Patrik28
30.05.19,17:22
Zdravím, sú tu už 2 podobne témy, no posledné reakcie boli v roku 2017, tak radšej založím novú tému.
Ide o to, že došlo k zneužitiu mojich osobných údajov a niekto si zobral pôžičku na moje meno v nebankovke Finzo. Finzo pohľadávku posunulo vymáhačskej firme EOS KSI, ktorá ma uz kontaktovala mailom, že registrujú pohľadávku a žiadajú vyplatenie.
Hneď ako som sa o pôžičke dozvedel som podal trestne oznámenie a firma Finzo dala písomné potvrdenie polícii, že to nebudú vymáhať, keďže je to v štádiu vyšetrovania, no aj napriek tomu to Finzo posunulo vymáhačom EOS KSI. Kontaktoval som EOS a chceli odo mna to potvrdenie od Finza, že to nebudú vymáhať - polícia im to už poslala a teraz neviem čo mám čakať, čo bude ďalej.
Niečo sa mi na tej nebankovke nezdá. Ide o navlas rovnaké prípady. Ako keby v tom šla práve ta nebankovka, ale nejdem predbiehať, je to len pocit.

Mal by som 2 otázky:
1. Je tu niekto, kto ma rovnaku alebo podobnú skúsenosť? Ak áno ozvite sa prosím.
2. Platiť nebudem nič a viem, že prípadný súd vyhrám. Zaujima ma však, či už teraz som v nejakom zozname dlžníkov alebo neplatičov? Nechcel by som dôjsť do situácie, že mi banka v budúcnosti neposkytne úver alebo hypotéku kvôli nejakému podvodníkovi.

Za akékoľvek reakcie ďakujem.
marleau
30.05.19,16:46
EOS KSI poslať do riti z krátkej cesty
vicktor
31.05.19,06:57
A profesionalni podvodni vymahaci stiahnu chvost ?

Trochu OT: https://www.ekariera.sk/hodnotenie/eos-ksi-prijemna-praca/?p=144