555macko
24.05.19,16:10
Dobrý deň.mam na aute tónované sklá.su zapísané vo veľkom technickú.stačí to pre policajtov? ďakujem
misoft
24.05.19,14:14
Stačí... sú od výroby.
sosak
25.05.19,16:55
Fólie na oknách

To isté platí aj pri tmavých fóliách na predných oknách auta. "Dodatočné úpravy čelného skla a skiel predných bočných dverí tónovaním alebo montážou fólií ako doplnková výbava oproti schválenému typu vozidla nie sú povolené," dodala policajná hovorkyňa.

Ak máte tmavé fólie na zadných oknách dolepené dodatočne a neviete policajtom pri kontrole predložiť od nich certifikát, môžete aj za to dostať pokutu. "Treba mať doklad," uviedol Dolanský.

V Českej republike môžu mať vodiči tmavé fólie aj na predných oknách, u nás nie. "Vozidlo je prihlásené do nejakej krajiny, vzťahujú sa na neho zákony krajiny v ktorej je prihlásené," uviedol dopravný analytik Maroš Palesch.
https://www.noviny.sk/krimi/162729-folie-na-oknach-ci-stmavene-svetla-policajti-mozu-zobrat-doklady-od-auta

------------------------------------------------------

Keď máš dovezené vozidlo z krajiny kde sú tónované sklá na predných dverách povolené a zapísané v technickom preukaze, na Slovensku je to zakázané.
misoft
26.05.19,08:59
Nenapísal, ktoré sklá. Predné, alebo zadné?
buchač
26.05.19,10:21
Tónované sklá alebo sklá s fóliami nie je jedno.
Fólie sú jasné.
Na bývalom aute som mal tónované sklá (všetky okrem predného) od výroby...raz ma stopli kvôli nejakej kontrole. Poliši sa už chystali na pokutičku, lenže z omylu boli vyvedení tým gravírovaným číslom priamo v skle.
vicktor
27.05.19,07:58
Co za gravirovanie? Este som nepocul o tom.
buchač
27.05.19,11:28
Gravírovanie, pieskovanie, razenie, namaľovanie, vytlačenie...ručne napísané.........a nie je jedno ???

Pointa je v tom, že číslo bolo v tom skle už od výroby - montáže auta.

Ideme sa chytať za slovíčka ???
vicktor
27.05.19,13:02
Nic nechytam, tiez mam zadne skla vyraznejsie tonovane, tak ma to zaujalo. Kedysi som cital, ze komusi policajti za to robili problemy. Dotycny kupil uz jazdene auto a myslel ze ma folie a nemal certifikat ci zapis v TP o lepeni.