bocan123
03.06.19,15:37
Môzem sudne zakazat "priblizenie" alebo ako sa to povie, človeku ku nehnutelnosti /domu/? alebo je to len na osobu čo sa mi vyhražala, prípadne mam z strach.....???

potrebujem vystahovat cloveka z domu ... dakujem za rychlu radu lebo zajtra chcem jednat....P.S. je to iba návšteva ktorá býva u mojej manželky v našom dome ....čiže je j frajer ... ako dalej? ...musí byť aj na policii udanie alebo len "neviem čo" ... už mám nervy ...
buchač
03.06.19,13:39
Šak jednaj...čo ti bráni.
Martuk
03.06.19,17:37
uprav si zadanie otázky a popíš, čo potrebuješ a o čo ti ide, pretože z tohto tvojho zadania sa nedá pochopiť absolútne nič.
bocan123
04.06.19,06:06
ale ako? ...aby to bolo podla paragrafov a nie aby potom este mna nahanali...dakujem
vicktor
04.06.19,06:26
Manzelkin frajer tam chodi alebo prebyva s jej suhlasom, navstevy nie su v rozpore so zakonmi, taky paragraf neexistuje.
Takze ako buchac naznacil - jednaj chlapsky.
sito
04.06.19,09:03
Ty nie! Súd? Ak zváži argumety, môže, že? :D
dmc
04.06.19,10:02
o hospodárení a nakladaní so spoločným majetkom rozhodujete spoločne

Musis podat na sud navrh na vypratanie nehnutelnosti

Na nete som nasiel toto:

Judikát R 10/1990 : "Každý z bezpodielových spoluvlastníkov je oprávnený podať žalobu o vydanie neoprávnene zadržiavaných vecí z bezpodielového spoluvlastníctva, a tiež žalobu o vypratanie nehnuteľnosti, ktorá je bezpodielovým spoluvlastníctvom. Toto oprávnenie má obdobne (teraz § 853 OZ) aj v dobe, keď bezpodielové spoluvlastníctvo síce už zaniklo, avšak nebolo ešte vykonané jeho vyporiadanie."
V tomto judikáte ale ide o ochranu pred zásohom tretími osobami (užívanie domu z nevyporiadaného BSM inými so súhlasom len manželky).

Zaujimava myslienka - nastahovat si frajera do bytu v BSM - ak mate niekto pravne podklady - sup sem..... celkom ma to zaujima :)
dmc
04.06.19,10:03
Niesom si isty tym ze nepotrebuje suhlas spoluvlastnika

To vsak nevylucuje "chlapske" riesenie ktore by som urcite realizoval aj ja. (idealne bez svedkov)
vicktor
04.06.19,10:18
Zial, je to pomerne bezne, ze tretia osoba sa k niekomu pristahuje / ze niekto si k sebe nastahuje tretiu osobu.
marjankaj
04.06.19,15:13
Ak naozaj potrebuješ niekoho vysťahovať, tak vysťahuj sám seba.
buchač
04.06.19,16:06
Najprv citácia

" Manželka vlastní rodinný dom v ktorom bývame. Na dom je zobratá hypotéka s vecným bremenom pre banku. Manželka mi darovala polovicu domu zmluvou u notára s potvrdením doživotného užívania. "
" Vlastníkom domu je len manželka, lebo dom bol vynaty z bezpodiel.vlast. "
https://www.porada.sk/t314615-darovacia-zmluva-a-jej-platnost.html#post3083678

Takže otázka znie, kto je vlastne majiteľom domu...a kto platí/il hypotéku.
--------------------------
" bocan123 (Dnes 09:06) ale ako? ...aby to bolo podla paragrafov a nie aby potom este mna nahanali...dakujem "

Ako ?
1. Rozvod
2. Rozdelenie majetku
- po dobrom = dohodnúť sa
- po zlom = rozhodne súd

Keď nikomu nerozbiješ ciferník, tak nebudeš poťahovaný podľa §§§.

P.S.:
Ale dá sa to aj inak...myslím to rozbitie huby, lenže ty máš strach (viď zadanie). ;)
----------------------------

P.S.:
Ten frajer je síce iba "návšteva", ale je tam s povolením majiteľky domu.
Aj keby ste boli obaja majitelia domu, situácia by sa nezmenila, nakoľko
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=spolo%C4%8Dn%C3%A9+vlastn%C3%ADctvo+nehnute%C4%B Enosti

P.S.:
...s tým priblížením k nehnuteľnosti si robíš srandu....či ???
marjankaj
04.06.19,16:08
nerobí, on už je asi aj sudca, keď chce sudne zakazovať.
a takíto majú volebné právo.