Dominicka366
03.06.19,08:36
prihlásila som dohodára na dohodu o vykonaní práce - čiže odpracovať môže 350 hod/rok ale to že je evidovaný som sa dozvedela neskôr, nepovedal mi to a tak sa chcem opýtať koľko môže zarobiť aby naďalej ostal evidovaný?
môže odpracovať 40 dní - kalendárne alebo pracovné sa počítajú?
vopred ďakujem za každú odpoveď s dohodármi som zatiaľ nemala skúsenosti
ivka70
03.06.19,06:44
Ak ma taku dohodu, ako pises, tak ju musel predlozit na UP pred zaciatkom vykonu prace a z evidencie ho vyradili.
Dohoda by musela byt max. na 40 dni ((kalendarnych) sama o sebe, nestaci, ze len tolko odpracuje.
Ak si hi prihlasila v SP a on nepredlozil dohodu na UP najneskor den predtym, aj tak ho vyradia.

https://www.upsvr.gov.sk/obcan/zmena-v-evidencii-uoz-od-25.5.2018-novela-zakona-o-sluzbach-zamestnanosti/zarobkova-cinnost-uoz.html?page_id=701273
Počas evidencie môže uchádzač o zamestnanie byť v pracovnoprávnom vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru, ak trvanie tohto pracovnoprávneho vzťahu nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku u zamestnávateľa ...

Výška odmeny za vykonávanú činnosť nesmie presiahnuť v úhrne sumu životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu podľa osobitného predpisu platnú k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška odmeny (v súčasnosti / od 1.7.2018 205,07 €).

Uchádzač o zamestnanie je povinný predložiť úradu kópiu dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru najneskôr deň pred začatím plynutia doby, na ktorú sa táto dohoda uzatvorila.
7gabrielle7
06.06.19,07:14
Chápem to správne, že ak dohodár (ktorý je vedený na úrade a predloží kópiu dohody deň pred nástupom) nastúpi napr. od 10.6. tak môže pracovať len do 19.7.? V tomto prípade ide o študentku, ktorá ukončila magisterske štúdium, ale chce pokračovať doktorandským lenže ešte nemá rozhodnutie o prijatí a je vedená na úrade práce.
Jana Motyčková
06.06.19,08:14
správne, ak dohoda bude trvať 41.deň, z ÚP ju vyradia. Ak bude pokračovať na doktorandskom, tak to až tak vadiť nebude. Ak by na doktorandské nenastúpila, bude samoplatiteľom v ZP.
ZuzanaA
07.06.19,04:37
Chcem sa opýtať, je to nejaký problém keď napr. človek mesiac a pol pracuje na dohodu, vyradia ho z evidencie a keď mu ta dohoda skončí, príde sa opäť zaevidovať na ÚP, či? Su nejaké obmedzenia, že ho už znova nezaregistrujú?
7gabrielle7
07.06.19,04:51
Pokiaľ viem, tak keď prekročí počet dní alebo výšku zárobku tak je na pol roka vyradený z evidencie.