marleau
22.05.19,15:17
Ako vystavím faktúru zahraničnej firme, ak jej tovar dodám na Slovensku?
Tweety
22.05.19,13:26
Neplatiteľ vo faktúre neuvádza dph.
kn-alka
22.05.19,13:28
tak isto, ako slovenskému odberateľovi
didi6
03.07.19,15:40
Dobry den prajem, mam podobnu otazku, preto si dovolim tu nadviazat a nezakladat novu temu. Som s.r.o. , neplatca DPH . Vykonavam pre Cesku firmu administrativne sluzby - korekciu textov cez emailovu komunikaciu /cize nic nikam nedodavam ziadny tovar/ . Neviem ako mam vystavit fakturu a ci sa aj ja musim registrovat na DU a co by mala faktura obsahovat? Ci postaci len text - " fakturujeme Vam za administrativne sluzby - korekcia textov na zaklade dohody , za obdobie od 1. 6. do 30.6. 2019 v sume .... eur alebo musi byt dodrzana aj nejaka merna jendotka ? Je podstatne pre mna, ci su oni platcami alebo neplatcami DPH v cechach ? Som novacik , este som zahraniciu nefakturovala, tak budem vdacna za kazdu radu, prip. aj do sukromnej spravy :-) PS: zakony som studovala odhora dole a zase naspat , ale som z nich jelen , priznam sa
Ing. Ľubomír Janoška
04.07.19,13:27
Založ si to ako novú otázku.
Ak dodávaš zahraničnému partnerovi služby, miestom dodania je sídlo zahraničného odberateľa a musíš sa zaregistrovať na DÚ podľa § 7a zákona o dph. Potom fakturuješ bez dph a musíš na odberateľa preniesť povinnosť platiť dph.