martin-nik
03.06.19,20:40
Dobrý deň mam problém s elektrickým otváraním ľavého predného a pravého zadného okna. Ak chcem otvoriť hociktoré s týchto okien tak ak stlačím spínač iba raz malo by sa okno automaticky spustiť ale ono sa my spustí aš vtedy ak ho mám stále stlačený. A tak isto my predtým fungovalo že ak som zamkol auto a podržal dlhšie kľuč tak sa mi zatvorili všetky okná alebo otvorili neviete mi poradiť čím to môže byť spôsobené alebo mal niekto taký problém už?
Kolega my povedal že ak som dlhšie autom nejazdil mohla sa tam voda dostať do riadiacej jednotky a ak by to bola pravda koľko stojí táka riadiaca jednotka. K doplneniu jeto vw golf 7 kod motora crlb a pre zmenu zadne prave okno my zacalo samo od seba fungovat správne akurát to moje este nejde a nejde ani cez klúč
misoft
03.06.19,19:00
...a čo ďalej? Veštecké gule sme nedostali, myšlienky čítať nevieme.
Alchymm
03.06.19,20:01
...a čo ďalej? Veštecké gule sme nedostali, myšlienky čítať nevieme.
ved dost jasne popisal problem
Chobot
03.06.19,20:32
Ale až pol hodiny po zadaní názvu témy.
misoft
03.06.19,20:36
Riadiaca jednotka len riadi, ale na trvalé pripojenie elektromotorov okien je potrebné relé a koncový spínač. Skontrolovať jednotlivé relé - riadiaca jednotka nebude pracovať priamo s motorom - priveľká prúdová záťaž, preto ovláda relé.
buchač
03.06.19,20:39
...až po 45 minútach, aby sme boli presní.

Dosť jasne je čo ?
Mne osobne tam ale chýba to najhlavnejšie...presný typ vozidla.
bettylou
04.06.19,04:54
aké auto? lebo od toho sa odvíja aj cena riadiacej jednotky
mr.dred
04.06.19,04:58
Nemusí to byť voda v riadiacej jednotke....
Najčastejšou príčinou nefungujúcich, alebo nesprávne fungujúcich zariadení vo dverách, sú polámané vodiče v gumenej prechodke pri pántoch dverí.
Alchymm
04.06.19,05:25
vestecke gule po hodine a 44 minutach
vicktor
04.06.19,07:19
Bola odpojena bateria alebo vybita?
Ak ano, bez ohladu na znacku auta skus toto: drz tlacitko, otvor okno az celkom dolu, podrz este 5 sekund, pusti, stlac zasa dolu; drz tlacitko a zatvor, podrz este 5 sekund, pusti, zasa potlac zatvorit. Teraz skus ci funguju.
Ak nie, tak spinace, kable, kontakty, ...
vicktor
04.06.19,09:56
martin-nik
04.06.19,17:50
Nepomohlo to tak sa spítam diagnostika by to mohla zistit popripade ak by to bola aj riadiaca jednotka abo rele
buchač
04.06.19,18:09
martin-nik (Dnes 19:50) Nepomohlo to tak sa spítam diagnostika by to mohla zistit popripade ak by to bola aj riadiaca jednotka abo rele




Diagnostika veľa pomôže, ale zasa na druhej strane sa dá povedať, že nemusí.

Takto cez net je to hľadanie ihly v kope sena...to sa skôr dá operovať podľa pokynov skôr slepák, ale aj takúto operáciu je lepšie zveriť do rúk odborníkom.

Čiže najlepšie bude, ak sa na auto pozrie autoelektrikár.
Pôjde po káblikoch, pomeria, odskúša,...a pokračuje dokolečka dokola.
martin-nik
05.06.19,08:00
mne už to ide správne ja som len ten postup otvarania naprvi raz neurobil to správne si dobrý fachman
vicktor
05.06.19,08:05
Dam ti este jednu dobru radu - v navode k autu sa da vselico docitat. :)
misoft
05.06.19,14:10