Bruno478
25.05.19,13:33
Dobrý deň prajem. Mám otázku pred dvoma mesiacmi mi bol zadržaní VP na území PL. Za rýchlosť a prebehovaie aút cez dedinu tzv. Cez dve plne čiary. Ešte mi neprišlo ani rozhodnutie. Ako dlho budem čakať kým mi príde VP na územie Sloveskej republiky. A ešte otázka vypísali mi papier poľsky policajti na jazdenie môžem na
Slovensku na tom papieri jazdiť? Keďže má 2 razy zastavili už policajti u nás raz má pustili a dali mi pokutu za to že nemám doklad pri sebe a raz som musel vystúpiť z autá a povedal mi policajt že mám zákaz šoférovať aj u nás keďže sme v EU. Zaplatil som pokutu a povedal mi že nemôžem jazdiť proste. Tak môžem či nie. Ďakujem za odpoved.
bodliak
25.05.19,12:06
zadržaní, prebehovaie aút, Sloveskej, poľsky policajti, z autá, ...
Ty budeš z takých jednoduchších, že ?
Máš VP ? Nemáš. Tak jazdiť nemôžeš.
misoft
25.05.19,12:18
A) Keďže VP je ešte v PL - dostal si dočasný doklad na dojazd. Nenahrádza však VP. T.z. čakať, až pošlú na SK.
B) Druhýkrát policajti nemali pravdu Priestupok sa stal v PL, týka sa PL, pokiaľ nepožiadali o to, aby sa vzťahoval aj na SK, môžeš na SK ďalej jazdiť - ale musíš mať platný VP (ktorý je zatiaľ v PL).

Niečo podobné - https://ficek.sk/vodicsky-preukaz-zadrzany-v-nemecku-17489 - vyplýva z toho, že na SK NEMÁŠ zákaz vedenia motorového vozidla. Preto v druhom prípade policajti klamali a zavádzali s informáciou.