Matúš Demonko Kolek
25.05.19,11:46
wifi router, modem

wifi nefunguje ak na pc niečo sťahujem alebo niečo pozerám, vzápätí wifi signál prestáva fungovať pre iné zariadenia a je nutný reštart modemu...
misoft
25.05.19,09:50
Poriadne nastaviť WiFi sieť, prípadne ten (neznámy) router je slabý, že neutiahne viacej pripojení. Skontrolovať kanál, nájsť ten menej zarušený, nastaviť stabilnú šírku pásma 20MHz (nie auto).

A ako píšeš , reštar napomáha - DHCP je povolené? Ak ani to - vymeň router.
Matúš Demonko Kolek
25.05.19,10:45
dhcp, je povolené, a nastaviť wifi neviem, keďže mam modem aj wifi router, ktoré su prepojené... idem cez dsl internet, takže preto to mám rozdelené... a doposiaľ to fungovalo bezchybne, až teraz sa to začalo diať... linka ide do modemu a z modemu do wifi routeru...
misoft
25.05.19,12:30
DLS je jedno - od DSL ti ide do routeru (DSL je ako zdroj pripojenia pre router) a ten router ti tvorí tvoju WiFi. Vstúp do administrácie tvojho (neznámeho) routeru cez prehliadač (často v adresnom riadku sa používa IP adresa 192.168.0.1) - po zadaní mena a hesla (často v defautle admin admin) nájdeš nastavenie (podľa routeru) WiFi Wireless a tam si môžeš všetko nastaviť. Na router sa ale musíš pripojiť KÁBLOM (sieťovým).
Ako sa nastavuje - je to písané aj v návode k routeru.
Matúš Demonko Kolek
25.05.19,14:49
ale môj modem nevyvára wifi sieť, on je len modem do ktorého je dsl linka napojená a z neho ide sieťový kábel do druhého wifi routeru a ten nastaviť nejde... cez ipú v prehliadači nastavím len modem v ktorom nič podstatné neviem nastaviť, len dns a pod...
misoft
25.05.19,16:39
Veď píšeš - mám MODEM - linka ide do MODEMU a z MODEMU ide do ROUTERU. Si Tatár? Písal som ADMINISTRÁCIA ROUTERU!!!!!!
danno177
29.05.19,07:04
Na začiatok, od koho máš DSl internet, značka modemu(routra) a wifi routra. Ak to máš od telekomu tak ten modem ako to nazývaš je zároveň aj router a preto keď to prepájaš s wifi routrom musíš mať prepojené nasledovne lan port na modeme s WAN portom na Wifi routri. pokiaľ to takto máš prepojené aj keby si s tým nič nerobil a nechal nastavenia z výroby pobeží ti to a nebude nič vypadávať. Za druhé je dobré pozrieť si v akom rozsahu prideľuje adresy modem a v akom router. Ale keď trochu napíšeš viac dá sa lepšie poradiť.