Jakub1234
25.05.19,18:54
Zdravím mám problém. V poslednej dobe sa mi urobia na nohách (lýtkach) červene fľaky ktoré sú horúce. Spravia sa mi keď mám kraťasy alebo spodné prádlo. Najčastejšie keď stojím na mieste alebo kráčam ,keď sedím pomaly miznú. Bol som aj u doktorky a poradila mi cievne a kožné oddelenie. Neviete či to môže byt niaka alergia alebo problémy s cievami ? Doktorka ešte vraj nič take nezažila...
pepsikova
25.05.19,20:04
..nevieme..dobre by bolo to cievne vyšetrenie..ale ak sa ti tie fľaky robia aj pod riflami či teplákmi, tak to fakt može byť dáka mizéria,z prášku na pranie,aj zo stravy..vyšetrenie krvi, alergologické testy..škodiť možu aj slnečné lúče..ale zas nie pod spodným prádlom..
Terezia13
26.05.19,20:54
alergia by nezmizla pri sedení - teda v pokoji, lekárka radila dobre - cievne, kožné, mohla aspoň dať krv na rozbor, niekedy to môže byť maličkosť alebo aj nie, ešte by som sa vrátila k lekárke - zistiť červené aj biele krvinky
PotPalo
27.05.19,09:10
Sa ti "zapaľujú lýtka" :D normálne.
Jakub1234
27.05.19,12:21
Ako to myslíte ,,zapaľujú lýtka’’?
PotPalo
27.05.19,12:41
To sa tak hovorí. :D Nepoznáš? To prejde aj samo. Inak skús mazať indulónou, asi mesiac, ak neprejde, potom rieš. Lekári robia to isté, iba skúšajú čo zaberie.
Jakub1234
27.05.19,17:56
skôr mi ide o to že tie fľaky niesu moc krásne na tých nohách ináč by nič ani moc nevadili ????je to take odpudzujúce keď mám kraťasy a vidno mi to na tých nohách ????vyskúšam a uvidím...ďakujem za radu
veronikasad
27.05.19,18:51
už si sa aspoň objednal na to cievne a kožné vyšetrenie ?
PotPalo
27.05.19,19:02
Ešte dodám, ale nemám to odskúšané, iba z počutia, že na obehové problémy s nohami pomáha namáčať ich striedavo v studenej a horúcej vode. To ich prekrví, rozprúdi krv, a možno aj fľaky sa rozpustia.
Jakub1234
27.05.19,19:50
Objednaný som na kožné a z cievneho mi budú ešte volať pretože nemám ešte 18 musím ísť na detské cievne ...
korela
27.05.19,21:55
To je taký úvod do receptu. Voda by mala byť čo najhorúcejšia, koľko len človek vydrží, a studená zasa poriadne studená. Úvodom som to nazvala iba preto, lebo tam chýba presný čas koľko v ktorej, a ten je dôležitý. Dá sa to aplikovať aj na horných končatinách, časy si však nepamätám. Pomohlo to na večne studené ruky, tiež mladý človek ako zadávateľ.