ivti
28.08.06,22:53
Účtujem v MRP win JU, ako sa tu účtuje zahraničná fa? V došlých faktúrach v Sk alebo v cudzej mene? Ja som zapisovala v Sk, tým pádom mi vznikli kurzové rozdiely? Čo s nimi? Ak je postup v JU?
Naďa
29.08.06,04:01
Ja som to robila takto:
Faktúru som mala v inej mene. Do Sk som ju prepočítala podľa kurzu NBS. Zaúčtovala som ju v korunách. Nevyšiel mi žiaden cenový rozdiel. Cenový rozdiel mi vyšiel až pri úhrade faktúry, pretože ak som chcela uhradiť inú menu, uhrádzala som jej počet kurzom banky, ktorá úhradu realizovala a až tu mi vyšiel cenový rozdiel medzi zaúčtovanou a uhradenou sumou.
lenkak
29.08.06,08:03
ivti
09.09.06,15:37
Účtujem v MRP win JU, ako sa tu účtuje zahraničná fa? V došlých faktúrach v Sk alebo v cudzej mene? Ja som zapisovala v Sk, tým pádom mi vznikli kurzové rozdiely? Čo s nimi? Ak je postup v JU?
Prosím vás o radu. Opäť sa vraciam k mojej otázke,ako sa účtuje zahraničná faktúra v MRP JU. Môžte mi to popísať od jej zápisu až po úhradu?Ako sa nahodí do knihy došlých faktúr a ako sa urobí úhrada? V akej mene? Ktoré okienka mám použiť?Vzniká tam kurzový rozdiel?Doteraz som zapisovala zahr. fa ako slovenské, ale pri ich úhrade mi vznikol kurzový rozdiel a visí mi to v saldokonte, čo s tým?Prosím poraďte.
monnica
18.12.06,07:01
Dobrý deň
Aj ja mám problém so zahraničnou faktúrou.
Došlá faktúra z Čiech a neviem čo s ňou.
Potrebujem to uhradiť a následne zaúčtovať. Prosím poradí niekto presný postup od úhrady / a ako uhradiť keď je v Kč/ ja proste vôbec neviem čo s tým.:mee:
liba2
18.12.06,07:19
zuzanar
18.12.06,07:25
Príde fa - pridať faktúru prijatú , napíšeš fakturačné údaje, dátumy, kód DPH (podľa prípadu, napr. 49). Do textu - o čo sa jedná a sumu v cudzej mene. V záložke Zahraničná mena, zadáš menu a kurz účtovného prípadu (napr. vystavenia fa). Týmto máš faktúru zapísanú.
Úhrada - klikneš na tlačítko Uhradiť - zadáš dátum, doklad, kurz - aktuálny kurz úhrady, ktorým platíš v banke, prepočítať do SK. Program preráta hradenú sumu (suma musí sedieť s výpisom z banky. Klikneš na zariadiť do peňažného denníka. Faktúru zaúčtuješ v peňažnom denníku (napr. nákup tovaru,...).
V knihe faktúr Ti vyjde pravdepodobne kurzový rozdiel. V JU sa o kurzových rozdieloch v PD neúčtuje (iba na konci roka kurzové rozdiely na DU). Aby sa Ti vynulovala fa v knihe faktúr zadáš znova Uhradiť, klikneš na kurzový rozdiel a ten nezapíšeš do peňažného denníka, iba do zozamu úhrad.