LeMiCha
27.05.19,19:25
Ahojte. Chcela by som sa poradiť v nešťastnej situácii. S manželom zatiaľ žijeme u svokrovcov a čo som tu, tak som úplne zhrozená zo správania svojho svokra. Dostáva nejaké čudné návaly hnevu, niekedy je normálny, ako iní ľudia v jeho veku, no niekedy sa dostane do čudného stavu, kedy ho dokáže aj úplná banalita vytočiť do nepríčetnosti. Vtedy nepozná brata a vulgárne nadáva svokre, manželovi aj mne. Nie som psychologička, ale veľa pracujem s ľuďmi a toto mi už nepripadá ako normálne zdravé správanie, a to ani s ohľadom na jeho vysoký vek a zlú povahu. S manželom sa skôr či neskôr odsťahujeme no bojím sa o svokru, ktorá tiež nieje najmladšia a toto správanie jej podľa mňa ubližuje. Svokra je silná katolíčka a dosť staromódna, takže žiadne odlúčenie alebo rozvod neprichádza do úvahy. S manželom si myslíme, že svokor by potreboval psychológa a nejaké lieky na nervy, no on sám si svoj problém absolútne nepriznáva a zo svojej agresivity viní všetkých ostatných a vlastne aj celý svet. Navyše lekárov nemá rád a neverí im. Chcem sa teda spýtať, či existuje nejaká právna cesta, ako takéhoto človeka prinútiť liečiť sa a ak áno, čo preto treba robiť a ako by to prebiehalo??? Dá sa nejak riešiť, ak človek potrebuje pomoc odborníka ale sám si to neuvedomuje? Nechcem čakať, kým ho amok dotlačí nedajbože k násiliu alebo niečomu hlúpemu.
afrikánka
27.05.19,17:40
Od psychologa lieky nedostane.
Bez jeho suhlasu liecba u psychiatra nie je mozna
Ak sa dopusti priestupku, alebo tresneho cinu, vtedy je mozne liecbu nariadit
Nemusi ist iba o psychicke ochorenie,.zmeny nalad moze sposobovat tumor...maligny, alebo benigny
buchač
27.05.19,17:40
Trestný zákon
§ 73