topogan
28.05.19,08:39
Dobrý deň poraďáci ale aj ľudia, ktorí s tým máte nejaké skúsenosti. Chcel by som Vás poprosiť o názory, no hlavne radu.
Potrebujem poradiť na základe akého paragrafu (§) sa dá požiadať o vyhotovenie znaleckého skúmania psychológom u osoby ktorá v trestnom konaní 4-krát zmenila svoju výpoveď.
Dosť mi to súri, preto ak môžete, pozrite sa na to.
Ďakujem za všetky Vaše odpovede. Prosím vás pozrite sa na túto problematiku niekto - je to vôbec možné aby sa neustálila JEDNA VÝPOVEĎ a súd to ma ("pardon na saláme ?!") ? DAKUJEM

Vie tu prosím Vás niekto poradiť, alebo napísať svoj názor, vďaka.
Ps, pozmeňované výpovede sú úplne odlišné, podopĺňané a plné nezmyselných a nelogických rozporov.
ZASA zadávam túto tému - má neuveriteľné množstvo pozretí...žiaľ žiadna odpoveď. Pokiaľ niekto máte skúsenosť, názor, ČOKOĽVEK...napíšte Vdaka

DOPĹŇAM moju otázku už ani neviem po koľký krát , prosím Vás - píšte aspoň svoje názory...či tu panuje strach, ja už neviem. Vdaka
Martuk
06.06.19,11:15
Najlepsie by bolo poradit sa s pravnikom. My netusime, o co ide, akej oblati prava sa tvoj problem tyka, takze je tazko poradit.
topogan
06.06.19,12:30
V podstate som ťa vcelku nie veľmi dobre pochopil Martuk.
Ja som uviedol, že v konaní UŽ pred súdom (uviedol som aj že súd je trestný a nie civill.) poškodený donekonešna mení výpovede. Nikde som videl Judikát - kde bol vyslovene § na vyšetrenie psychológom na vieryhodnosť poškodeného.
A čo sa týka advokáta ? Noooo nie každý advokát vlastní aj vedomosti, inak by som to tu nezadal :/ sorry
topogan
06.06.19,12:31
Pamätám sa že to bolo nariadenie súdu, ale ako ku nemu dospieť ??? V tom potrebujem poradiť, dík
Melanany54
06.06.19,14:46
Sledujem tu uz dlhsie ze sa trapis a nejako sa nevies dopatrat ku odpovedi. Ani ja zial odpoved neviem, no ked som si viackrát citala to co si napisal a uvazovala, tak mi vyslo len jedine. Podla mna sudnictvo by malo byt spravodlive (aj ked vieme kde je sever! ). Myslim si, ze ked sudca/sudkyna sam vidi ze poskodeny furt trepe nieco ine tak by asi mal uz on sam dat nariadenie na to vysetrenie. Ktora verzia bude pre rozhodnutie podstatna ? Dla vyberu ? Inak fakt toto by sa nemalo diat na sude. Ja mam respekt a som stara skola. Sud je stat - a stat by mal zachovavat spravodlivost. No vidim ze sme ako v Bangladezi .Prajem ti, aby ti tu uz niekto pomohol. Ahoj.
Martuk
06.06.19,16:36
Pamätám sa že to bolo nariadenie súdu, ale ako ku nemu dospieť ??? V tom potrebujem poradiť, dík:

tak v tomto ti najlepšie poradí právnik a pokiaľ si tvoj právnik s týmto nevie dať rady, tak si nájdi lepšieho, pretože aby právnik nemal prístup, resp. možnosť nahliadnuť do dokumentov týkajúcich sa prípadu, ktorý zastupuje, tak je buď debil, alebo by mal vrátiť titul, alebo na to sere. Skúsený právnik by mal vedieť, čo robiť v takomto prípade a mal by učiniť adekvátne kroky.
topogan
06.06.19,17:01
resp. možnosť nahliadnuť do dokumentov týkajúcich sa prípadu, ktorý zastupuje, tak je buď debil, alebo by mal vrátiť titul, alebo na to sere. Skúsený právnik by mal vedieť, čo robiť v takomto prípade a mal by učiniť adekvátne kroky.

