Jarroo
04.06.19,06:16
Minulý rok som v septembri nastúpil do jednej firmy s.r.o. ako vodič .Vozil som melasu z Maďarského Gyoru do bioplynových staníc v západnom Slovensku.
Pán konateľ prišiel ku mne domov,že má o mňa záujem ,že mi 1300 Euro na mesiac v čistom. Nakoniec pri podpise zmluvy vyšlo z neho,že 600 Euro v hrubom a ostatne bokom,čo sa mi nepáčilo.Ale nemal som prácu ,tak som to zobral.Za september som dostal na účet 1300 Euro,potom ,ale začal na mňa tlačiť,že potrebuje viacej rozvozov,tak za oktober som mal 237 hodín odrobených.Dal som výpoveď aj zo zdravotných dôvodov tá práca bola doslova otrocká. 12-15 hodín denne.Domov som chodil ,len spávať.
Prišla mi výplata za oktober 400 Euro.,čakal som do konca mesiaca novembra,ale viacej peňazí som nevidel.
Tak som milého pána dal na inšpektorát práce ako podnet.Z desiatich bodov uvedených v podnete po 60 dňoch prišla odpoved. Deväť bodov uznaných. Nedodanie výplatnej,pásky,nevyplatenie diet,nepreplatenie nevyčerpanej dovolenky atď. Inšpektorát práce to vyčíslil na 645 Euro.
Na základe tohto som bol podať trestné oznámenie včera mi prišla odpoveď z policie,že sa "neuznáva " trstné oznámenie,nakolko neboli splnené podmieny. Že tých 800 Euro čo som dostal mimo základu cez banku bola záloha na oktobér,a že diety si mám vymáhať cez občiansko právne konanie.
Nakoľko diety nespadajú do mzdy. Takto sme pochodil traja čo posledný mesiac nevyplatil všetko čo bolo dohodnuté.V daňovom priznaní čo mi poslal menovaný pán 800 Euro akože záloha nefiguruje.
Takže milý pán naďalej zamestnáva ľudí štát prichádza o odvody, zo skutočnej mzdy...to nebolo vôbec prešetrené.
Ja som stratil v dôveru k tomuto štátu a aj k polícii. Vrátil som sa naspäť k zahraničnej firme už sa na Slovensku u Slovenského zamestnávateľa nezamestnám.
Jaro
Liptáčik
04.06.19,04:48
Verím, že to nemáš ľahké. Prijať prácu za takýchto podmienok si sa rozhodol na základe vlastného rozhodnutia a teraz viníš štát a políciu za to, že podvodný podnikateľ nesplnil svoje sľuby. Mám však obavu, že "papierovo" to má doriešené. Ver tomu, že vedel, čo robí a tak ako "nachytal" Teba, nachytá aj iných, ktorí sú v núdzi.
Jarroo
04.06.19,05:08
Osobne si myslím,že policia ťahá za kratší koniec,,tie peniaze čo mi poslal akože zálohu cez banku,musí ich mať v účtovníctve niekde zahrnuté,v danovom priznaní ktore mi poslal nefigurujú,keby si niekto preverill ako boli alebo aj sú ostatný platení v tejto firme,tak by na to prišli.Viacmenej som tento príspevok poslal aj ako výstrahu ako môžu ludia pochodiť od tkzv. podnikateľov na Slovensku.Pracoval som aj v Nemecku,toto by mu neprešlo zobrali by mu licenciu..
napr.diety si mám vymáhať v občianskom právnom konaní??? To nieje šanca ich dostať.!!!
A ešte jedna vec našiel som túto firmu kde som pacoval na dlžnici.sk Firma dlží štátu na daniach cca 50000 Euro.!!! Asi to tiež nikomu nevadí......
buchač
04.06.19,05:26
Verím, že to nemáš ľahké. Prijať prácu za takýchto podmienok si sa rozhodol na základe vlastného rozhodnutia a teraz viníš štát a políciu za to, že podvodný podnikateľ nesplnil svoje sľuby.
=================
Veriť a skúsiť nie je jedno.

Koho má zamestnanec viniť, ak nie štát a jeho výkonnú moc ?

