kyci
02.06.19,20:50
Dobrý den,prosim Vas o radu.Popisem svoju situaciu.Bola som donedavna zamestnana u nemenovaneho sikovnika,ktory v ramci privatizacie dostal nemenovanu firmu,v priebehu 15 rokov vytvoril o 100% väcsi dlh ako je hodnota firmy v ktorej bol konatelom,dostal firmu do konkurzu ,ktory sa vdaka prietahom vliekol 3 roky,medzitym si jeho priatelka vytvorila svoju firmu,my sme dostali zo starej firmy vypovede ,,dohodou,, s tym ze ak nezoberieme odstupne zamestna nas nadalej,pristali sme,konatel aj dalej vyrabal,neplatil dlhy,predaval strojne vybavenie,bral uvery ,poziciaval si kde sa dalo,neplatil dodavatelom ,len sluboval,mozno poviete sme sprostý ,ale je to sever slovenska ,moc prace tu nie je ,,vzapeti veritel predal pohladavku inej firme ,ktora to vzala do parady aktivovala novy konkurz ,ktory aj este stale prebieha ,spravca KP zavrel firmu aj so strojnym vybavenim,nedokoncenymi zakazkami,vyrobkami,konatel ,ktory spravoval aj firmu priatelky ,kde sme boli zamestnany ,zas prisiel so slubom ze ak uzavrieme vypoved dohodou,ze do mesiaca zoberie novu halau do prenajmu,kde budeme pokracovat vo vyrobe a nas zamestna,lenze po vypovediach sa vsetko obratilo,len sa vyhovara ze nema stroje ,a nechce nam vyplatit mzdu za 1,5 mesiaca s tym ze nema peniaze,ale vyplatne pasky nam dal, a ze za nejaky cas pojde do konkurzu aj priatelkina firma ,tak potom nech si ziadame od soc .poistovne ,lenze to bude na velmi dlho ja by som zvazovala aj trestne oznamenie ,poradte prosim ,ako postupovat? Velmi pekne Vam dakujem Veronika
dmc
03.06.19,05:13
okrem toho ze vypoved dohodou neexistuje ked mate vyplatne pasky - podpisovali ste prevzatie vyplaty aj kd ste ju nedostali ? Odporucam navstivit Policiu a podat trestne oznamenie za nevyplatenie mzdy. Policajti su povinny prijat taketo oznamenie a rozhodnut vo veci.
kyci
03.06.19,05:24
prevzatie vyplaty sme nepodpisovali