Lili24
25.05.19,17:25
Treba pri prechode cez detektor na letisku dávať dole nacuvacie zariadenia? Bude to pipat (resp. baterka v nich ). Má niekto skúsenosť?
buchač
25.05.19,15:32
Slúchadlá si kľudne strč aj....
ALE vcelku by ma zaujímalo, že prečo by mali ostať v/na ušiach, ak zariadenie bude musieť byť odpojené a vyložené do príslušnej nádoby...

...o tej takej slušnosti (respektíve neslušnosti) ani nevravím...
-----------------------------
Aby som nebol bez argumentov, tak čítni bod č. 6
https://bratislava-airport.sk/bezpecnostna-kontrola/



ÚPRAVA po upresnení otázky.

Načúvacie zariadenie je zdravotná pomôcka, takže by ju nebolo potrebné dávať dole.
Nič však nebráni pri tom prípadnom zapípaní cez scaner dať si zariadenie dole.
Nie je potrebné ani si robiť nejaké problémy...na prípadné usmernenie je tam predsa pracovník kontroly.


P.S.:
Onehdá som letel domov z Dublina. V bágli púzdro s perami - injekciami inzulínu. Kontrolu som na to upozornil, baťoh prešiel cez scaner...a už ma brali nabok. ;) Pozreli, videli a šiel som ta het.
Lili24
25.05.19,15:51
neslusnosti?? Prepáč, ale myslím,že si nepochopil otázku...ja sa pýtam na nacuvacie zariadenia?
lujza.j
25.05.19,15:52
Teraz tam boli sluchadla....?!
Lili24
25.05.19,16:11
v prvej otázke boli "na slúchadlá" omylom som dala medzeru... V lekárskej reči sa tomu povie "naslúchadlá" tým, že som tam dala tu medzeru vzniklo slovo slúchadlá... Ale mala som na mysli nacuvacie prístroje... Som prekvapená reakciami.. no nič, asi na to letisko zavolám...
buchač
25.05.19,16:13
Sorry, ale v pôvodnom zadaní bolo napísané niečo o slúchadlách.

Je síce pravdou, že aj načúvacie zariadenie má slúchadlá, ale v dnešnej dobe si skôr jeden vybaví skôr tie, ktoré sa používajú pri tom pčúvaní hudby alebo textu cez patričné zariadenie - zvyčajne ide o mobil.

P.S.:
Príspevok som upravil.
Lili24
25.05.19,16:16
Ok...ďakujem... :)
bodliak
25.05.19,17:07
Netreba.
lujza.j
25.05.19,18:04
Buchi..dobry skríner....by mal vediet co mas v bagli...:)kontroluje ked nevie o co ide...alebo mu nieco brani vo "vyhlade"...ale hlavne mu ide o nebezpecne predmety....alebo mozne sucasti nvs-ka...
misoft
26.05.19,08:53
Onehdá neboli tie skenery tak dokonalé, len rozlišovali hustotu materiálu (preto aj Buchy musel vykladať a dokladovať). Dnes už sú skenery, ktoré rozlíšia farebne aj to, o aký materiál sa jedná a vypíšu to.
lujza.j
26.05.19,08:56
Kontrola je prechod "cez ram"ak treba rucnym detektorom....bagle cez rtg...farebne rozlisenie...organika...anorganika...a fajn je ked mas predstavivost...co ako vyzera:Dv rtg....+trening...
vicktor
27.05.19,07:56
Upozorni pritomneho pracovnika, ten ti povie.
Su kadejake detektory a pravidla. Uz som musel vyzuvat aj topanky, pretoze "pipak" odhalil klinceky ktore mi suster nabil do podpatkov.
Na druhej strane povedal som kontrolorovi, ze mam so sebou flasu vody a on ze "a co ma byt?".
lujza.j
27.05.19,09:46
Topanky okrem klincov...maju kovove vystuhy...nie kazde....a potom ide o to ako je nastveny detekcny ram...
allgreen
27.05.19,10:37
Treba-netreba to sa dozvieš až tam..Ja som mal s klinom spevnenú kosť a nepípalo nič, tiež som sa bál že pojdem donaha.
misoft
27.05.19,10:40
Mal si chirurgickú oceľ - tá prechádza skenerom bez pípania...
bodliak
27.05.19,10:46
A čo tak dýka z chirurgickej ocele ?