lidulik
27.05.19,17:18
Ahojte, vie mi niekto poradiť ohľadom Paypalu? Dcére prišla správa, že jej z účtu odišli peniaze, bez toho aby niečo objednala. Zároveň jej ten "človek" zrušil účet Paypal. Telefonovala hneď do banky, aby jej tú platbu zrušili, ale že vraj to nie je možné, a môžu len čakať, kedy sa tá platba zrealizuje a až tak môže banka jednať.Mohla si len zablokovať svoj účet v banke, nemusí sa obrátiť ani na políciu, lebo v banke majú na to ľudí, ktorí takéto podvody riešia. Je toto štandardný postup? Nemôže urobiť ešte niečo, aby sa dostala k svojim peniazom?
kopretinka
27.05.19,15:22
Ako sa ten "človek" dostal k jej heslu?
lidulik
27.05.19,15:24
nik sa k jej heslu nemohol dostať
kopretinka
27.05.19,15:26
Tak ako potom mohli odísť peniaze z účtu a ako mohol byť paypal zrušený
vicktor
27.05.19,15:26
Ak ta platba este neodisla, moze vsetko poslat inam, resp. vybrat - ci neda sa?
Pises "z uctu odisli oeniaze" aj "cakat kedy sa platba zrealizuje" - tak ako?
lidulik
27.05.19,15:30
platba, aj keď ešte z banky neodišla, je v stave čakajúca platba, a s tými peniazmi sa už nedá pohnúť. Aj keby vybrala z účtu všetky peniaze, platba by potom odišla a išla by do debetu. V banke jej poradili zablokovať účet a čakať....
lidulik
27.05.19,15:37
Správa jej prišla z paypalu, že platí za nejaký tovar tak to hneď skontrolovala aj v aplikácii banky a tam má tie peniaze blokované. Keď sa chcela prihlásiť do paypalu, tak jej bolo oznámené, že účet má zrušený
buchač
27.05.19,17:38
vie mi niekto poradiť ohľadom Paypalu? Dcére prišla správa, že jej z účtu odišli peniaze
======================

Zaujímavé je, že dospelá dcéra sa cez matku informuje na Porade.
Vskutku zaujímavé....

Ale inak vcelku "dobrá téma"...o čom svedčí aj počet hlasov.
lidulik
27.05.19,17:50
Ja som chcela len poradiť, a nie počítať hlasy. A že sa informujem za dospelú dcéru vás nemusí zaujímať. Ak ste mi nechceli poradiť, komentár ste si mohli ušetriť.
buchač
27.05.19,18:10
lidulik (Dnes 19:50) Ja som chcela len poradiť, a nie počítať hlasy. A že sa informujem za dospelú dcéru vás nemusí zaujímať. Ak ste mi nechceli poradiť, komentár ste si mohli ušetriť.
===================
Takže inak :

- sprostredkované informácie sú o dvoch veciach
- informuješ ? Tak mi povedz niečo ohľadom overovacej sms ohľadom platby
- atď

ostatne ma nezaujima ...


- a patričných komentárov nie je nikdy dosť.
Nandrolon
28.05.19,07:12
Overovacia SMS napr. mne nechodí, nemám aktívnu tú službu.
Takže ak by mal niekto moje paypal heslo, hocičo si kúpi a z účtu sa to stiahne automaticky bez akejkoľvek notifikácie. Ide o to, že ak mala heslo 1234 tak bruteforce metóda ho zistí za pár minút. Ak má už plný prístup do paypalu, nie je problém zmeniť heslo, vypnúť notifikácie, prípadne zmeniť e-mail.
Na paypal mi kedysi chodili denne pishingové útoky, ak niekedy zadala meno/heslo, tak doplatila na vlastnú nevedomosť.
Koľkokrát som skúšal, ako sa ten pishing správa a je to fakt ako originál stránka. Keď som zadal vymyslené údaje, tak vypísalo potrebu ďalšieho overenia, kde už boli všetky možné údaje aj bezpečnostný kód karty.