Kukumberk
24.05.19,21:33
Prosím o radu.Bývam na dedine a sused cez ulicu prehráva hlasno hudbu-ľudovky od rána až do neskorého večera.Okná musím mať zavreté,aj keď sedím za domom na dvore tak to počujem. Keď som mala výhrady,tak mi to so svojím synom vrátili, najmä v noci. Je to sused ročník 51-ka.Čo robiť?
afrikánka
24.05.19,19:43
1951? Iba čakať....
misoft
24.05.19,19:44
Pustiť svoju hudbu ešte hlasnejšie :D:D:D. Uvidí sa, kto z koho....:D:D:D
buchač
24.05.19,19:48
Sťažuj sa (písomne) na obecnom úrade, nech starosta zjedná nápravu podľa Občianskeho zákonníka.

§ 127


(1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.



P.S.:

Ale dá sa aj inak...;) Lenže na to je potrebné mať poriadne nervy a výdrž.
Kukumberk
24.05.19,19:54
Lenže tie nervy mám už rok.Myslím si,že keď je dôchodca,v tomto smere nie je zákonom chránený,aj keď sa tak správa.Ja tiež nemám len 50r.Veľmi pekne ďakujem za radu.
veronikasad
24.05.19,19:55
púšťa hlasno hudbu aj po 22-ej hodine ?
Kukumberk
24.05.19,19:59
Mal pred týždňom na návšteve deti a hudba vrieskala do rána do 4-tej h.Horšie je to,že nikto na ulici mu nič nepovie.Či to nepočujú,alebo nechcú počuť,neviem.
veronikasad
24.05.19,20:00
Po 22-ej volaj policajtov
afrikánka
24.05.19,20:07
Povedala by som aj takto...mal na návšteve deti, hluk do 4 hodiny, susedia nič nepovedali, nepočuli?
Ani na našej ulici by susedia nič nepovedali, ani nepovieme, keď je občas u niekoho rodinná oslava, tolerujeme to.
Ak by to bolo pričasto a v jednej rodine, tak to už neviem...
alaya1
25.05.19,07:50
aj tu obecny urad pomohol, ze az :) :) :)]https://w ww.youtube.com/watch?v=tZMa8iwbNlE
buchač
25.05.19,09:42
V podstate som aj čakal, že s tým niekto príde.

Osobne si myslím, že obyvatelia hentej ulice boli slabí jak tri krát vyluhovaný čajíček.
----------------------------------
Vyššie, v príspevku som dal zákonnú variantu riešenia problému.
Ono sa dá aj povedať, že dôležitejšie je to P.S....ergo to príslovie o hrubej záplate.

Neviem, aké sú tam podmienky...ale povedzme, že syn dotyčného je tiež otcom a má malé dieťa.
Je problém pustiť nejaký tvrdý rock, ak decko spinká ? Ja nevidím absolútne žiaden.

Kukumberg má asi aj smolu v tom, že je vo svojom problémovom boji osamotená.
Nejak neverím, že by sa postavil otec zo synom adekvátnym protivníkom...
korela
25.05.19,17:56
V tom medializovanom prípade nakoniec vysvitlo, že to vzniklo na základe neustáleho brechotu psa niektorého suseda.
Hlúpa celá ulica, stačilo dohovoriť danému susedovi, nech si psa občas aj zavrie do domu, a nemuselo celé okolie roky trpieť.
Mysleli si, že súd vyhrajú, no, nevyhrali. Aj starosta bol prikrátky na tento prípad. Ten zákon je nefunkčný od jeho vytvorenia.
Nechcela som sa sem zapojiť, ale väčšinou za vznikom takýchto prípadov je nejaký dôvod. Ak je, treba ho s ústretovosťou odstrániť. Horšie bude nízke IQ, EQ, tam pomôžu iba policajti po 22.00.
buchač
25.05.19,18:38
korela (Dnes 19:56) V tom medializovanom prípade nakoniec vysvitlo...
================
Ono vysvitlo nakoniec, že dotyčná bola duševne chorá.
https://mynovezamky.sme.sk/c/20955793/sturovo-majitelka-spievajuceho-domu-skoncila-v-ustave.html

...a nakoniec je každý, kto takto koná, nenormálny.
Púšťať celý deň ľudovky a či inú formu hudby ?
...a potom sa svet čuduje, že niekomu prasknú nervy a situácia skončí zle.
korela
25.05.19,19:11
Možno jej preto prekážal ten pes, dg ako dg, stačilo by, aby mala hoci i vysoký tlak, diabetes a pod.
Ona nastavila tejto spoločnosti svojím spôsobom zrkadlo, aký je ten zákon nedokonalý, nezmyselný, neopiera sa o žiadne chemické a fyzikálne jednotky, vrátane akustiky, každý vieme, že aj hluk poškodzuje zdravie, tak podľa čoho sudcovia a iné orgány rozhodujú? Na základe známosti, obálky, subjektívneho názoru? Niet sa v ňom o čo objektívne oprieť.
A podnes sa nenovelizoval, pokiaľ mám vedomosť.
(článok som si nečítala, lebo ...)
alaya1
25.05.19,20:28
Korela, jednoznacne ta zenska je sibnuta.
korela
25.05.19,21:39
Ja som ju nevyšetrovala :-), možné je všetko, ale zákon je aj tak nefunkčný. Namiesto aby vzťahy medzi susedmi legálne likvidoval, ostávajú nevyriešené.
Ale to sa deje zrejme po celom svete, v tal. mestách aj pri veľkých plochách pozemkov aristokratických sídiel sa tiež žerú susedia jedna radosť pre vysoké stromy vytvárajúce druhú stenu, čím susedom tienia. A to ide o skutočne rozľahlé pozemky. To sú parky.
Dobrý sused je na nezaplatenie, treba vzťahy udržovať. Ale nie vždy to ide.