plastelinka
29.08.06,09:35
Ahojte,
potrebujem vedieť, či treba platiť poplatky pri zmene adresy /miesta podnikania/ v Živnostenskom liste - budem totižto meniť trvalé bydlisko a s ním aj miesto podnikania. Ak by som musel platiť, potom by som v rámci tejto zmeny mohol zmeniť aj názov SZČO? Príklad teraz mám Tit. Meno Priezvisko Niečo a chcel by som to zmeniť iba na Meno Priezvisko /pod tym pôvodnym sa mi moc nedari :)/

Ďakujem za odpovede.

:)
plastelinka
29.08.06,10:54
Nevie, nikto poradiť?
ajobs
29.08.06,12:23
Nevie, nikto poradiť?

Ak to chceš zmeniť, musíš zaplatiť rovnaký poplatok, ako za novú živnosť, za všetky zmeny je 1000 Sk (pri ohlasovacej živnosti). Tak si dobre všetky zmeny premysli, a potom to podaj naraz, tlačivá sú tu http://www.civil.gov.sk/, v časti Živnostenské podnikanie.
ormika
29.08.06,13:36
Ahojte,
potrebujem vedieť, či treba platiť poplatky pri zmene adresy /miesta podnikania/ v Živnostenskom liste - budem totižto meniť trvalé bydlisko a s ním aj miesto podnikania. Ak by som musel platiť, potom by som v rámci tejto zmeny mohol zmeniť aj názov SZČO? Príklad teraz mám Tit. Meno Priezvisko Niečo a chcel by som to zmeniť iba na Meno Priezvisko /pod tym pôvodnym sa mi moc nedari :)/

Ďakujem za odpovede.

:)
Ja som si menila trvalé bydlisko a tým samozrejme aj živnostenský list, a myslím, že som platila len 100 - 200 Sk. Ale nie som si úplne istá. Živnostenský pôvodný ti zostane, len ti dajú taký nový výpis, už nie je farebný ako pôvodný, a tam budeš mať už novú adresu. Živnostenský list mám v kancelárii, tak sa zajtra pozriem, mal by tam byť nalepený aj kolok. Ale myslím, že tisíckorunový to nebol.
Monika Kováčová
29.08.06,15:12
100,- Sk kolok pri zmene adresy a 1000,- Sk pri rozšírení ŽL - to isté IČO zostáva, len sa rozširuje predmet podnikania.
Velettka
30.08.06,17:41
ja som to teraz robila .... zmena miesta podnikania a oststanych zmien v zivnostenskom liste 100,- kolok ... nic viac ...
plastelinka
04.09.06,13:06
Vďaka za odpovede. Ale čo ak si budem chcieť zmeniť s miestom podnikania aj názov živnosti - tj. doteraz tam bolo toto:

Titul Meno Priezvisko Niečo

a chcem to zmeniť na

Titul Meno Priezvisko

to "niečo" chcem odtiaľ dať preč. Toto ale už bude asi za tých 1000SK. Vydajú mi nový živnostenský list s tým istým IČO?
abel
04.09.06,13:28
Je to len úradný záznam za 100.- Sk a je to neoddeliteľná súčasť ŽL. IČO Ti zostáva to isté.
Melnick
04.09.06,13:45
Ja som chcela iba rozšíriť okruh činností,ale na ŽÚ mi povedali,že pojem rozšírenia živnosti už nepoznáme a musela som si urobiť nový ŽL za 1000.-Sk
ormika
04.09.06,15:12
Ja som chcela iba rozšíriť okruh činností,ale na ŽÚ mi povedali,že pojem rozšírenia živnosti už nepoznáme a musela som si urobiť nový ŽL za 1000.-Sk
:confused: :confused: :confused: hmmm. to sú ale novinky... a IČO ti zostalo? No a rozšírenie sa robilo za 1000 Sk a myslím, že vtedy tiež dávali nový živnostenský list, ale IČO zostalo.
Melnick
05.09.06,15:49
:confused: :confused: :confused: hmmm. to sú ale novinky... a IČO ti zostalo? No a rozšírenie sa robilo za 1000 Sk a myslím, že vtedy tiež dávali nový živnostenský list, ale IČO zostalo.

Áno IČO mám to isté .
ŽL 1x máj 1991
ŽL 2x júl 2004