AlzbetaBathory
26.05.19,11:33
Dobry den, chcem sa spytat ci ide o nezakonne obohatenie v mojom pripade. Objednala som si tovar “mensej” hodnoty no namiesto toho mi bol doruceny iny tovar “vyssej” hodnoty. Nakup bol uhradeny pri zrealizovani objednavky. Spolocnost od ktorej som tento tovar omylom dostal (a teda ich chybou) som bol kontaktovany az po vysse mesiaci od dodania. Ja ako zakaznik som ich chybu nepriznal a cakal som ze sa na to “zabudne”, ved moja chyba to nebola. Tak sa aj stalo. No az po 5 mesiacoch sa mi spolocnost ozvala s tym ze bud tovar vratim nepouzity alebo si ho mozem ponechat za zlavnenu cenu. Ak tak neucinim posunu tento pripad pravnemu oddeleniu za nezakonne obohatenie. Ani v jednej z dvoch komunikacii s touto spolocnostou sa nespominaju ziadne dokazy o tom ze by som dany tovar vyssej hodnoty mal vlastnit, preto mi to prijde ako “vyhrozovanie” ci uz by som spominany tovar mal alebo nemal, a dokonca este maju aj nezrovnalosti v ramci dodania v danej veci. Nechcem tu ziadne vyjadrenia ze preco sa nepriznam alebo preco som rovno tovar nevratil ked som vedel ze mi “nepatri”. Bohuzial za chyby sa plati a ja som tiez len clovek, ktoremu urobil radost niekto iny. Proste ma zaujima ci uz doba na nejake doriesenie tejto veci nie je daavno premlcana a ci ja ako zakaznik nemam sancu na ponechanie si tovaru bez toho aby som ho zaplatil. A este podotykam: dodaci list je na tovar ktory som si objednal - takze dokaz navyse pre mna. Myslim ze domovu prehliadku mi ich pravne oddelenie nemoze nariadit.
Dakujem a naozaj chcem len odpovede vyplyvajuce zo zakona.
veronikasad
26.05.19,09:36
O aky tovar konkretne ide - co si si objednal a co si dostal?
veronikasad
26.05.19,10:11
Mozno na chybu prisli az pri koncorocnej inventure.

Ak by si pracoval ako expedient s hmotnou zodpovednostou tiez by si sa takto staval k vrateniu tovaru?
buchač
26.05.19,10:16
Nechcem tu ziadne vyjadrenia ze preco sa nepriznam alebo preco som rovno tovar nevratil ked som vedel ze mi “nepatri”. Bohuzial za chyby sa plati a ja som tiez len clovek, ktoremu urobil radost niekto iny.
===================
Že čo ty chceš alebo nie...to mi je u ľavej zadnej.

Kde je tvoja morálka ?
Si nedostala do vienku alebo poslala na dovolenku ?
Len by ma aj zaujímalo, ak by to bolo v opačnom garde..ak by sa na tvoj úkor niekto obohatil.

Ale mám dojem, že nejakú "menšiu" hodnotu sa asi nebude jednať...tu pôjde o desiatky éčiek.
bodliak
26.05.19,11:34
Inak spávaš dobre ? Svedomie sa neozýva ?
BXLmiami
27.05.19,06:07
Slovenka buchač :-)).Všetci kradnú len ja nie :-))
Jarka 1
27.05.19,07:21
Však čo ti bráni ... vyhrožuj aj ty ... hrošiu kožu na to máš ... možno si povedia, že sa nebudú s takým oným doťahovať ... a možno budeš potom aj pokojne spávať ... len možno božie mlyny
Tweety
27.05.19,08:07
Možností tu nemáš veľa. Môžeš sa zachovať morálne a tovar, ktorý ti nepatrí vrátiť alebo rozdiel doplatiť. Alebo sa potom zachovať nemorálne, na drzáka, chrapúňa.... ale potom musíš počítať so všetkými následkami. Pretože ako sám píšeš, za chyby sa platí. Tak daj bacha aby si sa rozhodol správne. Lož má krátke nohy a všetko zlé aj dobré sa človeku raz vráti.
Taynee
27.05.19,13:48
V prvom rade, tu nejde o to, čo si my myslíme alebo čo predpokladáme.

Ako kupujúci zákazník si v momente odoslania svojej objednávky potvrdil, že súhlasíš s obchodnými podmienkami predajcu platnými v čase odoslania svojej objednávky a si nimi viazaný od momentu uzatvorenia kúpnej zmluvy.

Nevieme konkrétne náležitostí VOP. Skús si ich prečítať a v nich nájdeš odpoveď.

Čo sa týka premlčacej doby, ust. § 107 ods. 1 OZ stanovuje, že právo na vydanie plnenia z bezdôvodného obohatenia sa premlčí za dva roky odo dňa, keď sa oprávnený dozvie, že došlo k bezdôvodnému obohateniu a kto sa na jeho úkor obohatil.
Oliwa
27.05.19,13:52
Z morálneho zákona na to právo nemáš. Ale ten Ťa evidentne nezaujíma. No keďže si len človek, ktorému urobil radosť niekto iný, tak prečo sa netešíš a riešiš to tu? Ono aj na druhej strane je človek, ktorý to omylom vyexpedoval a ten radosť určite nemá.
Chceš len odpovede vyplývajúce zo zákona? Nie som si istá, či Ti tu takú radosť niekto urobí... Zatiaľ to tak nevyzerá.
misoft
27.05.19,15:57
Inými slovami povedané - oprávnený mu to oznámil po 5-tich mesiacoch, čo sa to dozvedel - premlčanie teda nepripadá do úvahy. Oprávnený vykonal kroky k riešeniu situácie - povinný/á AlzbetaBathory sa už nemôže vyhovárať. Ak nevráti späť tovar (a oprávnený peniaze), alebo ak nedoplatí - už sa obohatila. Neoprávnene.
Martuk
27.05.19,17:37
nože len tak zo srandy daj aký tovar, v akej hodnote si si objednala a aký tovar, v akej hodnote ti prišiel.