willma
29.08.06,17:40
Idem robiť propagandu a dúfam, že ma nik nezažaluje za porušovanie autorských práv:

"Národná transfúzna stanica mobilizuje darcov krvi (http://www.porada.sk/)

Bratislava 28. augusta (TASR) - Národná transfúzna služba Bratislava (NTS SR) dnes požiadala občanov, aby prišli darovať krv. Dôvodom sú zvýšené požiadavky bratislavských nemocníc predovšetkým na krvné skupiny s negatívnym Rh faktorom a skupiny A pozitív a 0 pozitív.

Krv je možné darovať každý pracovný deň v ružinovskej transfúznej stanici od 7.00 hod. do 12.00 hod. a na Kramároch od 7.00 hod. do 11.00 hod. TASR o tom informovala vedúca lekárka NTS SR Daniela Cupaníková."

Ja osobne zajtra ráno o 7,00 stepujem pred Ružinovom.
Danila
29.08.06,15:43
Ja Ti za to dávam bod. To je to naj..... čo som tu dnes prečítala. Ja stepovať s Tebou nebudem, lebo hlásili že len tí, čo neužívajú pravidelne lieky.
willma
29.08.06,15:56
Ja síce beriem pravidelne L-Thyroxin, ale mám priamo pani primárkou potvrdené, že darovať môžem.
A ďakujem Ti za bodík, ako aj ostatným, ktorí ma obodovali v iných témach a doteraz som nepoďakovala.
Elena Navrátilová
29.08.06,15:58
Aj ja beriem L-Thyroxín, aj accupro, vasocardin, ascorutin, onyxon, magnezium. Tak neviem či môžem dávať krv. Mám A1B pozitív. Takú veľmi nechcú, už mi 3 x zobrali.
lenkak
29.08.06,16:02
Ja nemôžem darovať krv, nepáči sa im. Ja beriem tiež plno liekov.
A rada by som.
willma
29.08.06,16:04
Nie som síce dochtor, ale domnievam sa, že ascorutin a magnézium na závadu nie je, ten vasocardin je na cievy alebo srdco? A najlepšie je opýtať sa pri takejto kombinácii liekov priamo na transfúzke.
Elena Navrátilová
29.08.06,16:06
Jasné, keď budem mať trošku kľud, budem sa venovať aj tomuto. Ale teraz mám trošku iné starosti. Ale ak bud eniekto potrebovať A1B pozitív priamo odmňa, rada odovzdám.
lenkak
29.08.06,16:07
vasocardin - porucha arytmii srdca, a na zníženie KT.
willma
29.08.06,16:17
Nebola so ďalako od pravdy:p a aby si ELENKA chybne nevysvetlila smajlíka nesmejem z jej problémov ale z toho aká som šikovná (fúúúj samochvála...):D
Elena Navrátilová
29.08.06,16:19
Čo sú to problémy? Vôbec mi Tvoj smajlík nevadí, náhodou keby boli vtedy keď som sa vydávala, dobre by som si to premyslela.xixixi:D :D
Nika
29.08.06,16:19
Ja síce beriem pravidelne L-Thyroxin, ale mám priamo pani primárkou potvrdené, že darovať môžem.
A ďakujem Ti za bodík, ako aj ostatným, ktorí ma obodovali v iných témach a doteraz som nepoďakovala.

Ja tiež beriem L-Thyroxin a na transfúzke mi povedali, že nemôžem darovať........:confused:
Elena Navrátilová
29.08.06,16:21
Ja mám bohužiaľ takú skúsenosť, že vyberajú tých, ktorých krvnú skupinu mom. potrebujú.
willma
29.08.06,16:30
Ja tiež beriem L-Thyroxin a na transfúzke mi povedali, že nemôžem darovať........:confused:A to na ktorej??? Lebo ja som sa pýtala priamo pani primárky Babincovej a odvtedy som bola asi dva razy a bez problémov. A aby ste si nemysleli, že som dala len tak málo, mám za sebou už 120 odberov:)
Nika
29.08.06,17:02
A to na ktorej??? Lebo ja som sa pýtala priamo pani primárky Babincovej a odvtedy som bola asi dva razy a bez problémov. A aby ste si nemysleli, že som dala len tak málo, mám za sebou už 120 odberov:)

V Ružinove..... Ale ja som si tam len zavolala, lebo to malo byť pre určitú osobu........Ja som predtým tiež chodila dávať krv, ale potom som mala nejaké zdravotné problémy a potom som začala užívať ten L-Thyroxin. Asi sa pôjdem popýtať znova........:) A moju skupinu pritom stále hľadajú. Mám B negat.
willma
29.08.06,17:11
Ja som túto otázku položila prvý krát ešte minulý rok na Námestí SNP pri mobilnom odbere a potom pri Trojkráľovej kvapke a nebol žiaden problém. Asi treba vyskúšať osobne. A zrovna hľadajú aj negatívy.
Danila
29.08.06,17:19
Ja som tiež negatív a práve hľadaný. Ale fakt je ten, že už pri výzve darovať krv tu na Porade, v inej téme, som konzutlovala s lekárom a hlásili to aj dnes v telke, že krv môžu darovať len zdraví, t.j. tí, ktorí neberú pravidelne lieky. Elenka a spol. Z toho mi vychádza, že nie sme zdravé. Nevadí, hlavne že milujeme život. Ja verím, že veľa, veľa zdravých poraďáčok / možno tieto naše aktivity čítajú aj Poraďáci/ nám urobia dobré meno. Vďaka aj za tých, čakateľov, ktorí Vám to nemôžu povedať.
willma
29.08.06,17:21
Ja som tiež negatív a práve hľadaný. Ale fakt je ten, že už pri výzve darovať krv tu na Porade, v inej téme, som konzutlovala s lekárom a hlásili to aj dnes v telke, že krv môžu darovať len zdraví, t.j. tí, ktorí neberú pravidelne lieky. Elenka a spol. Z toho mi vychádza, že nie sme zdravé. Nevadí, hlavne že milujeme život. Ja verím, že veľa, veľa zdravých poraďáčok / možno tieto naše aktivity čítajú aj Poraďáci/ nám urobia dobré meno. Vďaka aj za tých, čakateľov, ktorí Vám to nemôžu povedať.
Zajtra idem a dám potom info...
willma
30.08.06,07:02
Sľúbené info: upírčenie mám za sebou, už sedím doma, ťukám správičku a pani doktorky som sa opäť pýtala na L-Thyroxin- nie je problém, keď sme riadne nastavení a chodíme na kontroly.
Nika
30.08.06,07:09
Sľúbené info: upírčenie mám za sebou, už sedím doma, ťukám správičku a pani doktorky som sa opäť pýtala na L-Thyroxin- nie je problém, keď sme riadne nastavení a chodíme na kontroly.

Vďaka za info. Ja sa tam teda niekedy zastavím..... Teraz nemôžem...:mee:
willma
30.08.06,07:13
No mne to vychádza akurát v decembri-určite bude Vianočná kvapka tak sa opäť chystám.
lenkak
11.09.06,17:20