veera_J
22.05.19,11:23
Pekný deň prajem, môžem prosím len radu - ako riešite situácie, keď máme brigádnikov na dohodu a uzavrieme ju napr na pol roka - s tým že ho v rámci potreby zavoláme. Dá sa to prosím riešiť tak aby sme ho nemuseli dať na nepravidelný príjem? alebo ako to riešite v praxi ?
prípadne ma dohodu na dva mesiace ale už ho dva nechceme - ale chceme s nim skončiť po mesiaci - je nahlásený ako pravidelný príjem na soc poist. ale reálne bude tým pádom robiť len jeden mesiac - musíme to potom opravovať na nepravidelný alebo ako riešiť aj takúto situáciu
ďakujem som zúfalá :confused:
anika
22.05.19,12:58
na školení v Soc. poisťovni nám povedali, že smerodajné je to, čo ma napísané v Dohode- aký spôsob vyplácania, ak tam má určené, že bude platený pravidelne mesačne, tak ide o pravidelný príjem, ak tam bude, že odmena mu bude vyplatená po skončení a odovzdaní práce, tak nepravidelný. Ak je vopred jasné, že Dohoda bude max. na 1 mesiac ide o nepravidelný príjem. Pri pravidelnom príjme nemusí mať každý mesiac nejaký príjem, môže mať aj 0, bude teda nulová výplata.Čiže druh príjmu závisí od Dohody ako je dohodnutá a naformulovaná.
Katy a R
22.05.19,13:48
aj tuto napr, keby si pohľadala ;)
cit: Pepa (24.08.17 10:42) Ak sú dohody "správne" uzatvorené, niet čo opravovať, tak sú usmernené.
https://www.porada.sk/300568-dohoda-pravidelny-alebo-nepravidelny-prijem-post2976407.html#post2976407