Taaak toto si napísal neskutočne TREFNE...100% súhlasu s tebou, avšak nieto euráčov na výmenu advokáta. Serie na to, viac ako polovicu si ľudia robia samy pokiaľ neserú prachy (ospravedlňujem sa za výraz). A to už som teda počul Xprípadov, kde advokáti
zámerne cicajúúúú...ale nepomôžu.
Napísal som, že ak by ma situácia neprinútila - nezadal by som to tu.
Martuk
06.06.19,18:20
tož keď je tvoj terajší právnik nahovno a na lepšie nemáš prachy, tak si jak se říká v řiti. Ešte ma napadá skúsiť využiť pomoc nejakého centra právnej pomoci alebo niečoho podobného. Páč už netuším, možno ti tu ešte niekto iný niečo poradí.
anet
06.06.19,18:39
https://www.google.com/search?ei=YWr5XNKRCYaSkwWc74GYCw&q=znaleck%C3%BD+posudok+psychiatra+v+trestnom+kona n%C3%AD&oq=znaleck%C3%BD+posudok+psychiatra+v+trestnom+kon an%C3%AD&gs_l=psy-ab.3...44344.50805..52154...0.0..0.134.2219.0j19.. ....0....1..gws-wiz.......0i71j35i302i39.rcNyD86Y5vQ

hľadaj ... je tam napr. rigorózna práca ... musíš si to preštudovať, niekedy treba nájsť správne kľúčové slová a tak nejako sa dopátrať k tomu čo hľadáš.

Ja som niekedy hľadala len veľmi ťažko odpovede na moje otázky, lebo boli uverejnené len v odborných článkoch.
misoft
06.06.19,19:58
Ja by som ešte doplnil: nielen tvoj právnik má možnosť nahliadnuť do súdneho spisu, ale aj TY máš právo doň nahliadnuť.
A za ďalšie - keďže tvoj právnik je právne správne drevo - ak zistíš v spise, že protistrane súd NARIADIL vykonanie niečoho a protistrana to NEVYKONALA (teda posudok) - môže/š vzniesť námietku voči protistrane ohľadom zmien výpovede a označiť ich za účelové a ako dôvod je práve to nariadenie, ktoré nebolo vykonané a tým spochybniť všetky jeho zmeny. A pokiaľ by sudca bol na mieste - šmahom ruky jeho zmeny výpovedí zmietne zo stola a označí ich za účelové a bude postupovať podľa dôkazov a jeho prvej výpovede.
topogan
07.06.19,16:35
Vdaka MISOFT, prave toto potrebujem docielit t.j. NARIADENIE SUDU - pretoze tych verzii je uz osem, a to je choreee. Na margo advokata som sa uz vyjadril, ano aj v spise som bol vsetko prestudovat sam. Ale to uz neriesim. GRO je ako docielit nariadenia...a to, ze sud verzie ignoruje. Dakujem
misoft
07.06.19,17:53
Zaujatosť súdu. Zisti si, či náhodou predseda súdu nemá nejaké prepojenie s obvineným, hoci aj nejakou okľukou. Požiadať o konanie na inom súde, v inom okrese. Možností je do aleluja. Ale stojí to čas a často i prachy.
Jo - a nájdi si iného právnika, ak terajší je neschopný.
topogan
08.06.19,10:31
Jaaaj tak som sa pri tych vaznych veciach teraz aspon trocha zasmial :D to este aby som ich aj spicloval - to nejde...ajkeby som vynalozil maximum usilia, nikdy by som to ja smrtelnik nezistil, este by mi prisili uchylacke prenasledovanie :D

Ale mas pravdu a vdaka za rady. Inak domnievam sa ze samotny moj advokat hra na dve strany, bezne sa to deje...vrana vrane oko nevydobe...a pojednavaju VSETCI spolu (viac pripadov podobných uz bolo a aj je) Nemam cas na nového advokata. A vsetci len cicaju, cest vynimkam.
topogan
09.06.19,08:44
Rad by som sa podakoval vsetkym, ktori ma nasmerovali a aj pomohli, aj ked prachy pre advokata vyhadzujem do smetiaku...sila. Este raz dik, snad sa obhajim sam a rozumne - kedze stoji za "prd" a cas na vymanu uz nie je.
Este raz vdaka