Brčinka18
28.05.19,06:14
Dobry den...
Chcem sa spytat ohladom splnomocnenia...
Moja sestra je nevyliecitelne chora(skleroza multiplex), je uz 9 mesiacov hospitalizovana v nemocnici..Je sice pri vedomi a je svojpravna, ale nemoze sa hybat, nedokaze sa podpisat (trasenie ruk) a nemoze ani inak komunikovat, pretoze je napojena na umelu plucnu ventilaciu..Splnomocnenie potrebujeme hlavne koli komunikacii co sa tyka sluzieb..napr. s bankou- zrusenie trvaleho prikazu.. mob.operator- zrusenie pausalu, ktory nevyuziva..a podobne..
Existuje aj niejaka lacnejsia forma splnomocnenia, kedze ona sa ku notarovi nedostane? Dakujem za odpoved..
veronikasad
28.05.19,04:32
Co myslis pod lacnejsou formou splnomocnenia? Podpis overujú notar a matrika. Na matrike je to lacnejšie, ale matrikarka asi nepojde s tebou do nemocnice
Žabinka
28.05.19,04:50
na našom MÚ poskytujú službu Overovanie podpisov v domácnosti: (najviac však 3 domácnosti)- každý utorok v čase od 13,00 - 15,00 hod. na základe osobného alebo telefonického dohovoru..
skús sa informovať na svojom MÚ..
vicktor
28.05.19,05:15
Notar (jeho zamestnanec) alebo matrikarka pridu aj do domacnosti, snad aj do nemocnoce, ale nebude to "lacnejsia forma".
Opytaj sa na urade, mozno bude treba zabezpecit dopravu.
vicktor
28.05.19,05:15
U nas kazdy den po cely cas, samozrejme po dohode.
ivka70
28.05.19,06:34
Over si na matrike, ale zda sa mi, ze ked sa nedokaze podpisat, musi overovanie robit notar cez notarsku zapisnicu, co matrikar neurobi. Zavolat ho k nej bude treba.
misoft
28.05.19,07:56
Overovanie urobí notár i matrika. Na požiadanie aj prídu. Overoval som podpis otca, na požiadanie matrikárka prišla k otcovi do DDS. Žiadny problém nebol, ani príplatok za túto službu. Notár si to však nechá zaplatiť (a poriadne).
marleau
28.05.19,14:25
otázka znie, ako im sestra dá najavo, že s tým súhlasí
vicktor
28.05.19,14:32
Otocia otazku - ak nesuhlasite, vstante a povedzte to hlasno.
Kedysi som potreboval splnomocnenie od osoby dlhodobo zijucej za Velkou Mlakou. Predstav si, kamarat mi presne take doniesol od svojho kamarata notara. Ten nevidel ani splnomocnitela ani splnomocnenca a islo to aj bez flasky.
buchač
28.05.19,15:26
misoft (Dnes 10:56) Notár si to však nechá zaplatiť (a poriadne).
================
Povedal kto ?

Lebo ja som využil obe možnosti...a platil som len poplatok.
Je ale pravdou, že notárke som urobil taxikára.

Ku tej otázke o lacnejšej forme splnomocnenia sa radšej ani len nevyjadrujem.
Ono na jednej strane sa chce šetriť a na strane druhej tie iné prípadné výdavky (banka, operátor) sú oveľa vyššie.
Teda mi absolútne hlava neberie také uvažovanie.
Žabinka
28.05.19,16:27
overenie podpisu na matrike 2,00€ a u notára 2,87€.. rozdiel nie veľký.. ale aj keď overenie u oboch by sa malo považovať za rovnocenné, nie všetky inštitúcie sa tým riadia a uprednostňujú notársky overený podpis..