Lenže štát má na háku prijať nejaké zákony, kde by boli podnikatelia braní na zodpovednosť primeraným spôsobom.
Ak by 1-2 takýto "podnikateľ" vyfasoval
- basu na tvrdo
- solídnu pokutu
- poriadne odškodné
- exekútora
atď, tak by sa ostatní snáď aj zobudili.
Chobot
04.06.19,06:25
"Takže milý pán naďalej zamestnáva ľudí štát prichádza o odvody, zo skutočnej mzdy...to nebolo vôbec prešetrené.
Ja som stratil v dôveru k tomuto štátu a aj k polícii"

A akú dôveru má mať k tebe štát, keď si sa spolupodieľal na krátení odvodov a dane? Ozval si sa, až keď ti niečo nevyplatil. Kým si ty neodvádzal štátu odvody a daň, tak či čušal ako voš pod chrastou. Tak teraz neviň štát.
Jarroo
04.06.19,15:34
No veď aj preto som z toho vycúval,že sa mi to všetko hnusilo,veď som tú prácu nerobil ani celé dva mesiace,chrapúň mi dal 600Euro v hrubom,žiadne diety ,nočné príplatku a za prácu vo sviatok. a 237 hodín za mesiac práca.Neviním štát,ale mu už ani nedôverujem za jeho zákony. a výkonnú moc.Chcel som do dôchodku už pracovať doma,žial ešte musím v zahraničí potiahnuť 1,1/2 roka..Nejak to už vydržím.Jedno viem na 100% že už sa na Slovensku nezamestnám. Hlavne milujem ,keď prídem na Slovensko po štyroch týždňoch turnusu,tak,len z Trnavy do Šurian tri policajne radary,toto je zárobková činnosť policie....alebo sa mi stalo,že som išiel v sychravom počasí v novembri minulého roka 3 km pre manželku z práce aby chúďa nestála na daždi,no po cca 2 km odzadu za mnou svietily zrarzu majáky ako by prenasledovali 5 násobného vraha,15 minut ma tam preverovali,nič nenašli a pustili ma ďalej .....to je už nič iného len ako šikan.,takže na toto sú policajti aktívní,ale niečo poriadne vyšetriť to už nie.!!!/ napr.môj prípad/
veronikasad
04.06.19,15:43
ak by ti bol zamestnávatel vyplácal ústne dohodnutú mzdu (mimo výplatnej pásky), tak v zamestnaní zotrváš do odchodu do ddôchodku ?
Jarroo
04.06.19,15:54
Nie nebol by som to dlho robil,chvílu to vydržím a nájdem si niečo iné tak som uvažoval ,potom som doma ostal bez práce, do 1,11, do 1.2, a hľadal som si prácu navštívil som asi 7 dopravných firiem všetko jedným slovom "hnus". Jazdenie na magnety a podobne.Na profesii som našiel tiež ponuky jednou vetou:čo je volná práca to aj taká je......Tak že vrátil som sa naspäť k bývalému zamestnávateľovi do zahraničia. To bolo najmenšie zlo., mám 93 Euro na deň v čistom,,a to mi na Slovensku asi ťažko dá niekto v doprave.
Liptáčik
04.06.19,15:57
Žiaľ, ešte sú medzi nami aj takí zamestnávatelia, ale je ich čím ďalej, tým menej. Ľudia totiž odmietajú pracovať za takýchto podmienok. Mizivá náhrada za PN, slabý dôchodok..... Avšak, ak je niekto v núdzi, asi pristúpi aj na také podmienky. Následne riešiť nedoplatené mzdy je problém. Súhlasím s tým, že je potrebné upraviť zákony tak, aby takéto situácie nevznikali.
Jarroo
04.06.19,16:05
Presne tak,ja som si myslel,že ked pominula kríza začal byť nedostatok ludí,že sa dvihnú aj platy,čo urobil pán Rychter.Pustil na Slovensko Ukrajincov,srbov, atď.Takže zo zdvihnutia platov nebude nič.Ja by som doprial pánovi ministrovi nech skúsi on žiť zo 700Euro!!!
Jarroo
05.06.19,05:03
Ešte večer som si pohladal tkzv. firmu s.r.o v ktorej som pracoval na internete na dlžnici.sk tak firma dlží: štátnej správe 51000 Euro,Všeobecná zdravotná poisťovňa 1500 Euro ,socialna poisťovňa :4600Euro a poisťovna Union :1300 Euro k 20.5.2019, spolu :cca 59500 Euro..
Už niet čo dodať. Potom nech takýto dlžníci ďalej zamestnávajú ľudí a tak to aj vyzerá: