nikulik
29.08.06,10:28
Ahojte, chcela by som sa opýtať, môže poslať lekár dohodára na PN-ku?:eek:
Jozef Mihál
29.08.06,09:38
Ak si platí dobrovoľné nemocenské poistenie, tak ho "môže poslať na PN-ku".

Mimochodom, buď som práceneschopný alebo nie som. Dôležitá je moja choroba či iná príčina práceneschopnosti, nie to, či mám pracovný pomer, dohody, či som na voľnej nohe alebo či mám milióny z prenájmov.
nikulik
29.08.06,09:43
A ked si neplati nemocenske poistenie?
Jozef Mihál
29.08.06,10:40
Ak si neplatí nemocenské poistenie tak je mu papier od lekára zbytočný. Zaujímavé je to len z pohľadu potvrdenia pre zamestnávateľa na dohodu, že nemôže vykonávať prácu (§141 ods.1, prvá veta, Zákonníka práce).
nikulik
29.08.06,10:52
Takze ak mi da dohodar papier od lekára tak je to len pre informaciu ze je chory, vsak? Nemam povinnosti ako u normalneho zamestnanca na TPP, ze musim tu jeho PN zaniesť na SP. Dobre som to pochopila?
nikulik
29.08.06,10:57
Ide tu o to pán Mihál, že môj brat skončil školu v júni a v juli hned začal pracovať, navštevuje ešte detskú doktorku. V piatok bol chory tak šiel ku doktorke a ta sa ho pytala, či pracuje a on povedal ano, brigadnicky. A doktorka mu vypisala DPN, zelený formulár aj dva formuláre pre zamestnávateľa-proste klasicky ako zamestnancovi. Tak to ma trošku zaskočilo, lebo som si myslela, ze ked pracuje na dohodu tak zamestnávateľ nemá s jeho PN-kou nič spoločné, okrem toho, že zamestnanec informuje zamestnáv. o tom, že nemôže prísť do práce. Alebo sa mýlim?
ajobs
29.08.06,12:10
Ide tu o to pán Mihál, že môj brat skončil školu v júni a v juli hned začal pracovať, navštevuje ešte detskú doktorku. V piatok bol chory tak šiel ku doktorke a ta sa ho pytala, či pracuje a on povedal ano, brigadnicky. A doktorka mu vypisala DPN, zelený formulár aj dva formuláre pre zamestnávateľa-proste klasicky ako zamestnancovi. Tak to ma trošku zaskočilo, lebo som si myslela, ze ked pracuje na dohodu tak zamestnávateľ nemá s jeho PN-kou nič spoločné, okrem toho, že zamestnanec informuje zamestnáv. o tom, že nemôže prísť do práce. Alebo sa mýlim?

Nie, nemýliš sa.
nikulik
30.08.06,04:07
Ďakujem veľmi pekne. :)