Citroon22
21.05.19,16:46
Dostal som k narodkám bazalku ktorú si mám zasadiť do keramického pohára a nejak neviem čo s tým mám robiť. nie je k tomu žiadna zemina len semienka, nejaká kamenná drť a kolieska z kokosového vlákna (tak píšu v zložení) . žiadny návod. nemám ani len približnú potuchu čo s tým všetkým mám robiť. ďakujem za radu :)
ivka70
21.05.19,15:01
Na keramzit das to koliecko z kokosovej drte, na to nasypes semienka, dosypes okolo zvysok keramzitu, polievas a cakas :)

https://www.ireceptar.cz/zahrada/keramzit-jako-drenaz-substrat-i-dekorace-pri-pestovani-rostlin.html

Pěstování v keramzitu
Keramzit lze dokonce použít i místo substrátu – jde o v podstatě hydroponické pěstování, ale rostliny mají v kuličkách keramzitu oporu a ke kořenům se také lépe dostane vzduch.

K přechodu na pěstování rostlin v keramzitu volíme období jarního přesazování.
Vždy vybereme květináč větší alespoň o 8 cm, než byla původní nádoba.
Na dno nádoby nejprve nasypeme zhruba pěticentimetrovou vrstvu keramzitu.
Přesazovanou rostlinu opatrně vyjmeme z původního květináče a vložíme ji do nádoby nové, kde jsme vytvořili drenáž.
Kuličky nasypeme i do volného prostoru, který zbývá mezi stávajícím balem rostliny a stěnou květináče.
vicktor
21.05.19,15:11
super darcek
Citroon22
21.05.19,15:40
to fakt nie je treba žiadna zemina? určite to bude rásť v tých kameňoch? :-o...o tom som v živote nepočul žeby také niečo bolo možné...
misoft
21.05.19,16:31
To nie sú kamene - je to keramzit - vyhľadaj si to na nete - je to 100% íl.