cmd
02.06.19,09:29
Zdravim, vcera mi prisiel mliekovar z alzy, kupovala som ho ako “rozbalene” no hned som vedela ze ho idem vracat lebo bol cely mastny a nechutny, proste akoby ho niekto 2 mesiace pouzival a oplachoval len v studenej vode. Chystala som sa ho len dobre vyumyvat, vyskusat v nom uvarit len vodu a vratit a kupit si taky isty len novy nerozbaleny kedze tento sa mi sprotivil. Lenze chyba nastala - hned spodok hrnca zhnedol a sfialovel, skusala som ocot +sodu bikarbonu, kyselinu citronovu no len to trochu vybledlo, stale je to zle. Nezvyknem vracat tovar, myslite ze je ho mozne vratit? Docitala som sa ze to sa na nerezovych hrncoch stava a nejde o chybu materialu.
buchač
02.06.19,14:09
Daj foto toho kastróla, že ako vyzerá ten spodok.
misoft
02.06.19,15:59
No pochybujem že to Alza vezme späť. Ihneď to označí za použité a na to sa vrátenie tovaru bez udania dôvodu nevzťahuje.
Asi sa niekto pekne na tvoj úkor obohatil - dal svoj už použitý a sebe nechal tvoj nový.
kopretinka
02.06.19,17:20
Mala si ho vrátiť okamžite,fuj,hentakú hnusobu este umývať.
kukučka
02.06.19,17:21
Vráť ho, predsa nebudeš jesť jedlo z takého hrnca. Koľko stál?
buchač
02.06.19,17:40
Dôležité je v celom popise slovko " rozbalený ".

Tento termín znamená, že sa jedná v tomto prípade o zľavnený tovar...niekde sa tomu vraví aj šmejd.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=alza+rozbalen%C3%BD+tovar

Otázka vystáva, že ako je postavená zmluva = reklamácia...mne sa nejaké príklady nechce hľadať a ani nemienim.

K materiálu, k jeho sfarbeniu sa nevyjadrujem, bez foto to nemá ani význam.
Ale môžem povedať, že nerez (aj iné kovy) má tendenciu ísť do fialovohnedej farby, no tam by už muselo ísť o trochu iné teploty a nie o plynový (elektrický alebo keramický ani neberiem do úvahy) sporák.
Lenže sú nerezy a nerezy...
cmd
02.06.19,18:10
Pridane
cmd
02.06.19,18:12
Ak sa mi podari pridam aj fotky aky bol hnusny, nazivo este dojem bol horsi ako vidiet na fotkach
cmd
02.06.19,18:21
Rada by som ho vratila, len ci ho zoberu, ked zhnedol ten spodok, nezruinuje ma to, ale ani nepotesi, nemam zase na vyhadzovanie, stal cosi vyse 15 eur, a toto vsetko kvoli 2 euram (o tolko malo bola znizena suma za to ze bol rozbaleny). Nic rozbalene uz nikdy nekupim, neviem co ma to napadlo.
misoft
02.06.19,18:26
Takže je to tak, ako som písal - POUŽITÝ na priamom ohni, ktorý bol veľmi blízko. Nerez sa viac zahrial a zmenil farbu. Toto sa NEODSTRÁNI. A zvnútra vidieť známky pripálenia, resp. použitia nádoby BEZ obsahu (nebolo odoberané teplo z nerezu obsahom = tzv. prepálenie.
cmd
02.06.19,18:48
Tie ostatne foto su stav pri prebrati, vsetko to pripalenie sa odstranilo ... i ked na 3 umytie;), to ja som to pokaslala s tym sfarbenim(1.foto), varila som tam len vodu na vyskusanie, no strasne dlho to trvalo nechapala som preco, teda myslela som si, ze prave kvoli dvojitemu dnu. Ten hrniec ma dvojite dno, nevedela som ze vzdy tam treba liat vodu aj do toho medzipriestoru, resp. mam dojem ze v popise bolo pisane ze je MOZNE doliat tam vodu.
buchač
02.06.19,19:35
cmd (Dnes 21:48)no strasne dlho to trvalo nechapala som preco, teda myslela som si, ze prave kvoli dvojitemu dnu. Ten hrniec ma dvojite dno, nevedela som ze vzdy tam treba liat vodu aj do toho medzipriestoru, resp. mam dojem ze v popise bolo pisane ze je MOZNE doliat tam vodu.
===================
Tak v prvom rade AMEN !

Na toto som sa chcel aj opýtať, že či bola do medzipriestoru naliata voda...ale myslel som si, že až tak hlúpy (sorry, ale je to tak) proste niekto nemôže byť.

Ono v popise MOŽE byť niečo napísané...ibaže tie popisy ako keby písali absolventi vysokej školy - odbor sociálna práca.

Ibaže do hrnca na mlieko sa MUSÍ naliať do dvojitého dna tá voda...ak nie, tak výsledok je potom jasný jak facka...viď fotky v zadaní.
alaya1
02.06.19,20:00
Z alzy nikdy nekupujem prave pre to, ze predavaju aj vrateny pouzity tovat. Na to doplatil nas sused, kupil tak vsak televizor.Vratil ho bez problemov. Hrniec zabal a posli kludne spat. Oni ti ho prevezmu.Ak nie, das to na reklamaciu, fotky mas.Ale myslim, ze nebudes mat s nimi problem.
cmd
02.06.19,20:43
No tak aspon sa nebudem hnevat ked mi ho nezoberu spat ;) .... dakujem za info, nevarim, nevyznam sa v takych veciach ;) ani som nevedela ze take nieco na mlieko a omacky existuje ;)... v kazdom pripade pomohli ste mi, dakujem
dmc
03.06.19,05:09
reklamuj to...resp..vrat..... a uvidis - prinajhorsom ti ostane
PotPalo
03.06.19,09:47
No keď to má medzipriestor, tak je to taký ten parný hrniec na roztápanie napríklad čokolády. V medzipriestore musí byť voda, inak nebude teplo prechádzať, hrniec nebude fungovať, a dno sa prehreje a stmavne.
Vyčistiť sa to dá (už som to robil keď si istá nemenovaná osoba skúšala niečo zohriať v mojom termohrnčeku a dopadol podobne), použi čistiacu pastu Silichrom a drhnúť a drhnúť, bude ako nový. A tuším sa to dá vyčistiť aj jednoduchšie bez drhnutia, ale už si nepamätám, niečo bolo v TV... (tuším dať do vriacej vody aj s alobalom či čo)
PotPalo
03.06.19,09:51
ja by som to uhral na chybu v návode na použitie.
cmd
03.06.19,13:29
moc dakujem za tip
bodliak
03.06.19,13:34
Nesprávne použitie, bez vody ...
cmd
08.06.19,06:01
perfektne! pomohlo to. diky