Semetrika1
30.05.19,12:39
Aký je postup pri písomnom hlasovaní v SVB?
Čo treba dodržať a nie je striktne uvedené v zákone?

Napr. aby boli očíslované vydané hlasovacie lístky - len počet bytov - nič viac?
* prípadne, aby bol lístok podpísaný niekým z rady, (podpis farebným perom) aby sa nemohol nahradiť

* či naozaj stačí určiť deň, alebo je potrebné vyznačiť aj hodinu začatia a skončenia písomného hlasovania

* ako a ako dlho archivovať hlasovacie lístky...
* má sa hlasovací lístok zverejniť dopredu...
mackoivan
30.05.19,15:30
Myslím, že v zákone je postup zrozumiteľne popísaný
Mária27
30.05.19,16:02
Semetrika1
31.05.19,06:31
Zákon aj rôzne vysvetlivky, vzory sú mi jasné.

Zaujíma ma to, čo nie je striktne stanovené v zákone.

Napr. aby boli očíslované vydané hlasovacie lístky - len počet bytov - nič viac?
* prípadne, aby bol lístok podpísaný niekým z rady, (podpis farebným perom) aby sa nemohol nahradiť

* či naozaj stačí určiť deň, alebo je potrebné vyznačiť aj hodinu začatia a skončenia písomného hlasovania

* ako a ako dlho archivovať hlasovacie lístky...

Toto zákon neupresňuje.

Zaujíma ma ako to vyriešili v iných spoločenstvách.

To, že sa to pýtam, nie je bezdôvodné. Nedôvera. Pred rokmi už písomné hlasovanie bolo v našej bytovke porušené.

Keď je hlasovanie na zhromaždení nemôže dochádzať k väčším podvodom.
Semetrika1
31.05.19,06:40
Ešte doplním otázku k tým, čo som pridala k odpovedi Mária27
* Má byť hlasovací lístok zverejnený na viditeľnom mieste pod výzvou na písomné hlasovanie?
Ja by som to urobila, len neviem, či je to OK.
mackoivan
31.05.19,06:52
Na zhromaždení sa hlasuje verejne.. logicky z toho vyplýva, že aj písomne, ale ľudia sú hakliví na "písomné dôkazy" . My sme napríklad listiny nevyvesili, kto chcel mohol do nich kľudne nazrieť.. nikto tak neurobil, hoci na zverejnenom výsledku písomného hlasovania , boli ľudia k nazretiu vyzvaní. Podľa mňa stačí vyvesiť výsledok hlasovania s počtami hlasov.
Mária27
31.05.19,06:54
Stručná otázka, stručná odpoveď. Postup a čo treba dodržať, je v zákone.
mackoivan
31.05.19,07:41
Hlasovacie lístky pre jednotlivých členov SVB netreba , po novom treba spoločné hlasovacie listiny . Na jednú A4 sa kľudne zmestí 30 mien
Semetrika1
31.05.19,08:36
Už som opravila otázku. Ďakujem.