petoseko
23.05.19,09:50
Dobrý deň. Plánujem kúpiť starší domček v dedine, kde je iba dažďová kanalizácia. Skoro celá dedina je na ňu napojená, aj keď netuším či legálne, že tam tečú splašky rovno a potom do potoka. Domáci mi vravel, že to nevadí, že sa to môže. Je to tak? Platil niekedy taký zákon? Či si len vymýšľa, aby výhodne predal? Či mám rozmýšľať si vykopať žumpu? Nechcem porušovať nejaké zákony. Ďakujem
misoft
23.05.19,08:42
Taký zákon, ktorý by to povoľoval NEEXISTUJE.
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-364#p38 §36 ods.3
A keďže tá nehnuteľnosť nie je napojená na verejnú kanalizáciu, nemá dokonca vybudovanú žumpu - tak mu len pripomeň, že už dosť dlho porušuje zákon a keďže ty budeš musieť dať vybudovať žumpu - nech spustí a poriadne.

Takéto riešenie si môžu dovoliť jedine Romuláni vo svojich "MéchikoCity"... :D:D:D... lebo aj tak by od nich ani pokutu nevymohli.
petoseko
23.05.19,09:03
Veľká vďaka. ;)
Mila123
23.05.19,09:17
za Márie Terézie platil.....resp. vtedy to neriešili
marjankaj
23.05.19,09:27
A aký zákon niečo povoľuje?
buchač
23.05.19,13:11
Plánujem kúpiť starší domček v dedine, kde je iba dažďová kanalizácia. Skoro celá dedina je na ňu napojená, aj keď netuším či legálne, že tam tečú splašky rovno a potom do potoka.

Pod pojmom splašky myslíš odvod do tej kanalizácie (potoka) z kuchyne, kúpeľne a wc ?

To tam teda musí vyzerať.

Nekupuj !
lubko6394
23.05.19,13:28
To neplatilo nikdy. Ja keď som kupoval tak WC= latrína , vaňa a umývadlo tak ako Ty. Vyriešila to ČOV. A aspoň máš dôvod na zrazenie ceny.
vicktor
23.05.19,14:03
Nielen vyzerat, ale aj citit.
afrikánka
23.05.19,15:18
Treba si obhliadnut, zistit kolko je v obci domov...urcite nie su vsetky bez zumpy. Zvykne sa to robit tak, ze odpad z kuchyne, kupelne ide do dazdovej kanalizacie a wc do zumpy. Tym sa usetri za odvoz fekalii, alebo sa cerpadlom hnoji policko za domom. Pozname porekadlo o dobrom gazdovi...
Ak je v obci zavedeny vodovod a nie je osadeny vodomer, co casto byva v takychto pripadoch, tak potom sa plati pausal na osobu.
Ak je studna s cerpadlom, potom super, vyhoda. Tam zase pozor na kvalitu vody. Ak sa ti dom paci, dedinka je pekna, nie je problem kupit.
Cena sa znizi a mozes byt spokojny.
Zriedenie žumpy, alebo čističky bude už samozrejmosť
Terezia13
23.05.19,18:56
platil - neplatil alebo kde bolo tam bolo, ale dnes to už nie je! dnes je ochrana životného prostredia trochu ináč vnímaná, nie je potrebné roznýšľať, ale žumpu určite vykopať a! dobre zaizolovať! žiadny trativod