Niba AA
22.05.19,10:15
Dobry den,
asi mesiac mam neustalu nutkavu potrebu na velku stolicu a vyprazdnujem sa 5-6 krat denne. Zakazdym sa v stolici objavi hlien. Pocas dna zvyknem mavat krce a citim sa miestami malatna. Okamzite som nasadilasmectu a probiotika, stav sa vsak nezlepsuje. Stolica bola najprv viac menej len hlienovita, postupne sa mi upravila na normalnu, makku, s primesou hlienu.
Vysledky krvi mam v poriadku, tiez vysledky vyteru z konecnika aj kultivaciu. Vysledky sono su tiez v poriadku. Momentalne cakam na vysetrenie kolkonoskopie a gastroskopie. Neustlale vsak myslim na to, ze ide o nadarove ochorenie. Mate niekto prosim podobnu skusenost? Alebo je tu nejaky lekar, ktory by sa vyjadril, ci je velka pravdepodobnost nadarovych ochoreni. Vek: 35, vaha: 50kg,
Dakujem vam .
veronikasad
22.05.19,09:03
Testy na celiakiu ti nerobili?
afrikánka
22.05.19,09:05
https://www.porada.sk/t209897-hlien-v-stolici-caste-chodenie-na-wc.html
Prečítaj si o hlienoch v stolici...tvoj problém nemusí signalizovať nádorové ochorenie!!!
Upokoj sa, nestresuj, tvoj strach totiž môže vyvolávať ešte väčšie nutkanie na stolicu, kŕče.
afrikánka
22.05.19,09:14
Váha 50kg a výška je aká?
Neprežívaš v poslednom období nejaké nepriaznivé životné okolnosti, obdobie?
afrikánka
22.05.19,10:27
Tvoja odpoveď je v tomto prípade tak nehorázne sprostá, že to môžeš napísať iba ty!!!
Ten link dávaj tým, ktorí prídu na Poradu už s určenou diagnózou.
SADISTA...nemáš dcéry?!
Dávam mínusku
Niba AA
22.05.19,10:56
Bohužiaľ ani nie, som.doma na materskej s dvoma detičkam. Rada by som to pripísala syndrómu drazdiveho creva, ale tak veľmi sa obávam, že to bude niečo horšie :(
Niba AA
22.05.19,11:03
Prepáčte že vás otravujem a kľudne mi neodpovedzte, ale hneď ste mi tu dali link na onko. Áno som.vystresovana, že mi nejde ani späť, ale myslite, ze dobre krvne výsledky, nemám.krv na papieri, a tiež som si robila test na okultne krv, ktorý vyšiel negatívne. Mali ste prosím.rovnaky problém a napriek tomu vám.diagnostikovali nádorové ochorenie? Ďakujem vam
Niba AA
22.05.19,11:04
Zatiaľ nie, predpokladám, že to bude v nasledujúcich vysetreniach
Niba AA
22.05.19,11:06
vyska 161
afrikánka
22.05.19,11:29
Odpoviem ja...stále žije, len tak prekvitá...jeho negativizmus a neomalenosť je na Porade dobre známa.
Nevšímať si, ignorovať, si mladá, netráp sa pre niečo, čo nie je známe, potvrdené.
afrikánka
22.05.19,11:32
Váha je potom primeraná, čo by niektoré dali za takú postavičku
Niba AA
22.05.19,11:36
dakujem, ste zlata, vystrasena som beztak, tak neviem, co je horsie. radsej by som nasla fakty ako negativizmus. dakujem za upozornenie a prajem vsetko dobre
afrikánka
22.05.19,11:43
Prajem, aby to dobre dopadlo
Treba myslieť na to, že skoro každý príznak hociktorého ochorenia môže smerovať k nádorovému, takže nezúfať, nebáť sa, veriť v to lepšie
veronikasad
22.05.19,11:54
Mne pri podobnych problemoch koncom roka 2017 diagnostikovali celiakiu. Napriek uplnemu vyluceniu lepku problemy pretrvavaju, pri poslednej kontrole na gastro som dostala lieky na syndrom drazdiveho creva, nerobili mi dobre, o mesiac idem na dalsiu kontrolu. Zrejme tam u mna bude aj nejaka dalsia intolerancia. Histologia z rektoskopie bola negativna.
veronikasad
22.05.19,12:14
Skus namiesto Smecty Hylak
Niba AA
22.05.19,12:29
Vyskusam, mam doma, dakujem
veronikasad
22.05.19,13:09
kto zmazal komentáre ?
afrikánka
22.05.19,13:17
Pri mojej odpovedi neboli, zmizli aj s buchacovov odpovedou
Zmazal dokonca dve, akosi sa mu ani jedna nevydarila
veronikasad
22.05.19,13:19
Myslela som, že som reagovala na tvoju odpoved, tak potom asi na Jurajovu, lebo zmizol aj môj komentár ...
Terezia13
22.05.19,18:15
hlien v stilici väčšinou znamená zlé spracovanie potravy, skúsila by som upraviť stravu, tu je o tom písané dosť podrobne
https://www.modrykonik.sk/zdravie/hlien-v-stolici/
Xanti
22.05.19,20:07
V stolici nemáš nestrávenú stravu? Ak áno môže ísť o zápalové ochorenie morbus crohn.
Niba AA
23.05.19,05:29
Žiadne nestrážené zvyšky tam nie sú, najprv bola takmer čistá hlienovita a momentálne má normálnu konzistenciu s prímesou hlienu.dakujem
sosak
23.05.19,06:13
Vo všeobecnosti hlien nachádzajúci v stolici môže signalizovať zápalové procesy v hrubom čreve. Najčastejšie ulcerózna kolitída, príznaky sú také aké si popísala v otázke, častá stolica...... Vyšetrenie kolonoskopiou dá presnú odpoveď, netreba sa dopredu stresovať.
afrikánka
23.05.19,11:57
Namôjdušu, že som nežalovala na buchača
100+1 smajlík...ten vyškerený