bibi525
22.05.19,18:35
Študujem na vysokej škole, ale rozhodla som sa prestúpiť na inú. Zápis na novej VŠ budem mať v júli, no neviem, čo robiť so starou VŠ. Či mám sama zanechať štúdium, alebo sa nechať vylúčiť ? Pretože so zanechaním štúdia strácam status študenta a keďže hneď v júli mám zápis na novú VŠ, nerada by som mala problémy s úradom práce, kvôli strate statusu študenta. Vie mi niekto poradiť, ako mám postupovať ?
Mila123
22.05.19,17:00
zápis máš v 07/2019, ale študentom sa stávaš až po 01 09 2019, over si to
veronikasad
22.05.19,17:06
Evidencia na Úrade práce nie je povinná, po strate statusu študenta sa môžeš prihlásiť v zdravotnej poisťovni ako samoplatitel.
monika1991
23.05.19,06:06
Študentom na druhej VŠ aj keď máš zápis už v júli určite budeš až od 01.09.2019 kedy začína nový školský rok 2019/2020. Neviem na akú VŠ chodíš, teda neviem s určitosťou Ti potvrdiť či to platí na všetkých VŠ, odporúčam sa buď opýtať na študijnom alebo preštudovať študijný poriadok, ale VŠ by si mohla ukončiť až k 31.08.2019, čím by si status študenta nestratila a nemusela riešiť zdravotné poistenie či ísť alebo neísť na UPSVAR.Na študijnom by Ti mali dať tlačivo so žiadosťou o ukončenie štúdia, v žiadosti o ukončenie sa dôvod ukončenia neuvádza, uvádza sa iba pri prerušeni. K žiadosti by si mala priložiť index (neviem aký je postup na Vašej VŠ, či máte odovzdať index teraz na konci letného semestra alebo také niečo u Vás na VŠ neplatí) + potvrdenia z internátu, knižnice že nie si neplatič (ak to VŠ požaduje). Tvoju žiadosť musí ešte schváliť dekan takže na počkanie to nevybavíš. Žiadosť si môžeš podať aj skôr ako je dátum 31.08.2019 (nemyslím tým skôr že už teraz alebo v júli ale napr. v polovici augusta) , len do žiadosti treba uviesť že žiadaš o ukončenie k 31.08.2019. Keď dekan tvoju žiadosť schváli teta na študijnom Ti uzavrie ročník, vypíše všetky potrebné tlačivá a rozhodnutie, index a všetky potrebné doklady Ti zašlú poštou.