karas
21.05.19,09:34
dobry den,
robim malu pristavbu-verandu a nenechali mi trcat z deteciek ktore su nad zakladovymi pasami armovacie roxory , idem robit zakladovu platnu,
je potrebne privazovat KARI siet zakladovej dosky o roxory trciace z betonu v deteckach alebo nie ?
teda mam navrtat diery do betonu v deteckacch a ukotvit tam tie roxory aby som o ne mohol priviazat KARI siet zakladovej platne alebo nie ? ak ano ako daleko od seba ?
platna ide len na tri zakladove pasy lebo je to pristavba je pri stavajucom mure a pri nom zakladovy pas nerobim
dakujem za odbornu odpoved
chandler
21.05.19,07:38
netreba tam vrtat diery a spajat vystuz. dolezite je dobre zhutnit zemninu pod platnou.
Chobot
21.05.19,07:43
Nie, netreba priväzovať ani vŕtať do DTčiek. Len nezabudni zrezať tie trčiace roxory tak, aby po vyliatí betónu netrčali von.
Chobot
21.05.19,08:08
Alebo to riešia tiež tak, aby nemuseli toľko roxorov píliť, že ich ohnú do L, smerom do stredu stavby. Pozri tu:

https://www.modrastrecha.sk/forum/zaklady-pivnica-hydroizolacia/ohybanie-14mm-roxoru-zo-zakladovych-pasov-do-karisieti-v-betonovej-platni/
karas
21.05.19,15:38
mne islo o to ci tie roxory v deteckach su potrebne po ohnuti na priviazanie kari siete lebo ja ich mam vacsinou akurat po vrch deteciek a niektori mi vraveli ze tym padom ich nebudem moct ohnut a teda nebudem mat o co priviazat kari siet a radili aby som do betonu v deteckach navrtal diery a ukotvil tam ohnute roxory aby som mal o co tu kari siet priviazat , takze podla vas to netreba