Piroman1379
01.06.19,18:20
misoft
01.06.19,16:36
Taký, kde je možnosť nastavenia výšky sedadla a riadidiel (ale takých je málo :D). Skútre jedného výrobcu a jednej značky majú svoju výšku - nerobia sa ako konfekcia M,S,L,XL,XXL.....
Chobot
01.06.19,17:40
Pokiaľ nemáš vodičák na A, A1 alebo A2, ale iba AM, tak nekúpiš žiadny skúter. Všetky skútre vhodné pre skupiny AM sú malé a budeš na tom vyzerať ako Schwarzeneger na detskom bycikli.

Ak máš VP na veľkú morotku, tak nie je problém kúpiť veľký skúter, ale ten musí mať aspoň 400 a viac cm3.
buchač
01.06.19,18:46
Ďalšia zo stupídnych "otázok"...na ktorú sa nedá jednoznačne odpovedať.

...a ozaj...niekedy nie je dôležitá výška ale hmotnosť.
Piroman1379
01.06.19,20:20
Mám VP na všetko okrem velkej motorky,momentálne riesim rozsirenie aj na velku.Kamoš mi odporucil Aspriliu SR-ko alebo Gileru Nexus do 125 cm3...viem, že keby som mal aj na velku tak su velke skutre...a ked tak tak ktory, Suzuki Burgman ci?
Chobot
02.06.19,17:08
Čo je to "veľká motorka"? Vieš aké sú skupiny? Teraz sú AM, A1, A2 a A. Ktorú máš a ktorú nemáš?

Všetky motorky do 125 cm3 sú miniatúry. Teda pre teba.

Chcel som kúpiť skúter, na ktorom by mohol jazdiť aj syn (tiež má výšku cez 190 cm). No on má len skupinu B a AM. B po 2 rokoch oprávňuje viesť aj motocykle skupiny A1, ale iba s automatickou prevodovkou - teda skúter. Keď som hľadal skúter do 125 cm3 s automatikou, tak všetky boli len tie malé a pre neho nízke. Tie, ktoré by na jeho výšku boli dobré boli od kubatúry 400 cm3 a vyššie, čo už spadá do skupiny A2 alebo až A. Takže sme nič nekúpili. Ja by som mohol jazdiť na ktorejkoľvek. V 86 - tom som si urobil kombináciu A+B za 500 SK. Vtedy to nikto nechcel, boli voľné kurzy. Teraz mám automaticky všetky podskupiny A.

Ak chceš skutočný skúter, na ktorom by si nevyzeral smiešne, a na ktorom nebudeš chodiť len po nákup do obchodu, tak si musíš urobiť VP skupiny A.

Potom už je jedno, akú značku a typ si vyberieš. Tam ti neporadí nikto, každému sa páči niečo iné. Suzuki Burgman je aj malá - 125 cm3, ale aj veľká 650 cm3. Ty musíš vedieť, aký typ sa ti páči.

SKútre do 50 cm3 ani nepozeraj.
buchač
02.06.19,18:12
Ty musíš vedieť, aký typ sa ti páči.
=====================
BINGO !!!
dmc
02.06.19,18:17
sprav si VP na A (velku moto) - potom chod do predajne s moto - vyskusaj si pojazdit na velkom skutry a sam zistis - ktory ti bude pasovat (posed, kolena, riadidla, stit)