olifka
05.06.19,02:34
našla som si to v izbe už 3.krát a teraz sa mi to dostalo pod vankúš a ja som sa zobudila na to, že mi niečo lezie pod hlavou a skoro som zomrela od strachu.... vôbec neviem zaspať a strašne sa toho bojím....je to veľké a zelené. Ani netuším ako sa mi to dostalo pod hlavu.... je to priam neuveriteľné. Pridávam fotku, posielala som ju aj kamoške.
bettylou
05.06.19,00:53
čím sa to živí? to fakt sa chrobáčice ľakáš? to máme z pekla šťastie, že to nie je staford, čo ťa navštevuje. ako na to pozerám, ako prišli tak aj odídu

sa cítim jak v pomocnej škole.... že ďakujem za rady.... šak buď capnem alebo vyhodím z okna... a možno tvoj byt je v jeho revíri.. skús sa presťahovať dakam...
vicktor
05.06.19,07:13
Ako sa zbavit? Bud chytit a vyhodit alebo plesknut novinami (a tiez vyhodit), postriekat miestnosti aj kadejake zakutia, skary medzi/pod matracmi sprejom na hmyz pred odchodom z bytu, po navrate vyvetrat. Toto parkrat zopakovat.
Nemas nove kvety? Mohli byt na nich.
A este: spavat s niekym odvaznym (ja taky som, rad ta ochranim).
Chobot
05.06.19,07:55
Vieš sa zbaviť, zabiješ a vyhodíš. Alebo len vyhodíš.

Je to Zlatoň obyčajný, podobný chrústovi, patri do rovnakej čeľade skarabeusovitých. Živí sa spráchnivelým drevom, kompostom a zvyškami rastlín.

Ja som si doniesol jeho larvy v kvetináči s listovým petržlenom. videl som, že niečo tie rastlinky ničí v zemi, tak som tú zeminu preosial a našiel som tam 3 larvy. Možno aj ty si si kúpila do kuchyne nejaké bylinky v kochlíku, mohlo to byť aj pred 2-3 mesiacmi. Larvy sa zakuklili a teraz je čas, kedy sa liahnu chrobáky. Mohli aj zvonku doletieť do domu, ak máš niekde pri dome kompostáreň alebo hnojisko. Ale ak boli v dome už 3 kusy, tak to bude skôr z toho kvetináča.
Oliwa
05.06.19,09:00
Začína letná sezóna - tak hmyz sa môže dostať dovnútra aj s prádlom, ktoré sa suší vonku, alebo pri vetraní cez okno, ak na ňom nie je sieťka... Alebo aj so zeleninou, ovocím...
bettylou
05.06.19,10:51
aj mnááá :D
Oliwa
05.06.19,11:19
Čo betty - plesknúť novinami?
misoft
05.06.19,13:51
Gratulujem..... spod zeme k tebe vyliezol kameňožrút zelený.... :D:D:D
PotPalo
05.06.19,14:15
vrahovia! Chrobač je užitočná. Opatrne zajať do krabičky alebo kelímku a vonku vypustiť.
olifka
05.06.19,14:55
Dobrý deň, nerozlišujem, že čo to je, len viem, že to nepatrí do bytu.
misoft
05.06.19,15:04
No ono toho mnoho do bytu nepatrí a predsa to tam je...... len tak na okraj......
olifka
05.06.19,15:27
Naozaj ďakujem za kvalitné rady????, už mi je to trápne, ak nemáte o čom písať, prečo reagujete?
Terezia13
05.06.19,19:41
nie je potrebné hneď všetko zabíjať, je to neškodný, nešťastne zablúdený chrobák, nádherná ozdoba našej prírody, nuž len žiaľ bol v nesprávny čas na nesprávnom mieste, ale mu tam bolo určite teplúčko a nemokol:), stačilo ho chytiť do nejakej handričky a vyhodoť oknom o ostatné sa postará aj sám, musel vliezť otvoreným oknom popr. dverami, je tak neškodný, že je ho možné chytiť ako chrústa do rúk, len je to nepríjemný pocit, keď nožičkami sa prichytáva na prst - ale neškodný
Oliwa
06.06.19,05:50
Čo sa dá (osa, včela) - chytím obyčajne do utierky a vypustím von oknom. Hlavne, že sú v móde a v predaji domčeky pre hmyz...
bettylou
06.06.19,06:57
hej, len dákymi včerajšími :D
betty112
07.06.19,03:12
vicktor
07.06.19,06:48
Ja zakryjem zavaraninovym poharom, podsuniem noviny a vynesiem - pokial to nie je mola, tu capnem.
gufy
21.06.19,20:52
Pýtam si od dcéry noviny - ááále mamííí, to je prežitok, dnes sa už na všetko používa smartfóón, náá, tu máš. Tak som zobrala ten smartfón či ako to tí mladí volajú - mucha nemala šancu..