalšie kroky presne podľa inštrukcií minv nepomohli.

Super,že aspoň niekomu - tebe - funguje ????????
Žabinka
21.05.19,08:12
tak keď nesvieti, ozaj je porúchaná.. ale nečudujem sa, veď štát určite nezainvestuje do niečoho poriadneho.. :rolleyes: ale sú na trhu aj iné čítačky, tu je napr. z alzy..
https://www.alza.sk/citacky-obcianskych-preukazov-eid-recenzie/18867061.htm
123Iva
21.05.19,08:19
Áno,budem musieť ísť touto cestou zjavne. Ešte raz ďakujem,aj za link
Mária27
21.05.19,09:47
tam je len opis = operačný program informmatizácia spoločnosti. Inak je priesvitná (nie tmavá ako alza). Ten pocit, že ti ani len značkovú čítačku nedajú ... ale funguje. :)